Sušené mlieko a mlieko z tetrapaku

janka3a
3. dec 2011

Ahojte. Mam otazocku. Mala ma 8 a pol mesiaca a uz od 7. prestala pit akekolvek susene mlieko.Vyskusali sme asi 4 znacky a ani jedno sa neujalo...vyskusali sme krabicove, a to jej chuti.Nemyslite si, ze je to prilis skoro, podavat dietatu take mlieko, ako susene odmieta? Pripadne, poradte, ake je dobre mlieko - susene...
Dakujem

vejinka
3. dec 2011

podla mna je este mala na mlieko z krabice...ja som dala az po roku a pol no mozno maju baby iny nazor a keby si jej to susene nejako ochutila ..cukrom medom? skusala si?

vejinka
3. dec 2011

my sme mali klasiku sunar a ine som neskusala a pil ho len kym som ho uplne neodstavila koli surodencovi a kedze ine poznal tak mu chutilo troslinka som mu tam dala cukru ale potom som aj ten cukor prestala davat lebo sak krabicove je bez cukru tak aby si nezvykol na sladku chut mlieka

janka3a
autor
3. dec 2011

Ahoj, hej, skusala, cukor, neskor sme skusali aj s grankom...cucla raz- dva, a ked vedela co som jej dala, vyplula cumel ..a bolo dopite..mimochodom, to mlieko z tetrapaku prevaram

poleva
3. dec 2011

je to skoro,ale poznám deti ktoré sú od pol roka na krabičkovom,ale to je individuálne
moji majú 14 mesiaqcov a stále sme na bebe HA...prívarky robím s krabičkovým,i polievky,,,najprv hnačkovali ale teraz posledný mesiac pekne papajú,,,znášajú dobre,,,takže pomaly prejdeme aj my 🙂

janka3a
autor
3. dec 2011

Ani tie kase, co su, hame, nestle, tie ryzove, bananove a pod...ani to nechce..

evka4
3. dec 2011

@janka3a na taketo mlieko je podla mna este mala, zbytocne jej zatazujes oblicky a traviaci system. ak ti odmieta mlieko, tak jej ho nahrad acidkom,jogurtami, syrmi, maslom, pripadne jej skus uvarit klasicku detsku krupicu z UM (daj varit cistu vodu, v nej uvar krupicu, ked sa to trosku ochladi, pridaj prasok UM, ak to nebude chciet, nejako jej to skus dochutit). Krabicove mlieko je vlastne konzerva, urcite nie je vhodne pre take malicke deti. Ked sa jej uz rozhodnes davat kravske mlieko, radsej skus prevarat mlieko z automatu, ak nemas moznost, tak aspon mlieko s co najkratsou trvanlivostou. Ale ja by som s tym urcite pockala este velmi dlho,

frick
3. dec 2011

@janka3a Môj názor je že vždy lepšie že aspoň nejaké mlieko ti chce ako nedávať jej žiadne.Kľudne by som jej dala kravské pokial nemá problémy ale asi tiež to z automatu alebo s tou najkratšou trvanlivosťou.Je to predsa len lepšie ako to krabicové.Poznám mami ktoré z finančných dôvodov iné mlieko dať nemohli iba kravské a omnoho skôr a tvoja malá už nie je zas až tak malá.Môj názor je to na tebe.Inak krabicové mlieko preváraš zbytočne. Je pasterizované t.j. že bolo prevarené na vysokú teplotu a potom rýchlo zchladené.Aspoň tak som to pochopila ja 🙂

asma
3. dec 2011

ahoj moja mala mala 8 mesiacov ked som skoncila v nemocke a mamina mi vola ze co jej ma v noci dat.. byvame na dedine tamziadna lekaren a kedze som ju iba kojila tak som mala hysak... a potom sme si povedali ze ked uz papa jogurty a nic jej nerobia a tam tiez nie je sunar tak jej skusi dat a uvidime.. mala mi pekne papka vypije tyh 200-250ml vecer v noci a rano...davam jej plnotucne alebo to z automatu... aj dokyho som sa pitala a ze ked jej neni z neho zle tak nevidi dôvod.. ja neviem ci je to lacnejsie ako nejaky sunar lebo ôza den je liter prec a to jej niekedy aj puding alebo kasu navarim tak aj viac tak je to asi cenovo jedno.. v tej chvily sme namaly na výber a ja som rada ze si pekne zvykla a nemame problemy ziadne..
aj ja som vyrastla na krabicovom mlieku a som tu bez alergii a inych veci

frick
4. dec 2011

@asma No ja som to prerátavala je to lacnejšie o dosť.Tiež to u nás nieje finančne ružové( 😒 maloktorá mama na MD si môže vyskakovať ) tak sme chvílu skúšali kravské lebo sušené mi nechcel žiadne,no slabo ho to zasýtilo lebo som mu ho na odporúčanie doktorky riedila tak sme skúsili bebu no a tú pije ale nejako extra sa za ňou netrhá.No a to je už 5 druh sušeného mlieka čo sme vyskúšali.Tak uvidím dokedy mu to vydrží 🙂

bosoriak
4. dec 2011

@janka3a My sme davali kravske obycajne od 10 mesiaca (cize zas az taky rozdiel oproti vam to nebol) a uplne bez problemov. NAjlepsie je davat plnotucne z automatu alebo plnotucne 5-dnove. Trvanlive moc nie, ak sa da.

martinex
4. dec 2011

@janka3a ja som malemu od 10teho mesiaca davala krabicove,kupovala som zo zaciatku bio plnotucne a postupne sme presli na normalne...uvidis ako to zareaguje,podla mna v pohode mozes

janka3a
autor
14. dec 2011

Dakujem za rady, baby...no, uvidime, co to da....Kravske sme skusali a moc toho nebolo, co sa vypilo, mozno tak dva hlty a dost. Skusime to z toho automatu ak sa ku nemu dostaneme, kedze v nasom meste nieje...
Asma, no, nasa mala tak maximalne 130 a viac nic...
Pocula som inak, ze existuje nejake mlieko, susene, baby love, neviem, ako sa to pise...mate s tym skusenosti..