Strava 7 mesačného dieťaťa

adelsa
17. apr 2014

dobry den, chcem sa opytat moj maly este len bude mat 7 mesiacou a chcem vediet ci uz moze jest jogurty ako vanilkove, jahdove a cucoriedkove.lebo uz neviem co mu mam davat jest okrem vyzivy s piskotami a bananou. mlieko mi nechce pit a za kazdym ho vylievam.poprosim o radu.dakujem

kofoluska
17. apr 2014

A preco xcete zacinat hned ochutenymi? Staci mu biely smotanovy alebo biely mliecny farmarsky jogurt. Dochutit sa da ovocim alebo nesladenym dzemom. Je velmi malo jogurtov, kde prichute nie su iba umele nahrady.

adelsa
autor
17. apr 2014

@kofoluska no aj tak by sa to dalo poprípade hroznovym cukrom. nie? v tom pripade akykolvek biely jogurt.

27aduska
17. apr 2014

@adelsa ahoj, ja som zacala davat od 4.mesiaca pribinacky, milacky alr najskor vanilkove, potom cokoladove. Ja si myslim ze kludne mozes dat jogurt praveze si pochuti a to poriadne 😉) moja si supla lyzicku uz aj sama tak za tym bazila. My mame 7.mesiacov a uz niekedy fakr neviem co dat, lebo aj mne odmieta mlieko a vzdt sa vylieva, tak teraz planujem zeleninovu polievocku ist navarit a dneska sme mali banan roztlaceny s piskotou a troaka granka, uz vymyslam kombinacoe ktpre chutia mne tak budu aj jej.😉 ale jogurtiky vyskusaj ja by som uz davno dala byt tebou

anuskaaprazko
17. apr 2014

@adelsa naco akykolvek cukor? Cukor je predsa aj v ovoci 🙂 a ovocie predsa papa 🙂 a neboj, take male dieta ti spapa biely jogurtik ulpne s chutou, ja cukor nedavam a to ma maly 14 mesiacov... vsak naco? este sa ho naje dost. Kym nevie co to je tak mu vobec nechyba... Ano, cukry (pozor, nie biely rafinovany cukor) je potrebny pre vyvoj mozgu ale cukry su vsade, nie len v bielom cukre 🙂

edvelyn
17. apr 2014

Ja by som jogurt este nedavala ked tak biely a dochutit ovocim alebo vyzivou.ale ziadnu aktiviu ani nic take.a cukor uz vobec nie.hroznovy cukor sa dava na priberanie.a co tak kasu a zeleninu a masko?pecivko zuzlat alebo tie velke nesolene chrumky?

adelsa
autor
17. apr 2014

@27aduska ale pudingi asi este nie a priprava jedal z kravského mlieka uz by tiez asi mohol.nie?

sense
17. apr 2014

neviem ake davas mlieko ale ak davas H.A. je mozne ze mu nechuti a je najvyssi cas prejst na ine.....ja by som davala biele jogurty a pridala zakazdym ine ovocie do neho, popr. trochu vanilky.....urcite by som ani nedosladzala, mojej malej chutil aj cisty biely jogurt neochuteny, ....neviem ake mu davas vyzivy, ale skus surove jablcko, hrusku, zmiesat dokopy, jahody, slivky atd...ak davas kupovane vyzivy a kupujes hocijake nie len cisto bio ovocne bez pridaneho cukru niet sa comu cudovat ze nechce...ine....mozs skusit dat aj fenikel s hruskou, alebo mozes rozvarit susene slivky a pomliet a dat do jogurtu....popr. ak chces jogurt osladit daj kvapku javoroveho sirupu, al. melasu urcite nie biely cukor...

edvelyn
17. apr 2014

Slivky,cucoriedky,hrozno bez jadierok.susene slivky a marhule.tekvica,cuketa karfiol spenat brokolica cestovinychlieb pecivo ovsene blocky vajecny zltok ryza pohanka kukurica atd atd atd....

adelsa
autor
17. apr 2014

@anuskaaprazko ja malému preto davam hroznovy cukor aby priberal davam ho do vsetkeho.lebo on sa narodil strasne drobny mal 2 kg. a aj teraz na 6, 5 mesiaca je malinky tak aspon stravu mu davam vydatnu aby rastola priberal, lebo sa nedockame kedy zacne aj lozit.musi zosilniet.mlieko vôbec nechce iba sa s nim hra v puse a rehoce sa.

euka210
17. apr 2014

a zeleninu uz je?

adelsa
autor
17. apr 2014

papa zeleninu tu ma kazdy den na obed.
@euka210

siska53
17. apr 2014

@adelsa na jogurt je skoro,ten az okolo8.- 9.m,ak si dobre pamatam. Cisty,neochuteny,smotanovy. Mne kazala don davat maximalne nastruhanu piskotku,ak by nechcel.ale on chcel aj taky 🙂). Lenze ak vy sa nedojcite,tak sa mozno jogurty zavadzaju skor,neviem..mne vzdy povedala pediatricka.
alebo sprav napr.psenovu kasu a do toho zamiesaj nastruhane ovocie.
len neviem,ci potrebujes vyriesit olovrant,alebo nieco ine. Lebo moji boli v tom case nauceni papat len desiatu a obedik. (teda mala jedla uz i kasu kupovanu,ale,to len,preto,ze som sla,do nemocky a ona odmietala pit z flase.)

anuskaaprazko
17. apr 2014

@adelsa ked zeleninku papa treba pridat masko, ovocie... Ja si tiez myslim ze na jogurt je este skoro... Mozte pomaly zaviest lepok - pomalicky, do zeleninovomaskoveho prikrmu troska krupice a neskor kase

kofoluska
17. apr 2014

@adelsa Vobec mu ho nemusis sladit. Ovocie bohate staci. 🙂

27aduska
17. apr 2014

@adelsa uz ano uz sa mozu pd ukonceneho 6.mesiaca. a ako pripravujes ovocie? Davas aj cerstve? Alebo varene

27aduska
17. apr 2014

@adelsa presne tak ako tu bolo spominane ak nedojcis jpgurty sa mozu davat uz skor ale zacni takymi detkymi milacik, pribinacik. Ak ste na umelom mliecku tak prikrmovanie zacina uplne inak ako ked sa dietatko krmi materskym mlieckom. My sme na umelom BebaHa2 a prikrmujem od 4.mesiaca, ale to ti poviem moja spapka vsetko.😉 ked vidi tanier no koniec ....a lyzicku ani nehovoriim

meluela
17. apr 2014

@27aduska a magnum ci korneto si este neskusala? Pribinacik a milacik su malo sladke. Rozmrazis nanuk v mikrovlnke a babatku to velmi chuti, len to treba nutne stihnut este pred prvou mrkvickou. Netreba otalat, ako tu mamicky pisu, imunita nepocka a treba si dietatko cim skor privykat na typicku slovensku stravu. Nestihnes dat udeninu v imunologickom okne a je to navzdy stratene. Na ecka si treba privykat od malicka, inak su z toho len same alergie. Tie divne uzkostlive mamicky co takto kalicia svoje deti, ako si vobec najdu partnera ked budu vyrastat na zelenine a ovsenych vlockach ?!?
( 😀 )

adelsa
autor
17. apr 2014

@27aduska my pijeme uz UM ale ako som uz spomynala on ho v poslednej dobe nechce tak preto to chcem nahradit jogurtami resp.mliecnymi príkrmami.

27aduska
17. apr 2014

@meluela nie magnum a kornetto som neskusala taka naivna som zas neni ale dakujem za diskusiu. Je na kazdom co kto da svojmu babatku, moja ma davno prvu "mrkvicku" davno za sebou, ci u vyzivy, masko, piskotky, kase pripravovane doma a aj jogurty pribinacky. A stale ich papame nehovorim ze denno denne, ale obcas jej dam. Ak sa to niekomu nepaci to je uz jeho problem moja zbytocna starost.

siska53
17. apr 2014

@27aduska tak skus zmenit umele mlieko za ine. A nedavaj jej tvarohove vyrobky,zbytocna zataz pree oblicky,ktore sa vyvijaju do 2.rokov-to najdes vsade,cize ked,uz nutne tevas na,pribinaku,ci milaciku,tak az po roku.
mne aj dr..kazala obycajny smotanovy biely jogurt,pribinak mi vyslovene zakazala,cize i milacik nie je vhodny.
skor moze acidko-obycajne biele.
v ochutenych je,modifikovany skrob a,o tom som nic dobre,necitala.

milota164
17. apr 2014

preco mu chces davat ochutene jogurty ? ved mozes dat do bieleho domacu vyzivu, dzem, ovocie...

xlucia
17. apr 2014

@27aduska hej je to na kazdom. hlavne na mame ktora sedemesacne laduje hlava nehlava takym hnusom ako je pribinak a este to aj radi druhej. tvaroh az po roku a taky bordel ako pribinak nikdy. plne takych veci ze to dietatu vobec nepatri do ust. chudatko male. o 5 rokov bude mat ekzemy a alergie... ktoooovie asi z coho...

ada510
17. apr 2014

@adelsa Ahoj my budeme mať 8 mesiacov ráno začíname mlieckom desiata je ovocna obedik bežné zeleninka masko a podobne polievocka...olovrant máme jogurt kasu mliečnu krupicu ovocie pred spaním este UM jogurty vyberám hlavne gazdovsky holandia selsky jogurt agrobio hubice ten je moc dobrý🙂 a Matyldu tá jediná neobsahuje modifikovaný skrob ktorý je v Pribinaciku ten som skúsila raz a boli sme zapeceny tak som s ním aj skončila...krqvske mlieko dávam len občas do pudingu a tak ale len čerstvé z flasky capovane ale dávkou krabicove už ani nekupujem lebo to je len voda zafarbeba...;)

adelsa
autor
23. apr 2014

@ada510 a ten puding ste od ktorého mesiaca davali? my budeme mat uz 7 mesiacov tak uz by asi aj mohol ci?

siska53
23. apr 2014

@adelsa na puding ma,dost casu. To je len mlieko rozmiesane s skrobom(kukuricny,zemiakovy) plus cukor a daka prichut-kakao,vanika atd. Ja osobne by som nedavala.

ada510
28. apr 2014

@adelsa od 7 mesiacov ale len vanilkový

afronikaa
29. apr 2014

Ahojte, nechcem zakladat novu temu, pisem teda sem. Baby, pls mozem dat synovi pohankove chrumky? Ma ukonceny 6 mes. Kukuricne to viem ze ano ale pohankove som sa nikde nedocitala, dakujem 🙂

siska53
29. apr 2014

@afronikaa ak su neslane..pohanka je dokonca bezlepkova,ak si dobre pamatam. Ja som ju detom varila,ked mali asi 7m,kedze sme postupne skusali zeleninku a tak.