Samoohrievacia fľaša Yoomi - skúsenosti

allesandra
20. mar 2014

ahojte maminy, zaujímalo by ma či niekto skušal, resp. používa samoohrievaciu fľašu Yoomi.
Uvažujem o jej kupe. Ako ste s nou boli spokojne?

andrejka1978
21. mar 2014

@allesandra podla mna lepsie ako flasa je urobit vzdy cerstve mlieko dietatu ako prihrievat uz hotove. mne sa to zda dost zbytocna vec. predpokladam,ze chces to vyuzivat ked si vonku. kup si termosku, kde mozes nosit vzdy prevarenu vodu, jednu malu flasku na studenu vodu (alebo rovno si nalej do dojcenskej flase) a davkovac na susene mlieko. ked bude cas papat, zmiesas a das jest. tu spravnu teplotu si vzdy na mieste namiesas a mas cerstve mliecko. mozes vyuzit neskor aj na pripravu cajika. do jednej cast davkovaca si das granulovany cajik a zmiesas s vodou.

allesandra
autor
21. mar 2014

dík za info....
my sme ale na materskom mlieku, odsavame. Flašku som už objednala, podla mna je to dobra vec, ak funguje tak ako popisuju. Načo nosit xy pakšamentov, ked to možem mat v jednej flasi.
A hlavne materske mlieko vonku len tak neohreješ.

yoomi
2. apr 2014

@allesandra Ahoj Alexandra, rad by som ti odovzdal moju osobnú skúsenosť s yoomi flaskami.
Nás prvý syn sa narodil trošku skôr a po narodení ho museli rozdychavat. Tieto komplikácie spôsobili, že nám ho zobrali na pozorovanie a myslím, že vtedy sa nám veľmi pokazilo dojcenie. Veľmi sme chceli dojcit a keďže sme boli pripraveni aj na problémy, vedeli sme ako postupovať a rozbehnúť dojcenie, no nepodarilo sa to. Keď už sme sa báli o malého, rozhodli sme sa odsavat mliecko a dávať mu ho cez fľašku (lebo umelé sme nechceli). Poviem ti, že sme mali uuuplne všetky typy flasiek doma 🙂.
Na sklenených mi vadilo, že keď sme ohrievali mlieko v horúcej vode miesanim, sklo bolo za chvilu tak horúce, že fľašku som neudržal v ruke. Iné zasa buď tiekli, alebo to išlo z nich tak ľahko, že malý sa topil v mlieku. Najväčší problém bol však v ohrievani mlieka v noci. Kým sme ho zohriali, prešlo 10min a to už malý veľmi plakal. Potom žena našla yoomi v Anglicku. Ja som tomu neveril vtedy ale ona si to vynútila. Vzhľadom na vzdialenosť, urobila väčšiu objednávku (len poštovné bolo 25 libier).
No a vtedy sa veľa vecí zmenilo. To ohrievanie sa skratilo na minimum a ver či never, vďaka tomu, že malý sa už vôbec nestihol úplne prebrať, odpadlo nám uspavanie, navyše, keďže fľašku stačí aktivovat a netreba sa o to starať, tak počas ohrievania mlieka si malého ešte aj prebalila.
Pred tým sme vždy vstávali dvaja, potom už iba žena a veľmi nám to pomohlo a obaja sme sa viac vyspali. Navyše treba povedať, že aj ako samotná flaska je super, ale to ohrievanie je genialna vec 🙂.
Aby som to uzatvoril, naše veeelmi pozitívne skúsenosti nás nejako dali do rozhovoru s yoomi v UK a priniesli sme ho aj na Slovensko. Ak by si sa chcela hocičo spýtať, tak neváhaj. Určite zodpoviem všetky otázky. 🙂
Zároveň, ak si z BA a okolia, môžeme sa stretnúť niekde na káve a ukážem to, ako to funguje, takže nekupis niečo, čo si nikdy nevidela 🙂

A ešte k tomu, či to je hlúposť alebo nie. Yoomi ide bez elektriny, takže sa dá použiť hocikde. Stačí že pôjdete niekoľko hodín a už ani termoska neudrží teplú vodu. 🙂

s pozdravom Pavol Slany

allesandra
autor
3. apr 2014

@yoomi
dakujem flašku už mame, je vyborná na cesty a dlhšie prechádzky.

yoomi
3. apr 2014

🙂

martina104
1. júl 2014

@allesandra Ahoj, chcem sa spýtať, ako si spokojná s fľaškou...uvažujem totiž nad jej kúpou...naozaj to ohrieva rýchlo 🙂 ? Veľmi pekne ďakujem....

allesandra
autor
1. júl 2014

@martina104
Ahoj, ano ohrieva, ale nedá sa povedat či rýchlo alebo pomaly, tam vlastne mliečko preteká takou špiralou, ktorá ho okamžite ohrieva na telovú teplotu.
My však máme antirefluxne zahustene mlieko, tak ju nepoužívam. Ak chceš prebam ju za 20€ komplet s ohrievačom a nabíjačkou na ohrievač. Ohrievač bol použíty asi 5x

martina104
1. júl 2014

@allesandra A akú máš veľkú tú fľašu...ja to hlavne potrebujem na noc a na dovolenku...lebo malá keď sa zobudí, tak chce papať hneď 🙂

allesandra
autor
2. júl 2014

Baby ak by mal niekto zaujem o tuto flašku, mam ju na predaj za 20€

kocurikova1
8. aug 2014

Baby videla som na zlave dna je ponuka na yoomi flase. Ja s nimi mám dobru skusenost hlavne v noci, ked sa maly zobudi a ak okamzite nedostane co chce tak so rozreve a dalsie dve hodiny nespí a ja s ním.
je tam viac výhodných setov. Segra ho použivala na cajik ked isli v zime von. emoticon
posielam link: http://www.zlavadna.sk/zlava_93043_samoohrievac...

anjelik2509
16. aug 2014

@allesandra ahoj, máš ešte fľašku na predaj, či to už nie je aktuálne?

allesandra
autor
17. aug 2014

Nie,flaska je uz predana

kocurikova1
25. aug 2014

@anjelik2509 teraz je sutaz na www.wallet skus mozno sa zadari

anjelik2509
25. aug 2014

@kocurikova1 ďakujem, skúsim 😉

katkasofi
25. aug 2014

@kocurikova1

@allesandra
Baby a ako to funguje v noci? To akože mám mat mlieko nachystane vo fľaši a potom? Malý mi pije 3x za noc. To treba ísť dobiť do mikrovlnky či ako? My fungujeme teraz na termoska+studena voda+mlieko.. Diky za vysvetlenie 🙂

allesandra
autor
25. aug 2014

ano, zakaždým treba ohrievač dobit a nechat vychladnut podla navodu, takže babrat sa s tým v noci asi nereálne. a UM aj tak nemožeš mat dopredu zarobene. Je to podla mna najlepšie na cesty, alebo ked sa ide von a vieš že to zarobene mlieko budeš do 2 hodin potrebovat. Alebo na odsate materske mlieko

allesandra
autor
25. aug 2014

to na zlave je nejaké predražene, mna stal celý set 29€ na stranke yoomi.
@kocurikova1
a ked sa ti malý v noci zobudí aj 3x tak máš tri flase nachystane aj s ohrievačmi? Na čajik von, ved ked raz aktivuješ ohrievač neskor ho už zapnut nemožeš....takže z tepleho čajika sa napije len raz

katkasofi
25. aug 2014

@allesandra tak to potom nevyužijem... Takto zarobím z termosky čerstvé a hotovo. Ešte sa trepať 3xv noci nabíjať ohrievač...

kocurikova1
17. sep 2014

@allesandra na zlave k zakladnej sade boli pribalene plus ohrievace bolo si treba precitat co je v baleni a nie pozriet si len obrazok bolo tam 5 roznych balickou 😉

kocurikova1
17. sep 2014

@allesandra mam viac ohrievacou to je pravda a ked ho aktivujem tak ma teply cajik cca 1.5 hodiny

kocurikova1
17. sep 2014

@allesandra na cesty je to neocenitelne aspon pre mna

aantonia
6. okt 2014

Naša skúsenosť
Nielenže sme s fľaškou YOOMI spokojní, ale veľmi oceňujeme aj celkový prístup, servis, korektné jednanie, ochotu všetko vysvetliť.
Spočiatku sme sa obávali zdĺhavého nabíjania a sterilizácie ohrievača, ale po prvej skúsenosti všetko opadlo, pretože to naozaj nevyžaduje zložitú manipuláciu.
Ešte jedna vec - fľaška je síce trošku ťažšia ako sme čakali, ale technológia, ktorá je tu použitá si to vyžaduje, takže chápeme a zvykli sme si.
VEĽMI PEKNE ĎAKUJEME a prajeme veľa ďalších úspechov a spokojných zákazníkov,
vrele odporúčam ďalej každému rodičovi malého nedočkavého hladoša🙂
Spokojná zákazníčka

miskajulo
5. dec 2014

mam na predaj samoohrievaciu flasu YOOMI. Pouzila som ju 3 noci, potom uz nebolo tolko materskeho mliecka a davame UM. Odvtedy som ju nepouzila.

zuzimalinka
19. dec 2014

@miskajulo kolko ml mas?.a za kolko? Je este volna? Dik ;)

miskajulo
27. dec 2014

uz sa predala

kocurikova1
30. jan 2015

@zuzimalinka pozri na yoomi.sk a ak do spravy zadaš kod-: Zlavový kód: FB-MF001 budes mat 21% zlavu

kocurikova1
19. feb 2015

@miskajulo yoomi mozes použivat aj na UM

giugia
3. apr 2015

@yoomi Ahoj. ...chcela by som sa opýtať či sa to da použiť aj na umele mlieko...ďakujem

kocurikova1
11. apr 2015

@giugia čítaj o riadok vyššie ano aj na umelé mlieko

silesias
28. apr 2016

Ahojte neviete mi poradit? tieto flase pouzivam uz dlho zatial ziadny prblem az do teraz. Teraz mi zacali tiec okolo zavitu (ked tam nieje ohrievac) pouzivam 240ml na mlieko a 140ml na caj uz som z toho chora,dieta prezliekam aj 5x za den vsetko komplet potecene. Skusim flasu nad umyvadlo netecie mala potiahne par glgou a zacne tiect. Dakujem