Kde kupovať suroviny na prvé príkrmy?

atislava9
16. júl 2019

Maminky

Zacinam s prikrmom u maleho, tak sa idem opytat na skusenosti - odkial ste kupovali suroviny? Zeleninu, ovocie, kase...proste vsetko, co sa dava babatku, kym neje to co vy. Hlavne tie maminky, ktore to nemate z vlastnej zahrady.

Dakujem za rady🙂

arcticcode
16. júl 2019

Normalne v obchode. V lidli, v bille. Mäso tiež aj tu aj tam, paru razy aj mrazene kurča v sintre a menšich reťazcoch. Moc by som to neriešil, lebo aj tak je všade chémia, takže pokiaľ to nie je vyslovene dajake GMO, 10 razy za sezonu striekane, tak je to podľa mňa OK.

zeytin
16. júl 2019

Z obchodu, vyberala som podla moznosti slovenske ovocie a zeleninu a maso zn. HSH alebo Hyza, alebo z masiarstva.

ukulela
16. júl 2019

@atislava9 prvemu som objednavala zo svetbedniciek. teraz ale do nasho mesta nevozia, tak sa snazim zohnat bud slovenske, alebo v lepsom pripade v bio kvalite. mrkvu, cukinu v bio zozenies v Bille aj v Lidli. niekedy aj v kauflande, mavaju aj bio spenat. v oboch maju aj bataty - sladke zemiaky - tie su mojou zachranou, ked maly nieco nechce 🙂 maso v bio kvalite (telacie, hydina) v obchode gazdovsky trh (je v BB aj v BA), alebo od znamych z dvora. vajcia detto, inac mam dobru skusenost s prepelicimi.
kase ja davam nemliecne - psenove, spaldove, kukuricne - zo "zdravych" obchodov - pridavam ich k vyzivam, ovociu - bananu atd. ak ti na tom zalezi a mas moznost - teraz je sezona, pozhanaj si domace jablka/ovocie a navar vyzivu, v zime ti posluzi.

arcticcode
16. júl 2019

@ukulela Podľa mňa to je marketingový ťah a bio potraviny sa ničím neodlíšujú od normálnych, akurát sú drahšie

ukulela
16. júl 2019

@arcticcode no minimalne by mali byt menej/ak vobec chemicky osetrovane. ak teda dodrzaiaju certifikaty ... ak nie, tak moja smola :( ale teda ja sa aspon na zaciatku snazim to detske telicko zatazit co najmenej. samozrejme by bolo najlepsie mat zeleninu svoju, ale ak si vsimnes, je rozdiel, ak ti uschne dpmaca (alebo bio) mrkva a inac sa chova taka fajna trvanliva ...

siska53
16. júl 2019

@atislava9 normalne v obchode, na trhu, jak prislo.. ked nie je na vyber.. co mas robit? Občas som kupila hotove..