Syn spapá iba mixované jedlo. Kúsky mu vadia a dusí sa nimi

21. okt 2020

Ahojte prosim o radu ohladom prikrmov. Maly zje iba mixovane, kusky mu vadia, dusi sa s nimi a vypluva ich.
Ako mu mam dat napriklad ryzu alebo cestoviny? Mixovat mi to pride divne... Alebo maso - skusala som mixovat, popucit, pretlacit a nechce :(
S mixovanym ovocim a zeleninou a kasou nema problem ale ostatne je o nicom...
Potrebuje jest aj ine a neviem si poradit. Dakujem za rady

pribinak
21. okt 2020

Aké staré dieťa?

autor
21. okt 2020

@pribinak maly ma rok

alexandra2468
21. okt 2020

Mojej na zaciatku tiez vadila chut masa v pomixovanom prikrme, dala som menej. Postupne som pridavala.

A kusky. Moja ma 10m, zje v pohode hocijake ovocie, pecivo, omeletu, rybu tak, ze si sama odkusuje. Ale hlavny prikrm (celych 200ml) zje len a len pomixovane :D to ako keby chcela len prehltat. Ale neriesim to, nechavam jej cas. Uz som sa naucila, ze vsetko je len obdobie 😃

jvasenka
21. okt 2020

No to trebalo riesit skor.. Tiez sme mali ten problem vsetko mixovane najlepsie na kasu... Davala som jej kusky bokom - banan, jablko, rozok, zemiak, mrkvu atd take co si vezme do rucky a papa sama... Kasou som ju dokrmovala.. Po nejakom casom (2-3tt) som uz pri vareni nakrajala na male kocky, uvarila a tak som to davala... Teraz uz pekne papa aj kusky v strave, nic nemixujem, max pomiesam vidlickou ale stale nechavam kusky... Hlavne uz nic nemixovat do hladka... A mojej maso bud nakrajam nadrbno alebo zmixujem, tazsie sa jej este kuse🙂

makakova
21. okt 2020

Aj ryza sa mixuje ked sa robia kaše ryžové, ja som mixovala tiež.. ani moja nechcela kusky nicoho.. normálne to rozmixujte 🙂

jvasenka
21. okt 2020

@alexandra2468 ako robis omeletu? Cisto len zltok?

alexandra2468
21. okt 2020

@jvasenka ano, zatial len zltok rozmixujem a pridam trosku vody, lebo je to velmi huste bez bielka. A dam na panvicu

jvasenka
21. okt 2020

@alexandra2468 super napad... Nenapadlo by mi to😅😅 dakujem🙂

monro
21. okt 2020

ja som svojmu synovi mixovala strasne dlho, inak vsetko vyvracal. a jest sa samozrejme naucil. kludne pomixujte aj cestovinu aj ryzu, to je v pohode.

autor
21. okt 2020

@monro Uz som mixovala ryzu a cestoviny ale bolo to ako blato a jasne ze to nechcel. Skusim asi viac vody ku tomu pridat. Tak to bude ok?

autor
21. okt 2020

@monro Aj mixovane maso je dost o nicom. Ale asi to musim donho nejakym zazrakom napchat 🙂 Vdaka za pozitivne naladenie ze sa neakor naucil jest aj normalne jedlo 🙂

ktochytavzite
21. okt 2020

od 9m si mu uz mohla dvat kusky kedla do ruky nech si hryzie,ak si to nerobila,rob to teraz davaj mu do ruky pocas dna do ruky jablka,chlieb a podobne veci aj oecene maso,nech si zvyka a hryzie. No tak mixuj ryzu ved co by si nemohla ked ju inak zjest nevie.Nauci sa

monro
21. okt 2020

jasne, ze sa nauci...ja som mixovala vsetko spolu, ked som varila este samostatne, tak som vo vode varila zeleninu s masom, vedla ryzu. Potom som odobrala zeleninu a maso plus dost vyvaru z toho, pomixovala a tou ryzou akoby zahustila a prebehla v mixeri.

katarina9593
21. okt 2020

Tiež by na to zaujimalo lebo moja má 8mesiacov. Tiež papa len mixovanu stravu... Trošku ma to aj trápi keď jej dám len popucene alebo nejaký kúsok niečoho tak sa zacne dusiť a potom vracia ...zúbky ma len dva spodné ... Môže to nejako súvisieť aj s tým že má reflux

a_da99
21. okt 2020

Och tieto momenty typu “mala si to už dávno riešiť” pri ročnom dieťati 🤦🏻‍♀️😂 normálne mu mixuj. Cestovinu kúp tie maličké písmenka a skús mu dať tie. Moja sa ako zázrakom naučila práve na nich 👌 naparene jablko na kocky, uvar špagety a daj mu jednu do ruky (to deti strašne baví). Určite nezufaj, každé dieťa akceptuje takéto veci v inom čase. Niektoré pomaly od prvých príkrmov rozzuju dasnami, iné ešte v 1,5roku zo všetkého napína a nemá to väčšinou nic spoločne s tým čo si mu dávala jesť. Každé dieťa raz vyrastie, nikto nebude mixovat obedy do skončenia vysokej 🙈
Inak mojej dosť dlho vždy keď som dala kúsok niečoho tak nasledoval Heimlichov manéver 🤦🏻‍♀️ Raz sme tak skončili rýchlou záchrannou službou v nemocnici takze pri niektorých deťoch fakt opatrne 😅

autor
21. okt 2020

@a_da99 dakujem

lola92
1. nov 2021

Nič si z toho nerobte , všetko sa da mixovat … my mame 20m a stále mixujeme a tuhé len tak degustujeme že akože aby sa nepovedalo , dokonca dcérka robí posledne týždne to že pozuje- vysaje chuť a štavicku a tuhé vypľuje … ale to je ako keby nič - gro jedla mixujeme . Sesternica musela synovi mixovat do 2r potom začal jest všetko . Hlavne netlačit , všetko ma svoj čas pri deťoch a ako píšete že musí … tak nie nemusí 🙂