Správny jedálniček. Robím niečo zle?

severka222
19. jún 2008

Ahojte, viac krát som tu písala že moja malá - teraz má 9 mes. odmieta jedlo lyžičkou ... problém naďalej pretrváva a tak sa jej snažím robiť jedlá, ktoré jej môžem podať rukou ...
ráno - 250 ml mlieka
desiata - chlebík s maslom, syrom, mrkovou nátierkou + čaj
obed - polievka ( vypitá s pohára ) ☹
olovrant - banán, alebo broskyňa , alebo spolu
večer - kaša, alebo puding .

Myslíte že robím niečo zlé ??? Máte niekto problém s takýmto jedením ???
Ďakujem

katia7
19. jún 2008

ahoj,nuz co asi vie co je dobre 😉 😀 inak myslim ze je super ked vie pit z pohara,skus jej tu lyzicku dat najprv na hranie,moj maly si tak na nu zvykol 😉 myslim ze pekne menu len ten syr by som nedavala,syr sa vyraba s kopou soli a taveny obsahuje este aj taviace soli ktore zabranuju vstrebavaniu vapnika

junovka
19. jún 2008

suhlas s katia7, ale tu desiatu s olovrantom by som vymenila-teda opacne davala, na desiatu nieco lahsie/ovocie/, aby obed spapala viac

tamia
19. jún 2008

ahoj,
možno by si na miesto taveného syra mohla dať cottage chesse čerstvý syr....

Ja osm malej kúpila takú silikonovú lyžičku od canpool babies a ona ju v pohode hrýzla a tak sme si zvykli.

severka, ty mi zase skús poradiť ako naučiť malú papať chlebík s maslom alebo nátierkou 😉

junovka
19. jún 2008

tamia, celkovo syry sa odporucaju az po roku, nakolko obsahuju soli. 😎

Neviem ako mas na mysli, ze papat?Nechce vobec, alebo trik ako davat papat???

severka222
autor
19. jún 2008

baby , problém je v tom , že malá 2 mesiace pekne jedla lyžičkou ... a potom ja neviem či si ublížila alebo čo sa stalo ... nejde to vrátiť speť , už to trvá 2 mesiace .. nedá sa

tamia - normálne odtrhnem kúsok chlebíka a šup s ním malej do pusy a papa 😀

tigri
19. jún 2008

cottage chesse je nizkotucny, tym padom nevhodny, deticky musia papat ten tucne veci...ak syr tak klasicku lucinu - obdlznik zabaleny do staniolu

severka, a neskusala si uvarit zemiacik alebo mrkvicku a dat cele kusky do tanierika, nech si skusa sama triafat do pusinky? a to jej mozes davat rukou aj ty 😉

katia7
19. jún 2008

aha nuz tak to asi treba prist na to co sa stalo alebo musi zabudnut aj tak by som skusila dat lyzicku na hranie

severka222
autor
19. jún 2008

ved ona sa ňou hrá , dokonca čaj vypije z lyžičky .. ja jej nerozumiem , neviem prečo to robí

severka222
autor
19. jún 2008

tigri to ánoo, ved ona to zje ked jej to dávam rukou .. ale lyžičkou nechce

tamia
19. jún 2008

junovka,
mala osm na mysli naučiť papť chlebík s maslom. Ona vobec nechce chlieb, nevie čo s tým v ústach.

bambusko
19. jún 2008

severka, skusala si aj drevenu lyzicku? skus jej ju dat na hranie bez jedla. ale podla mna je to ok, vsak aj indovia nepouzivaju pribor 😉

severka222
autor
19. jún 2008

bambusko drevenu ??? no to ma nenapadlo - hned zajtra ju kúpim . 😒

janina77
19. jún 2008

baby, to ako davate detom na hranie lyzicku? Moj mnaly ked ju schyti, tak ju otoci tym tensim koncom do ust, vopcha kolko ide a potom ho natahuje 😝 A tiez sa bojim, ze si s nou pichne do oka a podobne. Samozrejme mam umelu lyzicku, aj 3 rozne druhy.

No a my sme tiez isty cas jedli vpohode lyzickou, a teraz strajkuje. Neviem, ci je to len kvoli zubom, tlacia sa nam horne rezaky, ale normalne reve, ked mu davam lyzickou, resp. zatne usta. Ale z flase s cumlom zje vsetko ☹.

lenocka6
19. jún 2008

ahojte, my ked papame, tak dam jednu lyzicku synovi na hranie a jednou ho krmim. Takze aj on skusa si dava do pusinky, aj pekne spapa. Sem tam si aj naberie sam, ale to je potom vsade. 🙂

jujka
19. jún 2008

ahojte, aj my sme mali ten istý problém. pekne malí papal lyžičkou kým sa mu nezačali tlačiť hore zúbky, papali sme prstami no horor, potom som aj ja našla tu silikonovu ližičku. najprv som mu ho dávala ja koniec iba tak bez všetkého nech skúša, že to nebolí a od vtedy zasa papal vpohode.teraz už sú zúbky vonku a zase papáme normálnou umelou lyžičkou.