Štvorročná dcéra nechce jesť mäso

cucoca
25. nov 2020

Dobrý večer, dcérka má 4roky,nechce vôbec jesť mäso a asi kvôli tomu má málo železa a je anemicka, Viete mi poradiť nejaké prírodné železo ktoré by jej pomohlo,alebo aj ako ju mám donútiť jesť mäso.

mogaa
25. nov 2020

@cucoca strukoviny, Melasa. čučriedky, čierne ríbezle, cvikla, žihlavový čaj, šípkový čaj, cvikla, do všetkého pridávať petržlenovú vňaťku alebo pažítku....

tinapa
25. nov 2020

@cucoca Mäsové nátierky na chlieb..

evaemah
25. nov 2020

maso neobsahuje vela zeleza ,mala som ten problem so synom ,chodili sme kde kade po vysetreniach až mi jedna starsia pani doktorka poradila jest vela maku,ten obsahuje najviac vitaminov a aj železo,maso mi odmietal jest ,robila som mu pecenove halusky,kuraciu pecen,len tak oprazenu na masti a krasne mu islo zelezo hore, co som bola prekvapena aj ja

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikpa
25. nov 2020

@cucoca cvika, žihľavovy čaj, prosne vlocky, pečienka, ci aj tu by považovala za mäso?

manqua
25. nov 2020

Pri zeleze je ta kyselina listova ozaj potrebna. Zelena a listova zelenina je zaklad. Tiez je dobre aj cucoriedky, cviklu 🙂

janinah
25. nov 2020

Topka je mladá.ale má hnusný chuť.teda zamaskovať do jedla skúste

miriam11
25. nov 2020

@cucoca z firmy nutrilite, bez chémie.

cucoca
autor
26. nov 2020

@nikpa pečeň by určite nezjdla, ťažko do nej dostať akékoľvek mäso, jedine čo zje je mäso s polievky , kože alebo obalené rezné ale len kuracie

nikpa
26. nov 2020

@cucoca hm, škoda. Syn mal od narodenia velmi nízke železo, z liekov ho zapekalo tak nam neurologicka kazala dávať ked mal okolo 1,5r pečeň a hodnoty sa mu ukážkovo zdvihli. Tak aspon to z polievky a kuracie rezne, lepsie ako nič a možno ju to časom prejde.