Štvorročný syn nechce papať

veronka437
8. jún 2021

Prosim poradte mi..moj 4r syn nechce vobec nic papat..trva to uz dlhsie,nejaky 1,5r ,tak som odsledovala co mu este chuti a viac menej sme to varili dookola,lenze uz sa prejedol tychto jedal,ktore varime dookola a nechce uz papat vobec nic..ochutnat nieco nove vobec nechce,ani len do ust nevlozi lyzicu,nasilu mu davat nemozem pretoze mi to vygrca..uz fakt neviem co mam robit..mate niekto takuto skusenost??dakujem za rady

eliskadad1
8. jún 2021

uf no v tomto pomôže asi len skúšať a skúšať, možno ho ukecať, že ak to spapá dostane niečo sladké alebo niečo čo má naozaj rád. ono ide leto a deťom vtedy nechutí veľmi jesť

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veronka437
autor
8. jún 2021

@eliskadad1
No bohuzial,aj toto uz mame odskusane..ak spapas pojdeme na vylet,dame si nieco sladke,pustime si oblubenu rozpravocku..nic nepomaha,ani v lete ani v zime,proste tam bude sediet a cakat,sem tam mrnci a to je vsetko..

veronka437
autor
8. jún 2021

Sladkosti a dzusiky a tieto veci su u nas za odmenu,takze tym to nenahradza,cajik nesladime,len obcas davame medik a citron,hlavne ked je chori,alebo v zime..mame ist na preventivku po 4roku,takze by som chcela s nim ist aj na krv,aby som vedela ci je uplne ok...

marci77
8. jún 2021

toto ste skusali? alebo B-komplex?
https://www.pilulka.sk/pediakid-na-chut-do-jedl...

este viem, ze deti, ktore neprospievaju, maju menej kilo, ako by mali mat v ich veku....tak pediatricka moze predpisat nutridrink, vtedy to mate zadarmo
akoze ten nutridrink by mal doplnit do tela vsetky ziviny, co telo potrebuje ....a na take rozpapanie sa .....ale to sa treba poradit s lekarkou, ci je to vo vasom pripade vhodne

https://www.drmax.sk/search?q=nutridrink

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
fiafia
8. jún 2021

@veronka437 mám doma taku dcérku, bude mať 4,5. Neprišla so na nič čo by to zmenilo. Neje dokopy nič len polievky a čisté prílohy. Ovocie len jablko,zeleninu a mäso žiadne. Mlieko a jugurty tiez nič. Rada si prečítam dáke zaujímavé nápad y

veronka437
autor
8. jún 2021

@elizabet173
Mlieko pije,ale len rano a vecer,cez den vobec..

veronka437
autor
8. jún 2021

@marci77
Nie,toto som neskusala..spociatku som si myslela ze je to len nejaka normalna faza ktorou musi prejst kazde dieta,ale uz sa mi to zda dost dlho a aj to ze uz nechce nic jest...uz ked bol v brusku,bol vacsi,aj ked sa narodil mal 4150g,vyzera starsie a vacsie ako jeho rovesnici, a ked niekomu poviem ze nechce papat tak kazdy ma hned zrusi ved je dost velky,nevyzera ze by nepapal..ale tak nemozem nechat diet hladovat alebo co...

elizabet173
8. jún 2021

@veronka437 koľko toho mlieka vypije? Večer by som mu ho nedávala

veronka437
autor
8. jún 2021

@elizabet173 max 2dcl

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veronka437
autor
8. jún 2021

@elizabet173 rano dva male kusocky omelety a na obed asi deci polievky (len stava) aj to po hodinovom trucovani...

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veronka437
autor
8. jún 2021

@elizabet173 no to by som mohla este skusit takyto pristup,keby to pomohlo aspon troska...vdaka za rada..

conquestor
8. jún 2021

@fiafia
@veronka437 baby to mate este stale dobre...nerieste oni sa rozpapaju...co ja by som dala za to aby jedla moja aspom ako tie vase deticky...Moja papapala vsetky prikrmy uplne ukazkovo,fakt...mala 11mes.ked dostala teploty nad 40st.zatriaslo ju a od toho dna nemala v sebe lyzicu prikrmu😢 teraz v maji bolo dva roky tomu co nemala v ustach zrnko ryze,masa,zemiaku,nic ani naznak ani omrvinku....v podstate dva roky funguje na bagetke,suchom rozku,a nedelnom vyvare zo slizami...ten mrazim aby aspom to mala kazdy den...inak nic...nic...krajcek z pizze to este zje,a trosku jablcka.a jogurty .aj denne tak 1dc mlieka...dr.neriesi ze vysledky ma dobre a vraj jej to staci...vyhladovat ju tiez nepomohlo vzdrzala dva dni...proste sa nedotkne nicoho noveho...bola som aj u psychologicky sa radit a vraj neriesit,neponukat a mam sa pripravit ze´este aj 2 roky to moze trvat..do skolky mam od nej papier ze jej mozem davat desiatu t.j suchy rozok a jogurt...lebo bez toho tam bola nalacno do 15tej a mne srdce trhalo v praci😢 takze,ja by som aj zaplatila aby lyzicku ryze alebo cestovinu zjedla...budte rady ze Vam papaju...je to strasne unavne stale riesit a zohanat co dieta zje...

veronka437
autor
8. jún 2021

@conquestor fuuha,tak ty to mas tiez "ruzove", ja len nechapem ze ani necitia tie deti hlad alebo co,ved pri takom vydaji energie co deti spalia,tak to niekde musia doplnit...a moj tiez v pohode aj dva dni by vydrzal nejest..este som zvedava,ako to bude v skolke,teraz som ho prihlasila,tak dufam ze ho mozno nejak aj kolektiv nabudi..

fiafia
8. jún 2021

@veronka437 ja som dúfala,že škôlka ju zmení, márne. Akurát ,že tam musí aspoň jednu lyžičku ochutnať inak nesmie od stola

conquestor
8. jún 2021

@veronka437 mam za sebou uz rozne stavy...hnev,plac ,aj mam v pecku....tak sa mi to strieda ale nepomaha nic...ona proste normalne jedlo neochutna nikdy...iba to co som napisala,sucha bageta,suchy rozok,vyvar,jogurt,mlieko,kraj pizze a jablko...dokolecka dokola 2 roky v kuse...

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
taga
8. jún 2021

Vyborne to napisala
@elizabet173 presne tak by som postupovala. Mlieko rano aj vecer zrusit. Normalne pripravit ranajky, desiatu, obed, olovrant, veceru, bez komentovania ponuknut a spolahnut sa na to, ze clovek je tvor, ktory ma v sebe zakodovane, ze bez jedla neprezije. Nechat to na prirodzeny instinkt. Predpokladam, ze v 4 rokoch sa nejedna o nejaku poruchu stravovania snad, takze len by som tomu dala volny priebeh..

didi2102
8. jún 2021

@veronka437 mám trojročného a presne zažívam čo ty,nedávam mu sladkosti,ani sladké nápoje,nepije.mlieko,no neosvedčilo sa mu nedať nič vyhladovať lebo sa mu len sckrkol žalúdok a jedol ešte menej čiže.ozaj toto nie,posledný týždeň mám hrozný problém s raňajkami,nechce nič vždy je to s krikom,potom mu dám až obed ten zje,avšak u nás je problém že.odmieta jesť sám čiže ho kŕmim áno mala by som to a hento ale.kto nezažil nepochopí, inak dnes som mu skúšala dať nasilu chlebík resp otváral ústa ale nepolikal potom to vyplul inak by sa povracal ... vyskúšala som hocičo,jediné čo sa.mne bohužiaľ osvedčilo je ho kŕmiť keďže on ani vyhladovany nechci lyžicu,občas sa nám podarí zjesť pečivo že sám a dávať mu to čo má rád a rozťahovať mu žalúdok ale opakujem niesu čo to sladkosti,chrumky džúsy - pije len vody ale má rád palacinky tak sú , Hraškova polievka a také jedla

ivangeline
8. jún 2021

A jedavate spolocne? Ci len donho hustis? xF

didi2102
8. jún 2021

@ivangeline my napr jedavame spoločne vždy , od malička a nepomohlo

veronka437
autor
8. jún 2021

@didi2102 jedavame spolocne,ale mam este malu dcerku,tak ju krmim a potom jem ja,ale sedime spolu pri stole...ale tiez ho niekedy krmim,ked uz viem z3 je hladny riadne (je nervozny...) tak krmim..

betulinka1
8. jún 2021

@veronka437 mam 7 rocneho a stale je to na nervy to jeho jedenie. To sa nezmeni tak rychlo. Skusali sme pangamin, B komplex a aj tak sa nerozjedol. Na 4 rocneho mi zaberalo ked sme sa pred jedlom dohodli, ze proste musi s kazdeho jedla 10 lyžičiek. Teraz je to 20 lyžičiek. S tym sa zmieril a rátala som na hlas. Ja som mala vyhodu, ze jedol aspon ovocie, cize som vedela ze nejake živiny do neho dostávam. Podla mna to su deti pre ktore jedlo nie je dolezite a nepociťujú hlad. Ale zaklad je trosku rozťahovať zaludok, aby nebol uplne mini, lebo potom aj 5 lyžíc polievky bude pre neho vela.

didi2102
8. jún 2021

@veronka437 aj ja mám ešte ročnú,ona sedí v stoličke , on za stolom vedľa nej,ja oproti,každý máme svoj tanier a striedam každému do ustt lyžicu 😄 ak je manžel samozrejme kŕmi jedno dieťa on a jeme ale ozaj to neako nepomohlo aspoň u nas

veronka437
autor
8. jún 2021

@betulinka1 takze to sa mam na co tesit 😂😂ach jo...no kazdopadne pojdeme na preventivke aj na krv,nech viem ci je vsetko ok a potom uz len obrnit nervy a byt trpezliva..ale je mi hned lepsie ked viem ze taketo trapenie nemam len ja..

veronka437
autor
8. jún 2021

Baby,prajem nam vsetkym pevne nervy pri tychto nasich "jedakoch" 😁 hlavne nech su zdravi..

betulinka1
8. jún 2021

@veronka437 trpezliva nie som. Uz nie raz jedol s varechou na stole, lebo uz som mala nervy. Jasne, ze nedostal ale uz som niekedy bola fakt zúfalá. Pri kazden viróze grcania zo skolky sme skoncili v nemocnici na infúziách, lebo sa bali ako je chudy nas z pohotovosti poslat domov. Vzdy mu spravili komplet krvne vysetrnie a vzdy ho mal super. Primárka v Nitre ked ho zbadala na vizite tak ma zdrbala, ze nema gram tuku. No proste nema, sladkosti neje, ma k nim volny pristup, radsej si zoberie jablko, zo sladkého ochutna, necha tak. Teraz konecne mi na desiatu zje sladku horalku, vies s akou radosťou ich kupujem. Vzdy mam doma aspon 10, keby pytal. Ale ovocie na desiatu zje vsetko, chleba nie. Kontrolovaný na gastre bol od 3 rokov, tiez vsetky vysledky uplne super. Tam ma dr napriklad pochválila, ze nie je tucny a je vela ovocia a aj zeleniny. Kludne zje celu uhorku, ľadový salat a tak. Skor mava chut na slane ako pukance, chrumky. Do polievok ktore je davam ovsene vlocky, vsade kde sa da davam červenú šošovicu, vela fazule, naucila som ho na ryby, co je tiez pokrok. Snazim sa aby ta strava bola vyvážená aj ked kazda porcia je boj, vyjednávanie kolko lyžičiek, polovicu z taniera a tak. Akoze ked vidim deti na okolo kolko zjedia, ze si daju porciu ako ja a ten moj radsej ide behat von, kolko som sa nad tym jedlom naplakala. Ze varis ako blazon, sadne si a povie nechcem 🙈. Alebo raz mu chutilo nieco, uvaris to druhykrat a povie ze nechce 🙈. Teraz ked je uz vacsi tak sa s nim da viac vyjednavat ale obdobie vzdoru som mala bolesti brucha ja pred kazdym jedlom. V skolke ho kŕmila kuchárka hanba nehanba. Takze neboj sa, jeho dr hovori, ze to nemam riesit. Ze v dospelosti ako keby nasiel. Ale zase ak by som to nechala tak, tak ten zaludok sa mu neroztahuje. Cize treba najst zlatu strednú cestu. Teraz ma konecne 21kg a 123cm. Co je celkom dobre lebo sme sa dllllho nevedeli dostat cez 20kg.