Ryby pre 6 mesačné dieťa

alinka183
30. nov 2020

Ake rybie maso mozem dat uz rok aj pol rocnemu dietatu?

pribinak
30. nov 2020

Akékoľvek masko kde nie sú kosti a kostičky. Ha som robila file, lososa, samčeka na masle a malo to úspech

patka06
30. nov 2020

dávala som akékoľvek ...kapra, lososa, sumčeka afrického atď...len som veľmi pozorne prezrela, aby neostala v mäse ani najmenšia kosť

dskjhfdlkdjhl
30. nov 2020

@alinka183 Tak pre 6 mesacne, alebo pre 1,5 rocne? Lebo 6 mesacnemu dietatu by som ziadne maso nedavala, tam sa zacina so zeleninou, maso je neskor, ak 1.5 rocne, tak tam uz je to jedno, jedine dat pozor na kosti.

anjelicek26
30. nov 2020

6 mesacne dieta ma 90% stravy mlieko a zvysok je nejaka zelenina, kasa, ziadne maso, ryby az v 10 mesiacoch, nie sme zrovna pobrezna krajina...

tenerifka
30. nov 2020

@anjelicek26 my sme pobrezna, a tiez sa u nas neodporucaju ryby pred 10.mesiacom.

@alinka183 pre polrocne ziadne, pre 1 a pol rocne hocijaku rybu bez kosti, zameraj sa na morske biele ryby (ziadny tuniak, zralok, mecun)

alinka183
autor
30. nov 2020

@tenerifka mozem skusit pangasius?

tenerifka
30. nov 2020

@alinka183 tak to radsej nie, lepsie ziadna. Pangasius je riecna ryba, z chovu, vacsinou sa chova v Azijskych krajinach. Nema ziadny obsah jodu, ale tym, ze tieto chovy nie su velmi kontrolovane, moze obsahovat rozne neziaduce latky. Pozri si o chove clanky na nete, prip.videa na Youtube a urob si vlastny nazor.
Z tych dostupnych ryb na Sk mozes dat tresku, prazmu, lososa...najlepsie z lovu