S akými jogurtami ste začali prikrmovať?

mabal
16. apr 2012

Jogurty akej značky sa Vám osvedčili najviac? Dávali ste detičkám biele či ochutené?

halienka
16. apr 2012

U nás frčal biely smotanový Zvolenský jogurt, ale teda úplne čistý malej nechutil, tak som jej tam pridávala trochu presnidávky Hamánek a tie Sunarkové piškótky 2 ks rozmočené v teplej vode na kašičku. Všetko som to zmiešala a dobrý rok to bolo pre malú najobľúbenejšie jedlo, jedla ho aj keď bola chorá a všetko ostatné odmietala. Ale skús najskôr len čistý biely, niektoré detičky bez problémov jedia aj biele jogurty. Dobrý je aj Hollandia, ale malej tak nechutil ako Zvolenský. Kupovaný Ochutený Zvolenský som jej skúsila dať asi tak nejako po roku, ale nechcela, tak som pokračovala v ochucovaní presnidávkou a piškótami. 🙂

mummy01
16. apr 2012

biela activia,ja som davala sladku

klincek
16. apr 2012

vyborny je banovecky biely, nie je velmi kysly a je dost husty, tak sa im dobre papa z lyzicky. davam im don rozmrvenu piskotu alebo keksik.
neodporucam agro tami (nitra) a tami (tatranska mliekaren), tie su kysle. probia od raja je riedka, ale zla nie je. kupila som na skusku aj rajo klasik a milsy, ale este sme neskusali.
a keby biely malemu nechutil, mozes tam primiesat trosku nejakej prichute-celkom fajn su jogurty, co maju prichut naspodku, mozes z toho pouzit len trosicku a maly jogurt spapa urcite bez problemov.

bambola
16. apr 2012

mne kazde rano mala papa bielu hollandiu 🙂

miska246
16. apr 2012

My mame najradsej smotane Jednota - cokolada, jahoda a vanilka. 😉 😉 😉

31majka12
16. apr 2012

Ahoj ja malemu davam biely jogurt Pilos z lidlu...niekedy neochuteny a niekedy primiesam ovocie alebo riedim nim tvaroh,nakolko malicky mi nechce pit mliecko

zuzkalenka
16. apr 2012

ja som dávala zvolenský biely jogurt a do neho som dala kus domáceho lekváru (1ČL) malej to veľmi chutilo 😵

martincca
16. apr 2012

Sabi - biely, marhulový a top bol zelené jablko

lenkaa222
16. apr 2012

aa môže sa dávať "Dobrá mama"???

digysa
16. apr 2012

@mabal zacala by som bielym a neskor dochucovala podla potreby. Su aj kvalitne jogurty, ale su aj take, ktore maju tie prichute umele a taktiez si mozes sladkost regulovat. Bielym jogurtom nic nepokazis...a tie dochucovadla, co tu spominali ine maminy su asi najlepsia alternativa.

Ja kupujem uz dochutene jogurty, (pre deti nad 2 roky) ale s velmi nizkym obsahom cukru a iba grecke.

ginger_fox
16. apr 2012

biely smotanovy

lucka1987
16. apr 2012

urcite nedam aktiviu ci iny super jogurt od danone odporucam precitat si http://varecha.pravda.sk/diskusie/zdrave-jogurt... . tiez davame biely smotanovy a doma prichutim detskou vyzivou / domacou / pripadne nastruhanym jablckom

salma22
16. apr 2012

my s pribinackom 🙂

sea23
16. apr 2012

my sme skusali len pred nedavnom,asi tyzden dozadu a dala som zvolensky smotanovy,ale ten nechutil a potom som skusala aj aktiviu a ta sa dala 🙂 samozrejme biele

tic_tac22
16. apr 2012

no ja som len teras zacala ale len s pribinackom podla mna moze mat tvarohove a troska aj sprychutou nemalo by sa nic stat ked mojej malej sa nic nestalo ale rasej treba dat troska zo try lyzicki a lebo styry mensie a ak nebude hnackovat tak moze kludne papat 😉

katren
16. apr 2012

@tic_tac22 urcite nie zacinat s tvarohovymi a tym duplom nie pribinaka, ved to je sama chemia... tie velmi zatazuju oblicky.....ved si trochu precitaj na fore
obycajne smotanove biele, na ochutenie daj vyzivku, dzem, nastruhane ovocie....

zuzanockamt
16. apr 2012

zvolensky smotanovy, zo zaciatku biely, neskor a teraz uz ochutene

lenka311
16. apr 2012

skús biely - ak nebude chccieť, skús rôzne príchute a značky, hlavne dbaj na to ay nebol nejaký odtučnený- vyberaj zásadne smotanové - tie majú najviac vitamínov... napr. Zvolenský, Bánovecký....
Po skúšaní si malá vybrala Kostíkov - vanilkových a fantáziu ale len s čokolácovými guličami a drvenou čokoládou a pri nich sme viac menej ostali - normálny jogurt do nej nedostanem... preto Ti radím moc dieťa nerozmaznávať a seba Ti dávam ako zlý príklad... 😎 😎 😎 😎
Takže biely - smotanový, hocijaká značka... dajme tomu v akcii 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 - až potom ak neuspeješ skús ovocné... 😉 😉 😉 😉

moniciak
16. apr 2012

Ja tiež biely potom tie od 6 alebo 8 mesiacov od nestlé svokra jej nisí z Rakúska ale dostať ich aj na Slovensku a teraz po roku vanilkové a ovocné a čokoládkové 🙂

petkave
16. apr 2012

Zvolenský smotanový, Hollandia, Coop Jednota - ale ja som ich začala dávať až po roku, no sladké 😲

kvetinka211
16. apr 2012

@mabal cisty biely zvolensky cca. od 10 mesiaca a velmi chuti.
Som trochu na pochybach, kedze dr. Bukovsky v knihe o detoch odporuca ked uz mliecne vyrobky, tak nie smotanove a doplnit to radsej kvalitnymi rastlinnymi olejmi. No viem ze on je voci mliecnym vyrobkom dost zaujaty. To miesto v knizke som citala viac krat, no nebolo to zrovna majstrovsky vyargumentovane, opieral sa o studiu ktora detom s nabehom na obezitu navrhuje podavat radsej nizkotucne mliecne vyrobky a on teda odporuca vsetkym detom. Okrem toho podla neho v mliecnom tuku sa koncentruje najviac skodlivin, tak preto tiez tie nizkotucne. Z tohto dovodu rozmyslam ci neprejst na 3% jogurty ... no ale tie nie su take dobre ako ten zvolensky ... takze pokial nie sme obezni tak pri nom asi ostaneme, alebo to budeme aspon striedat 😉 Vlastne by som mala byt stastna ze mi dieta s radostou zje cisty biely jogurt ked tu citam cim ich krmite lebo ine nechcu ...

@tic_tac22 - to davas toho pribinacika 3 mesacnej dcerke? prosim nerob to, alebo sa o tom aspon porad s lekarkou ...

vv88
16. apr 2012

Skus biely jogurt Zivy jogurt, vyrobca tami. Vyraba sa technologiou zrenia priamo v kelimku a teda je (co sa tyka "zivych" kultur) pre zdravie hodnotnejsi ako tie, co "jogurtuju" vo velkych nadobach, a tiez je mimoriadne chutny. Je to jediny neochuteny jogurt, co sme ja a moje dieta ochotni zjest 🙂 U nas ho maju v tesku a bille.

Podla mojich informacii by sa nemalo zacat so smotanovym jogurtom, ma privela tuku, a ten dietatku moze sposobovat problemy s travenim, tiez sa neodporucaju nizkotucne jogurty, mliecny tuk totiz obsahuje dolezite vitaminy A, D, E a K. A radsej by som nedavala lacne jogurty danone a spol., ktore s jogurtom nemaju nic spolocne, su to len sladene mliecne dezerty. Cim menej zloziek jogurt obsahuje ( ako cukor, zelatina a pod.) a cim ma kratsiu dobu trvanlivosti, tym je hodnotnejsi. Najidealnejsie je, ak je len z mlieka a jogurtovej kultury, pripadne dochuteny domacim dzemom alebo vyzivou🙂

careamell
16. apr 2012

Tak vidíš, väčšina mamičiek, ktoré majú triezvy rozum a dbajú o zdravie svojich detí, začali ,,normálnym" jogurtom. T.z. smotanový, biely. Značky Zvolenský, Hollandia a kopec iných, ktoré majú v zložení len smotanu. A niečo ako Pribináčiky, lebo ,,podľa mňa by sa jej nemalo nič stať", a ešte troška s PRYCHUTOU A STYRY MENSIE tak to ti musí stačiť 😉

mircalla
16. apr 2012

Biely, davala som tam ovocie. Znacka Hollandia a Zvolensky

nibiru
16. apr 2012

clever smotanove ovocne ,cba smotanove (vyraba ich zvolensky) nakolko robim v obchode pozeram na vyrobcu pretože niekedy je zbytočne platit za značku,obal a papa ich krasne doteraz a teraz uz aj fantaziu,muller atd...

luciferova
16. apr 2012

@mabal a ostatne, ktore tapaju odporucam precitat:

https://www.modrykonik.sk/fotoblog/luciferova/c...

veve10
16. apr 2012

Bio biely z Billa
Pribinacik URCITE NIE!

monickapd
17. apr 2012

Aj ja Pribinák...a deti mám zdravšie ako možno niektoré z Vás 😉 😉 zasa tak všetko neprežívajte......všetko nám škodí.. 😉

ikke
17. apr 2012

precitajte si zlozenie, ak sa vam zaludok neotoci, tak vas asi nikto neodhovori od pribinacikov, dobrych mam, srdiecok, kostikov a podobnych "lahodok" 😝
http://www.chemievjidle.cz/jogurt

a aj napr.
https://www.modrykonik.sk/forum/zaciname-prikrmovat/aku-znacku-jogurtu-davate-skoro-2-rocnym-detom/