Štvorročný syn odmieta jesť a sú dni, keď vôbec nepapá

emkacka
31. máj 2013

h2
31. máj 2013

CELÉ DNI????? ☹ Neváhaj ani chvíľu a choď s ním k lekárovi, nič lepšie Ti neviem poradiť.

biba12
31. máj 2013

Nic? Vobec nic? Co pije?

terezka1947
31. máj 2013

@emkacka aj ja si myslim,ze najprv skus lekara...mozno ma len take nejake svoje obdobie(ale cele dni nejest? 😒 )...ale urcite to najprv prekonzultuj s lekarom

darinkazv
31. máj 2013

toto mi nejak zaváňa pubertálnou piatkovou nudou.

sissy27
31. máj 2013

@emkacka nezje úplne nič, alebo len nezje raňajky-obed-večeru, ale počas dňa zje jogurt s piškotami, ovocie, keksíky, tu niečo, tam niečo?
ak reálne neje NIČ, tak naozaj k lekárovi, ak odmieta len normálne varené jedlo, tak radikálne zmeniť spôsob stravovania...

h2
31. máj 2013

@darinkazv Nemyslím, že by sa nejaký puberťák bavil takouto témou. Tí píšu takmer výlučne o sexe... 😖

anjelicek26
31. máj 2013

@emkacka - kolko mlieka pije denne? Dzusu? Niecim sa zasycuje urcite.

cetera
31. máj 2013

Ja mam skoro stvorrocnu a tiez neje, cele dni len mlieko a kakavko, ak ma nahodou ze dni ze daco zje tak vynimocne parku s chlebom bez nicoho, vlocky s mliekom, jogurt aj to len vyberave nezje hocico, polievku len kuraciu, zemiaky dusene, doktorka povedala ze radikalne nedat jej mlieko ze bude nutena jest ale keby ste videla co ona dokaze, revat vrieskat.
Maly je tiez taky vyberavy. S pitim vody nema problem

darinkazv
31. máj 2013

@h2 neviem. prišlo mi to zvláštne, lebo dnešná registrácia a takáto téma... ja by som skôr to riešila s dr. a nie tu písať otázku. neexistuje, že by som denne do dieťaťa aspoň niečo nedala. so staršou máme tiež problém, čo sa jedenia týka, ale proste musí. a darí sa nám. len to treba riešiť

h2
31. máj 2013

@cetera Ahoj, prepáč, nechcem byť hnusná, ale keď Ti lekárka povie, aby si skúsila nedať jej mlieko, aby jedla iné a Ty jej ho dáš, lebo vrieska, tak je to Tvoja chyba. Zatiaľ je to o jedle, neskôr Ti bude "skákať po hlave", keď jej ustúpiš. A jasné, že syn je tiež vyberavý, keď vidí, že staršej sestre to prejde.

cicimotinka
31. máj 2013

náš štandard - 2 suché rožky a pol litra mlieka... druhý deň 2x jogurt, 1 rožok, 1 malý croasant a 3dcl mlieka... občas vezme musli na milosť... varené nezjedol už asi mesiac nič viac ako 1-2 lyžičky na obed... neraňajkuje vôbec, prvé jedlo o cca 12,00... po cca 16,00 tej už zase nič... raz za cca 2 týždne má deň, kedy sa nevie dojesť... boli sme u lekárky, síce má podváhu, ale okrem nižšieho cukru je ok... vraj to máme len vydržať...

sendy182
31. máj 2013

prospieva.....je veselý.....nie je unavený.....má vyšetrenú krv........má dostatok tekutín........čo vlastne neje???????????jemu nechutí jesť je prieberčivý alebo sa mu nechce jesť a nemá ani čas a záujem jesť????????????? 🙂 😅 😕

sendy182
31. máj 2013
blue99
31. máj 2013
Používateľ blue99 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od blue99.

mlieko do troch rokov/ale mlieko nie 50sesternica mlieka a s ročnou zárukou/ potom už iba zahlienuje-nič viac,ale pitný režim splni

sendy182
31. máj 2013

@cicimotinka wau 😉 .....kámoška má 8r. syna čo nechce a nepotrebuje jesť a normálne mu predpísala doki nutridriky......no tiež to nie je dlhodobé riešenie.........držím palce hádam sa rozpapá.......dávaš aspoň neaké vitamíny?.......ani výživky nechce?

cicimotinka
31. máj 2013

@sendy182 a my máme nutridrinky, ale malý to nechce... a keďže neje, nemám mu to ani do čoho primiešať... dávam mu multivitamíny vibovit, občas dajaký hlt z môjho šumivého... niekedy zje jablko, prípadne banán... a aj máličko pije... keď nerátam mlieko, tak niekedy len pol šálky vody... čo už... hádam sa to zmení...

sendy182
31. máj 2013

@cicimotinka peritol ste už mali?.......treba ho chváliť.....a nemysleť stále na to že neje.....viem je to ťažké hlavne keď vidíš ako ostatné deti pučia všetko zaradom 🙂 🙂 🙂

cetera
31. máj 2013

@h2 mozno to je aj moja chyba ze jej ho dam ale nechci vidiet vo ona dokaze a aakym sposobom, ked by zaklopala socualka na dvere tak sa ani necudujem, najlepsie natom je ze nikto to nevie ani pochopit ked to nezazil. Ja by som aj pristupila nato ze jej ho nedam a ani by som nedala sa s tym problem nemam ale co? V dnesnej dobe? nemozes na decko ani hlas zvysit lebo ta dobrosrdecny ludia zahlasia za tyranie lebo nemaju co na robote, a mozes ty hovorit ze ti to kazala pani doktorka.

cicimotinka
31. máj 2013

@sendy182 mali sme už asi všetko... nič nezaberá... a najhoršie, že sa nedá ani vyhladovať, aby jedol... veľakrát jačí, že má hlad, ale jesť nebude ani za svet... vypýta si mlieko, po polhoďke rožok... ale jesť varené nie... ani chválenie, ani uplácanie nepomáha...

maruska123
1. jún 2013

mali sme ten istý problém, len pila kakao nič iné moja dcera do úst nedala, tiež je dosť chudá,po 2 týždňoch to prešlo , ale riešila som to aj s homeopatičkou - brala nejaké homeopatiká a prešlo to, za tým proste niečo bude, je potrebné hľadať príčinu, tiež nič nepomáhalo, podla mna nemá význam dieťaťu nedať mlieko ked len to chce, treba to nechať tak, dávať nejaké vitamínové prípravky a vela tekutín

sendy182
1. jún 2013

@cicimotinka no čo už narobíme.... 🙂 veď on sa neskôr rozpapá.....ja nezabudnem na moju spolužiačku zo zš bola odomňa o 3r.mladšia no dodnes s úsmevom spomíname ako nechcela nič jesť a učiteľky v mš chodili za ňou z lyžičkou čaju aby aspoň pila 😀 😀 😀 😀 ...........ona nič nejedla.......pri stole plakala....... doma nemusela jesť......proste nepotrebovala jesť 😵 😵 😵 .. dokonca ani mlieko nepila.. 😅 😅 😅 .........rozjedla sa až na strednej......... teraz je z nej skoro buchta 😀 😀 😀 😀 .........
pozerám.....ako tak vidím....... čakáš každú chvíľu bábatko......veľa šťastia.......nech sa vám darí........

bublinka12
14. jún 2013

aj mna by zaujímalo čo robit s takýmto dietatom,ako podporit chut do jedla.Ja mam dve deti,mladšia zje naozaj všetko čo jej dám, a staršia má 4 roky je chudučká a hrozne vyberavá.Ráno zje jogurt,aj to len čokoládový,na obed pár lyžíc polievky,potom chlebík s maslom,kúsok jablčka a nič viac.Mlieka vypije asi deci.