Strava 6 mesačného bábatka. Čo odporúčate?

kiblika
2. aug 2011

Ahojte, čo všetko ste už skúšali dávať papať vašim ratolestiam v 6.mesiaci? Niekde som vyčítala že od 5. dávali aj biely jogurt, no pravdu povediac sa mi to nezdá ved tam je mlieko a to môžu až od 1.roka,... 🙂

tea333
2. aug 2011

pokial je babatko dojcene, tak od 6. mesiaca ma zacat ochutnavat.To znamena, prv zeleninka, neskor masko, ovocie..staci aby ochutnalo nove chute, pretoze polrocne babatko ma papat najma mlieko.Rozne kase, obilninove prikrmy mozu babatku len neprijemne zatazit zaludok.O mlieku sa vyjadruje kazdy inak, ale vo vseobecnosti by som mliecne pred 8. mesiacom ani neskusala.Babatko predsa pije mlieko, mliecnu zlozku nepotrebuje a bielkovina kravskeho mlieka je alergen, ktory by pri skorej konzumacii mohol vyvolat alergiu.Hlavne zbytocne nekombinovat a netlacit do dietata experimenty, alebo co ine mamicky povedali, ze ich deti uz jedli.Ja osobne naozaj nerada vidim ako mamicky davaju malinkym detom napriklad pribinacika alebo piskoty a tak im zbytocne davaju rafinovany cukor.

benne
2. aug 2011

@kiblika Moja mlieko v 5m nechcela, dr.odporučila biely jogurt, bez príchute, mäsové a zeleninové príkrmy, mliečne kaše (kedže tie chcela), opakujem, moja mlieko nechcela piť, takže sa to riešilo príkrmami

kiblika
autor
5. aug 2011

@tea333 @benne ... mne dr. kázala prikrmovať od 4.mesiaca ,hoci je plne dojčená, a mlieka mám dostatok, vraj ide o to že si skôr zvykne na nové chute a lepšie na ne reaguje,tak som po dlhšej dobe povolila . Ja som si tie chute musela zo začiatku otočiť, najskôr ovocie a potom zeleninku, lebo malá mi najskôr zeleninu vôbec nechcela no a takto obrátene to super, preto že nebol problrm zraru ani so zeleninou.Teraz ju po kúsku dokrmujem, a pridávam nové chute, už papá chrumky - kukuriční,ryžové, piškoty, detske susienky nestlé /občas za odmenu/, jablčko rozmixované, banán aj samí pocmučká, také tie kašičky na dobrú noc od nestlé, kur.mäsko so zeleninou, rožtek, chlebík, a presnídavočky sem tam, tak jej to striedam po troške. Vôbec nesolím,a teraz už mám dávať aj polievočky, tak idem vyhľadať nejaké dobré recepty pre mimča, ...

luculele
5. aug 2011

Ahojte, no my sme zacali pozvolne od 4 mesiaca, lebo kojime len zcasti. Zacali sme mrkvickou, potom tekvicka, zemiacik, no moc nam to nechutilo, tak som dala s mrkvickou jablcko a hned bolo dobre 🙂, ked sme niekde na cestach (pripadne na nakupoch🙂 dam hipp pretlak od 4. mesiaca. Dnes sme mali kuracie prsia s hruskou doma varene a chutilo 🙂. Davam jej zuzlat kvorky chleba, rozky aj kukuricne chrumky nesolene som dala, ale ked ochutnala pecivo, uz ich nechcela.) Ale to ju strazim ako sup, aby si neodhrizla vela.Skusali sme aj nove textury, napriklad postruhane jablcko a dalo sa. Dam jej ochutnat aj z vela veci, co ja jem, len tak na jazicek, napriklad jogurt, kusok ovocia, alebo nejaku sladkost... Mam knihu o vareni pre najmensich a tam je vela super receptov. Uz sa tesim, ked bude vacsia a budem sa moct s jedlom viac vyhrat, ked bude viac papat.

evicka456
26. sep 2011

dobry den, rada by som sa spytala ako vyzera cely vas jedalnicek od rana do vecera.

maryj1979
12. mar 2012
maryj1979
12. mar 2012

@luculele to kde sú tie recepty pre najmenších??

kiara138
12. mar 2012

Ahojte rada by som vám odporučila knižku, vlasne dve samostatne nepredajne Hned to bude anjelik (recepty a rady z príkrmamy od 4 mes. az do 6 rokov( a Navod na prežitie pre bejby od igora Bukovského, dlho som hladala knizku z receptami od slovenkych lekarov a tato vysla nejak v dec. alebo januari tohto roka vrele odporučam je milo napisana super rady a vždy sa s nou riadim aj ked tam nie je maso tak ja ho malemu pridavavam a trochu obmienam jedalnicek ale podla toho vie,m co kedy a ako zaviest nový príkrm 🙂 a musim povedat moj anjelik papa veeelmi rad 🙂

petopeto2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
larika04
31. okt 2012

ahoj v piatom mesaci to je dosť skoro . mne doktorrka povedlaa ž etak okolo 7 a že najlepšie sú bio

ivetoy
5. nov 2012

ivetoy Este som chcela podoknut,ze si myslim ,ze sa NETREBA BAT ROZNORODOSTI, moja 6 apol rocna dceraka okusila uz ZELENINU AKO-CERVENA REPA,MRKVA,PETRZLEN,RUZICKOVY KEL ,BROKOLICU,KARFIOL,POR,CIBULU,CESNAK,KARELAB,ZELER,TEKVICU,HRASOK...
A ROBIM TO TAK,ZE UVARIM MASOVY VYVAR KDE NAHADZEM VSAKOVAKU ZELENINU...A POTOM JEJ UOBIM DO SACKOU MALE PORCIE ,KDE VSETKU ZELENINU Z KAZDEHO DRUHU PRETLACIM CEZ PUCAK NA CESNAK AJ MASO...A ZAMRAZIM...A TAK KED MAME NA OBED NIECO INE TAK JEJ DAVAM Z MRAZNICKY.......chuti jej vsetko...doobeda papka ovocie..a vecer kasicku,krupicovu klasicku s medom,kukuricnu,ryzovu....striedam..
Dnes o 18:32 • O

ivetoy
5. nov 2012

@evicka456 vetoy Tak nasa ma sest a pol mesiaca a vazi 6 kil aj nieco,podpriemer...
Zacala som prikrmovat na 5 a pol na podnet doktorky. Rano o piatej mliecko dojcim,potom o osmej zas dojcim,o 10 zje ovocnu vyzivu s piskotami,dam aj tvaroh niekedy...potom okolo 12 dojcim..ide spat na dve hodky...ked vstane,dam je dost statocnu misku so vsakovakou zeleninou,vela druhov..plus maso...a PLUS K TOU ESTE SI CHCE CICNUT MLIECKA!!...potom opat dojcim ked na nu pride,lebo so zeleniny je skoro hladna i ked je tam maso...a okolo 6 je dam kasu..a o 19:15 ju kojim 30 a 40 minut na dobru noc...a potom spi do rana do piatej ....a takto to ide kazdy den.....
Este som chcela podoknut,ze si myslim ,ze sa NETREBA BAT ROZNORODOSTI, moja 6 apol rocna dceraka okusila uz ZELENINU AKO-CERVENA REPA,MRKVA,PETRZLEN,RUZICKOVY KEL ,BROKOLICU,KARFIOL,POR,CIBULU,CESNAK,KARELAB,ZELER,TEKVICU,HRASOK...
A ROBIM TO TAK,ZE UVARIM MASOVY VYVAR KDE NAHADZEM VSAKOVAKU ZELENINU...A POTOM JEJ UOBIM DO SACKOU MALE PORCIE ,KDE VSETKU ZELENINU Z KAZDEHO DRUHU PRETLACIM CEZ PUCAK NA CESNAK AJ MASO...A ZAMRAZIM...A TAK KED MAME NA OBED NIECO INE TAK JEJ DAVAM Z MRAZNICKY.......chuti jej vsetko...doobeda papka ovocie..a vecer kasicku,krupicovu klasicku s medom,kukuricnu,ryzovu....striedam..
Dnes o 18:32 • O
Dnes

marianna988
29. nov 2012

O dakujem za super tip na knizku 🙂 a dokonca mamicky da sa v elektronickej forme bezplatne stiahnut :D Hned to bude anjelik :D

lastovicka01
4. dec 2012

prosim vas a kde sa to da elektronicky stiahnut ? dakujem

marianna988
6. dec 2012

@lastovicka01 na ulozto.sk 🙂

lastovicka01
6. dec 2012

dakujem,pozriem si to 🙂

dominga1
8. dec 2012

Ahojte mamičky, Moja malička mala pred necelým týždňom 6 mesiacou. Tak sa vás chcem opytať čo te davali papať i vy svojím deťom keď mali toľko? ďakujem za každu rada 🙂

teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lubi
9. dec 2012

@ivetoy prosim ta a to zmrazene jedlo ako zohrievas?

teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lubi
9. dec 2012

@teengreen dakujem. aj som si tak myslela, ale mam pocit ze nic neviem ohladom tychto veci.

ivetoy
11. dec 2012

@lubi Ahoj Lubka...zohrievam prirodzene...vyber z mraznicky rano ,hned daj dole sacok a poloz do tanierika..A ked to chces urychlit ja dam cely mysku do hrnca s vodou a na plyn..prikryjem tanierikom...sa pekne roztopi..
Na vsetko treba ist jednoducho ...logicky...nieje to nic zlozite...😉))

lubi
11. dec 2012

@ivetoy dakujem. viem ze to nie je ziadna veda, ale aj ked viem ze viem radsej si overujem. necitala som totiz predtym vela o tom ako zacat prikrmovat. zistujem vecie priebezne. pekny vecer prajem.

ivetoy
11. dec 2012

Ja pouzivam len zdravy sedliacky rozum,zbytocne sa nepletiem...Citala som akurat brozurku od doktorky co mozem malej podavat,a tiez internet.
Sama postupne pridete na to ,ze verzii na pripravu jedla je X ,ale v skutocnosti staci len jednoduchy sposob ,bez nijakej fylozofie.Ako to robili stare matere.Myslim,ze babatku ide hlavne o zdroj vitaminov, a cim menej sa zelenina vari tym je vyzivnejsia.Preto aj ovocne kase uz nezavaram,ale mrazim,(podrvim ju na kasu v elektrickom malom stroji,taky drvic)...i ked aj to zavaranie tam som si vymyslela sposob ako varit len kratko a usetrila som tym vela vitaminov😉)))
Pekny den ...je to radost...drzim palce..nech je zdrave doprajte mu rozmanitost....moja papka vsetko od vymyslu sveta..kazdu zeleninu...por,avocado,tekvica,spenat,karfiol,brokolica aj cibulu jedla...netreba sa bat,cim viac vyskusa,tym mensia vydumnica z nej bude....ja ju chcem naucit jest vsetko zaradom...nech ma siroke spektrum chuti a zdrojov. 😅 😅

dodkap
11. dec 2012

@kiblika biely jogurt tak skoro nie. A co mozu? Nuz, tak k tomu najdes koopec clankov dost lahko a rychlo, netreba to tu spisovat znovu.