S akými jogurtami začať a kedy?

tanja61
26. máj 2008

chcela by som zacat s jogurtami ale neviem ake mozem davat poradite mi?ja som malemu skusala akurat bielu activiu ale ta mu nechutila,....mozem aj nejake ovocne activie alebo ine ovocne jogurty? 😉

sanicatko
26. máj 2008

ahoj,moja mala ma 10mesiacov,a papame ovocne aktivie,najviac jej chuti jahodova a cucoriedkova,bielu som ani neskusala,papa to uz nejake 2,3tyzdne,a v pohode

pietra
26. máj 2008

tanja, mali by sa davat len biele jogurty. Ja do bieleho pridam obcas cerstve ovocie

sanicatko
26. máj 2008

preco nemoze ovocne?obsahuju nieco zle?

blanocka
26. máj 2008

tanja, nam lekar odporucil danone biely jogurt, ale nikde sme ho nemohli zohnat, tak davame jihocesky biely alebo aj activiu bielu. Vzdy mu tam pridam ovocie, napr. banan alebo trosku ovocnej vyzivky. Ochutene z obchodu radsej nedavaj, lebo je tam kopec konzervacnych latok a bohvieco este 😉

sanicatko
26. máj 2008

ked nam z ovocia chuti len banan,a ked jej tam primiesam trosku jablcka uz to nechce

janina77
26. máj 2008

ja som tiez chcela davat cisty biely jodurt. Najviac sa mi pozdava Zvolensky, lebo to je ozaj jogurt, a nie umeliny (ako podla mna aj danone). Ale maleho z neho len striasa a po 2 lyzickach zatne usta a koniec. Este s bananom ho nejak zje, ale je to skor banan s jogurom ako jogurt s bananom. A s vyzivou mu to tiez nereze, je mu to proste kysle ☹

helka1
26. máj 2008

No my sme este jogurtiky neskusili ale trebalo by 🙂. Dobre odporucanie som pocula na hollandiu, vraj ma nejake spesl zrenie v kelimkoch , tym sa odlisuje od ostatnych. Tiez by som nedavala ovocne hlavne nie jahodovy, ved jahoda je alergen a smie sa az neskor 😉

aniel
27. máj 2008

nám doktorka z gastro povedala,že do roka by deti žiadne mliečne výrobky nemali papať.Aj ,keď teraz nebudú žiadne príznaky na alergiu neskôr by sa mohla prejaviť v staršom veku cukrovka.S mliekom a výrobkami z mlieka máme začať až po roku a aj to opatrne. 😠 😠

pietra
27. máj 2008

sanicatko, precitaj si zlozenie ovocneho jogurtu, velakrat to okolo ovocia ani nepreslo a ak aj ano, je to plne cukru (co je ten najmensi problem) konzervantov, zvyraznovacov chuti a podobne, jednoducho chemia.
ja davam jihocesky jogurt alebo zvolensky

sanicatko
27. máj 2008

ja viem ze je jehoda alergen,a co teda vyzivy od 4.masiaca,jahodove?asi stale lepsie ovocna aktivia,ako vanilkovy pribinacik,nie?ja uz neviem,kamoska dava cokoladovy puding od druheho mesiaca,mate dost?

sanicatko
27. máj 2008

akurat som si to precitala,no obsahuje to kadeco,ale to asi vsetko obsahuje nieco zle,nie?aj taka kasa,co to je?ved to je prasok s vodou

tanja61
autor
27. máj 2008

no vsetky vyrobky obsahuju kadeco si myslim,moja kamoska dava malej jogurty jahodove a mala si pochvaluje 🙂 ale osobne si myslim ze jahodove asi skor nie ako ano...no ale sanicatko ma pravdu co vyzivy urcene od 4mesiaca?moj drobec este nic jahodove zatial nepapal a najskor mu dam az tak po roku....aniel:ale ked som si dobre vsimla tak aj kase obsahuju mlieko 😨 tak ked si vsimnem ine kamosky co vsetko ich deti jedia tak si myslim ze svojho maleho obmedzujem alebo to prehanam...no jednoznacne sa nieje kde ponahlat ved este sa tolko vsetkeho neje ze aj zle mu bude s toho 😀

kasis
27. máj 2008

My sme skusali prvu Aktiviu bielu v 10 mes., maly sa povracal po polhodine, tak sme dali 2tt pauzu a skusili sme Zvolensky biely najskor cisty a potom s popucenym bananom a bez problemov. Biele papal do roka s ovocim cerstvym alebo vyzivou, teraz uz aj marhulove, cucoriedkove a jahodove.

severka222
27. máj 2008

My sme začali s jogurtami od konca 7 mesiaca, dávam najčastejšie Zvolenský .. je chutný, a dosť hustý .. niekedy dávam aj tie ProBio jogurty, tie su riedšie ... ale myslím že dobré . čo sa týka pribináčka, párkrát som ho malej dala, ale už som skončila, pretože ked ho zjedla, celý deň už nechcela nič iné ... neviem či je to tak ťažko stráviteľné ???? 😖
A môj názor je, že netreba to s tým čítaním na výrobkoch až tak preháňať.... 😉

sanicatko
27. máj 2008

presne,keby sme sa riadili podla toho,tak nase deti su hladne 😢 ved kazdy si vyberie podla seba,no nie?

bihan
27. máj 2008

S tými mliečnymi výrobkami je to tak kadejako.. aj UM je z kravského mlieka.. síce upraveného, ale stále obsahuje kravskú bielkovinu a laktózu, čiže alergény...

Ovocné jogurty by som dieťaťu nedávala, ale to som ja... Niektorí pediatri odporúčajú jogurty od 6m, niektorí od 8, niektorí od 10... Tá naša by bola schopná spracovať bielku Activiu na posedenie a čo sa týka baktérií v jogurte.. už len samotná forma jogurtu zodpovedá tomu, že tam baktérie sú a prežívajú.. neviem, či máte predstavu ako sa robia jogurty - mlieko sa zmieša s baktériami väčšinou vo forme kvapiek, ešte riedke sa to naleje do kelímkov, zatvorí, šupne do miestnosti so 45stupňami a potom do chladničky min na 3h, aby sa jogurtové kultúry trošku upokojili - neumierajú, ale spomaľuje sa ich množenie, takže jogurt dozrieva v kelímku. A tak isto sa prešlé jogurty odporúčajú vyliať do záchodu, lebo baktérie nejako dobre pôsobia na septik 😉 Neviem, ako je to s Bifisumi a im podobnými potvorkami, ale aj v obyčajnom jogurte pred dátumom spotreby je tých dobrých baktérii až až 😉

dika
27. máj 2008

ja som zacala davat jogurt od 11 mesiacov, biely BIO jogurt od Olmy, ale nechutil bez ovocia, takze pokazde som tam pridala ovocnu presnidavku - zo sladsieho vocia (hruska, jablko). Spociatku som doavala len 2 x za tyzden, ale odkedy nechce mala mlieko, tak davam jogurt kazdy den.

denisocka
27. máj 2008

takže baby môžem biel jogurty po zavedení prvých príkrmov trebars v 7m skusiť?

susik77
27. máj 2008

my davame holandiu bielu, mala spapa skoro 190 g 😎 do toho jej davam frutaparu -trochu na ochutenie, al. hippku ovocnu

milhaus
27. máj 2008

hlavne aby neboli nizkotučne

susik77
27. máj 2008

no, nizkotucne deti nemaju papat vobec nic 😔 dokonca ani ked maju nadvahu tusim je to kvoli vitaminom, aby sa mali v com vstrebat.

pemar
27. máj 2008

my sme zacali davat ako nam doktorka povedala od 7mesiaca biely jogurt s probiotickymi kulturami - konkretne holandiu ako susik, je fajn lebo neobsahuje ziadne stabilizatory a podobny sajrajt a navyse obsahuje aj nejake tie probioticke bakterie. a prichucujeme ho ovocim pripadne par lyzickami vyzivy. ale malej velmi chuti aj cisty 🙂

tanja61
autor
28. máj 2008

takze vlastne taka activia broskynova sa moze davat?broskyne deticky v takom veku mozu...hmm?alebo take ovocne jogurty obsahuju nieco co deti nemozu?

mimakro
28. máj 2008

marhuľová activia obsahuje mlieko, marhuľovú zložku (marhule, cukor, voda, glukózo-fruktózový sirup, zahusťovadlá: kukuričný modifikovaný škrob, karogénan;, farbivo: paprikový extrakt, regulátory kyslosti: citran sodný; kyselina citrónová, aróma), cukor, mliečne bielkoviny, pektín; jogurtová a bifidogénna kultúra. Prvá a hlavná zložka mlieko sa v kyslomliečnej forme odporúča deťom starším ako jeden rok. Z ďalších zložiek sú vhodné marhule, jogurtová a bifidogénna kultúra. Zvyšok je balast, ktorý dieťa mladšie ako rok absolútne nepotrebuje a cukor vie získať aj z iných zdrojov. Ja som začala až po roku plnotučným acidkom. Teraz už jedáva aj ovocné jogurty, aj tie hollandia. Tie sú vynikajúce. Alebo madeta v sklených pohároch.

audreyd
28. máj 2008

my sme sa do dvoch rokov kojili a potom sme nasadili acidko a actimel 😎

tanja61
autor
29. máj 2008

no ano je pravda ze jogurty obsahuju cukor ale to obsahuju aj vyzivy pre deti a rozne ine vyrobky urcene takym malym drobcom 😒

najjulinka
29. máj 2008

Tak my s jogurtami sme len teraz začali... A dávam ovocné a hlavne smotanové... Žiadne nízkotučné - ako ja volám nízkotučné, že práškové 😀
Pred jogurtami sme ešte skusili Pribináčik vanilkový 😉 😀

womenne
29. máj 2008

my sme začali s bielou aktiviou mesiac sipresne nepametam ale okolo 7-8.A velmi nam pomohla kedže sme mali zapchy a niekedy bolievalo bruško.Potom som stiedala s pribinačikom-nema žiadne Ečka.A teraz davam dobru mamu,a stale aktiviu,maju hrozneradi jogurty niekedy zaden AJ 2-3 ked ničine nechcu.

bihan
29. máj 2008

Tanja, neide o cukor ale o kopec chémie, ktorá v tých ochutených jogurtoch je. Tzv. "ovocné" jogurty som prestala jesť aj ja sama, lebo mi tá chemická chuť jednoducho vadí.