S akými jogurtami začať a kedy?

tanja61
26. máj 2008

chcela by som zacat s jogurtami ale neviem ake mozem davat poradite mi?ja som malemu skusala akurat bielu activiu ale ta mu nechutila,....mozem aj nejake ovocne activie alebo ine ovocne jogurty? 😉

katia7
29. máj 2008

no mne biely nechcel vobec tak som davala hned ovocny 😅 skoda ze nie som taka vynaliezava a nenapadlo ma to s tou presnidavkou 😒 inak papame len smotanove alebo ten jihocesky v sklenenom pohariku ten ma najradsej 😀

gucz
29. máj 2008

my papáme čistý biely jogurt, najradšej má florian od olmy, alebo zvolenský. Najprv ho však samotný nechcela, tak som jej ho zmiešala s popučeným banánom, zvykla si, a teraz jogurtík miluje, zbaští ho sám, celý a niekedy jej je kelímok málo 🙂

aniel
29. máj 2008

Nám mliečne výrobky do roka lekárka vôbec neodporúčala,že vraj je to veľká záťaž aj pre zdravé deti.Vraj by mohla dostať alergiu . Keď chceme začať smliečnymi výrobkami, takaž po roku. 😝

sasenkat
29. máj 2008

jogobela su tiez dobre a chutne a neobsahuju modifikovany kukuricny skrob a kopu inych hluposti, a je vela fajnych prichuti a kusky ovocia u mna vedu
tiez som nazoru ze mliecne vyrobky od roka
my sa zatial kojime ale uz aj pre seba kupujem jogurty, ked si ich prestudujem 🙂

emjee
16. okt 2008

nadka01 • 1d • Dnes o 09:51
Ahojky.Doktorka mi vravela,ze mojej 6 mesacnej dcerke mozem zacat davat probioticke jogurty.Mne sa to vsak zda nejak skoro.Vsade vravia o alergiach na bielkovinu kravskeho mlieka a v 6 mesiacoch hned dat mliecny vyrobok?Malicku este kojim.Dakujem.

zlatulienka • 2d • Dnes o 10:02
Ahoj nadka,
včera som o tom práve čítala, dojčené dieťa by malo jesť jogurty až od jedného roka, práve kvôli tej bielkovine. Všetko čo potrebuje dostane v tvojom mliečku. Teraz by ste mali jesť jeden zeleninový alebo ovocný príkrm (jablčko, banán, mrkva,...) od pol roka treba začať pomaličky, ak vie maličká s oporou sedkať a prehĺtať.

lenka34 • 2d • Dnes o 10:28
Začala som s bielou Actíviou v 9.mesiaci-malému stráááášne chutí

kvietocek7 • 1d • Dnes o 11:36
ahoj, ja mam 11mes dcerku a privi krat som skusala dat jej jogurt ked mala 7mes. Nie vsak cely kelimok ale iba trosku a chutilo jej tiez. Dnes zamiesam jogurt aj do ovsenej kasicky-uvarena z vlociek- a pekne spapa
Inac som citala ze od 7mes je mozne podavat jogurty ale osobne si myslim,ze ak je babo kojene tak yogurty mu mozno velmi nechybaju-vsetko si zoberie z materskeho mliecka

shela • 1d, 18tt • Dnes o 11:43
od 9 mesiaca by ste uz mohli pridavat do prikrmov mliecne produkty ale jogurt by som si este tak skoro netrufla..my sme zacali davat trosku masielka do zemiacikov a tak..neskor sme zacali s kyslou smotankou ..dokonca moja mala ma teraz rok a 2 mesiace a este nepila kravske mlieko...samozrejme v prikrmoch ho ochutnala ale poznam par mamiciek ktore po roku prevaraju kravske mlieko a davaju ho malinkym pit...teraz v tejto dobe by sme mali byt velmi opatrne...kolko je alergii? skoro kazdy 2 clovek ma na nieco alergiu

bystricanka • 1d • Dnes o 12:59
ja som dávala biely (10%) jogurt od 8 mesiaca.

fifinna • Dnes o 13:04
ja som tiez davala jogurt uz od siesteho mesiaca. malo by sa zacat bielym, ja som zacala vanilkovym a marhulovym a nic malemu nebolo a ani neni. akurat by sa nemal davat jogurt ktory obsahule tvaroch.

wali • 1d • Dnes o 13:24
nadka, tak to mi vazne pride trosku skoro davat jogurt v 6. mesiacoch, ked sa ma zacat naopak zeleninkou no, my sme s jogurtom zacali v 10. mesiaci a myslim, ze sme o nic neprisli. ja by som s tym tak nenahlila, mliecko jej urcite vystaci.

glorita • 1d • Dnes o 13:25
my sme kojeni a zacali sme prave vcera a chutilo to naramne stcai dla lekarky az po 10 .mes....skor zbytocne vela bielkovin skodi ....

funilieta • 1d • Dnes o 19:43
ja som tiez dala mojej jogurt ked mala 7 mes. a tak ich velmi luuuuuuubi. velmi jej chutia. Moje mlieko jej vobec nestaci, ja len kojim v noci a cez den papame hocico. bude nam 9 mesiacov. tiez mam vela krat napadlo ci je to spravne, ale nech robim co robim, cez den mi nechce pit moje mlieko, trosku pocicia a je to

danu
24. júl 2009

mk1 • Dnes o 22:36
Zaujímalo by ma, kedy ste začali svoji mimčám dávať prvé lyžičky z bieleho jogurtu. My začíname 7.mesiac a okrem podávania prvých príkrmov sa stále kojíme. Ďakujem

lenka.pav • 1d • Dnes o 22:39
ahoj, ja som zacala predvcerom 😉 , ale robim domaci jogurt 😅 . a malemu velmi chuti.

bobooo • 2d • Dnes o 23:02
ahoj ja som začala asi medzi 8 a 9 mesiacom...a dávala som activiu bielu sladkú(aspoň lekárka ju odporučuje) je výborná a malým chutí 😎

vanja
24. júl 2009

ahoj ja som dávala od 8 mesiaca a to activiu, ale hlavne Rajo probia, tie jej veľmi chutia 🙂

maco
26. aug 2010

Ahojte.
asi 3 tyzdne davame biely jogurt, malemu strasne chuti, niekedy mu tam dam banan, broskynu alebo jablcko, som rada ze mu tak chuti, ale odkedy davame jogurt, ked trochu grcka tak to brutalne kyslo a prenikavo smrdi, uz som mu jogurty prestala davat, neviem ci mam ist kvoli tomu k doktorke, ci nie.
Mal to tak niekto?
Dakujem.

nikush
26. aug 2010

@maco s tymto som problem nemala, mojmu to zasa velmi pomohlo na stolicu, konecne ide normalne z neho a nie bobky 🙂 . a nevracia mi vobec, takze nemam tusenia ale stolica smrdi jak das...mozno to bude tymi zivymi kulturami co obsahuju jogurty