Stále mixujeme jedlo a to máme 9 mesiacov. Čo s tým?

basika
6. feb 2009

Chcem sa poradiť a vidieť, že nie sme rarita. Máme už 9 mesiacov a stále musím mixovať do jemna a musí to byť redšie. Má tendenciu, že ju hocikedy napne a potom ide aj celé jedlo von. Chlebík a ostatné chrumky, keksičky a rožky nehrozia, napína ju a drhne ju to. Máte niektorá skúsenosti. Je malá papkáčka, občas bojujeme s jedlom. Nechcem niečo zanedbať alebo z nevedomosti jej nejak uškodiť.

junovka
6. feb 2009

basi, my sme mali aj 13-14 mesiacov a mixovali sme 🙂 😉 .Ja na tom nevidim nic zle.Dieta si urci samo, kedy je pripravene na stravu s kuskami.Neboj, cely zivot mixovanu stravu jest nebude.A radsej mixuj , nech sa dieta napapa, ako by malo vyvratit 😉

basika
autor
6. feb 2009

junovka - veď mixujem ako sa dá. A kedy ste začali papať chlebík a také? No a to som potrebovala vidieť, kto do kedy mixoval, proste skúsenosti mamičiek, čo tým prešli a majú už väčšie deti.

junovka
6. feb 2009

my sme chlebik, piskotiky zacali papat na 8 mesiacov,ale to bolo tak, ze som jej odstipovala malinke kusky z chlebika a tak som jej to dala do pusy.Piskot od Nestle Baby susienku som jej dala do ruky a ozuzlavala.Davala som pozor, aby mi neodkusla nejaky kus.

lienka79
6. feb 2009

buv v pohode,nie kazde dieta je knizkove...vlastne asi nacsina nie je 😉
Nasemu som mi xovala na riedke pyre do 12.m nemal este ahni zub..aj prero,ani polievky nehrozili...A potom skratka uz zacal jest pucene..Daj mu len cas,kazde babo ma svoje tempo...

martina46
6. feb 2009

Máme 14 mesiacov a stále mixujem, napne ju aj z hrčky v kaši, tiež sa mi stalo, že pri pokuse o kúsky sa mi povracala, teraz som začala dávať kúsky chleba, dnes varenú mrkvu- kúsky, jeden žuje aj pár minút, dávam pozor, aby mala kúsok zjedený. Postupne si zvykne, verím tomu.

sammy19
6. feb 2009

ahoj basika. tak nasa Natalka tiez musi mat zmixovane, ine mi nezje. ale zatial ma to nejak netrapi, ved nebude do dospelosti take papat 😉 a inak papa kukuricne chrumky v pohode, nedrhne ju z toho.
tak asi len vydrzat, ono sa to spravi 😎

alififi
6. feb 2009

presne tak ako pises martina - zvyknu si
postuspne davajte, piskot, chrumku, jablcko, banan do ruky a porobne
ja som mixovala to minuleho tyzdna - mala ma 14 mesiacov. potom zacal iskrit mixer, tak reku potlacim to a uvidim a zjedla to.
takze postupne.
netreba tlacit na pilu 😉

strociatka
6. feb 2009

jejda, aj nam zacalo dymit z mixera, ale mne teraz nechce papat vobec nic, tak neviem ci mame vychovny, alebo iny problem..

strociatka
6. feb 2009

tiez ma mala 14 mes a nic co by malo hrudku do pusy neda, asi sa jej este nechce zut, pritom ma 9 zubov!

alififi
6. feb 2009

naco by zula, ked nemusi 😀

fakt treba asi zacat s takymi vecami do ruky a postupne prejst na mackany obed

lenkamt
6. feb 2009

my sme mixovali doteraz 😉 pekne začali jesť až minulý týždeň a väčšie kusy stále vypľúvajú. všetko chce čas 😉

jolanka
6. feb 2009

my jidlo take mixujem, ale snedi i treba chleb a chrumky bez problemu,

sipcek
7. feb 2009

basika,podla preferencii tvojho drobca,my mixujeme tiez,natahovalo ju ked som jej len pucila.Zistila som ale zo zemiakoveho pyre ju natahuje.Lezie mi na nervy veta:uz ma zubky,mala by uz hryzkat. Ma sice 11 zubkov ale ked tak chce papkat,nech.Ved nie navzdy budem mixovat.Chlebiky a susienky hryzka ukazkovo.Len z toho sa moc nenaje.Drzte sa. 😉

amatula
7. feb 2009

basika mi mixujeme aj starsiemu obcas .....a to ma 4 roky 😀 😀 😀 😀 lebo nieco inak nechce 😠 😠

alififi
7. feb 2009

no Bobino nema chybu 😀
tak to tusim este nejaky ten mixer kupim 😎

basika
autor
7. feb 2009

žienky, ďakujem za reakcie, hneď sa lepšie cítim a necítim sa ako nejaká abnormalita... proste si na to zvyknem..
inak ako pozorujem, tak u nás sa striedajú dni... takto:
2dni chutí, potom nie...2 dni zje celkom fajn, na 3. strašne málo... nechápem

amatula
7. feb 2009

basika precitaj si moj prispevok v prikrmoch.....proste jej len asi v ten den nechuti......ty sa kazdy den napchavas 😀

martina46
7. feb 2009

sipcek, tiez neznasam tie reci 😠 a ze budem mat problem a tak..... 😠 😠

dandulina
7. feb 2009

my tiez mixujeme,ved aj na com by to pohryzol, na tych troch zuboch? 😅 pokial nema este stolicky tak to ani neskusam. Z kukuricnej chrumky si ale pekne odhryza, v ustockach sa mu to rozpusti a chlebik odstipavam 😉

sipcek
7. feb 2009

martina-jooj,ved to,rady starych mam,vsak?"Vidis,nechce Ti jest,bo si jej mixovala"Nie su na skodu,len mi to lezie na nervy.Nechapu,preco este nepapa chlebik s masielkom alebo vianocku na ranajky.Ja som rada,ze mi chvilu posedi v sedacke,urobim rychlo Nutrilon kasu,posypem trosku grankom a papkame.Neviem si predstavit,kym by som namastila chlebik,mala by od nervov vyskocila zo sedacky.To iste je to s oblecenim,preco si myslia,ze je detom vzdy zima?Akoby babky na ulici videli co ma mala pod kombinezou.Ked ochorela,tak mi manzelova teta pilila usi:vidis,to preto,ze si ju slabo obliekala.Pritom ona je vecne chora,hypochonder.

dandulina-my mame 3 stolicky a zatial nechce. 😠

amatula
7. feb 2009

mamulky len mixujte ´,pokial to detickam tak chuti 😉
ja teda ani tak nemixujem starsiemu,ale mu to popucim vidlickou....lebo ked ma velky kus mrkvi alebo zemiak nezje 🙂 a co ............... 😉

maca793
7. feb 2009

ja som v tomto veku malej mixovala, ale len trošku, aby si zvykla žuť. ale záleží na mamine, ako sa rozhodne. len aby si dieťa nenavyklo na to, a nevyžadovalo aj potom mixovanú stravu.

kili
7. feb 2009

ja som mixovala dosť dlho, už si nepamätám, kedy som S. prestala. Robila som to tak postupne, že pomixované, ale len tak na hrubo a čoraz hustejšie. Ale kúsky mi nikdy jesť nechcel a aj mi to bolo divné že by už mal, keď ešte nemal stoličky. Ako vyšla prvá stolička, čo je nedávno, tak konečne začal jesť aj rožky a chleba a pod. 😵
Takže kľudne, nechajte to na deťoch 😉

helka1
7. feb 2009

Ahojky Basi 😵 😵 😵 , nuz pravdu povediac nasi schrumnu hocico tuhe, ale ked mam dat kusky masa tak koniec 😒 , zuju, zuju a nakoniec vypluju, ked im maso zmixnem s niecim (ryzou, zemiakmi) tak v pohode zbastia 😎
Daj Livinke cas 😵

martina46
8. feb 2009

Kili, tak si mi potvrdila teóriu MM, že ako môže žuť iba s prednými zúbkami...

basika
autor
8. feb 2009

no...veď ja by som aj nechala, že nech sa učí... len budete to dávať dieťaťu.. keď ju z toho napína? tak mixujeme... mixujeme.. do hladka...

martao
8. feb 2009

My sme tiež mixovali dlho. Malému vadilo, že mal mäso od omáčky. Išlo ma poraziť. Skús len rozpučiť a skúšať časť jedla rozmixovať a časť nie, možno sa chytí. Druhý syn zasa nezjedol vobec mixované. Doteraz nezje zemiakovú kašu, ani pudingy alebo krupicu. Teraz máme zasa 3,5 mesačného prcka a som zvedavá, čo nám predvedie.

martina46
8. feb 2009

mne doteraz vadi, ak by som mala rezen omoceny v stave napr zo zemiak. salatu, alebo ndajboze knedlu obliatu stavou z masa, to by ma urcite naplo 😀 😝

sipcek
8. feb 2009

martina-detto 🙂
mala dnes nejedla ani mixovane,ma teplotu a nechce nic papkat.Mozno kvoli tym stolickam ☹