Takmer 3r. syn odmieta jesť varenú stravu,napína ho z jedla.

annaandrusova
16. jún 2019

Ahojte mamičky, potrebujem poradiť. Môj malý čoskoro 3r. Nechce vôbec jesť varenú stravu neviem ho pritlacit aby zjedol keď mu nejak na silu dám napina ho z jedla tak to radšej vzdam keď vidím že mu ide na zvracanie. Som z toho nešťastná lebo neviem čo mám robit úbytok na váhe nemá takže aspoň to som spokojná je mohutnej postavy. Predtým vedel zjesť aj 2x toľko co ostatný nemal s ničím problém len prišiel zlom a nedám doňho ani lyžicu vareneho. Poraďte co robit ak ma niektorá z vás s tým skúsenosť. Dakujem

pribinak
16. jún 2019

Nechaj ho tak. Deti sa vekom menia, aj ich chute.
Ale ziadne sladkosti, ani slané prkotiny.
Nepije vela mlieka, sladeneho caju?

evittam
16. jún 2019

@annaandrusova A co teda jedava cely den?

mogaa
16. jún 2019

ak ti napr.sám jedáva jogurt, kelímok môžeš naplniť s pyré a dať mu to, môžeš vyskúšať batátové pyré, hráškové pyré, celerovo-zemiakové pyré....dať na desiatu, olovrant ako jogurt(v kelímku) a ak mu to bude chutiť na večeru normálne na tanier a s mäskom🙂polievky skúšať aj husté krémové bez slížikov, do vývaru zavariť abededu alebo cestovinu v tvare autíčok či zvieratiek....napr.lečo natlačiť do misky a vyklopiť na tanier a dozdobiť čerstvou zeleninkou.....hlavne žiadne kŕmenie aby zjedol aspom niečo,dať mu lyžičku a nech je sám

annaandrusova
autor
16. jún 2019

@mogaa jogurt z kelimku ano ale prišiel by nato ze je tam niečo iné tým pádom to necha tak nechám ho samého postavim pred neho jeho misku s jedlom a ani sa jej nedotkne nechce ani odomna ani sám si nevezme keď mu dam na silu tak sa mu chce zvraciat no tak mu radšej dám pohár mlieka a pomastim mu chlebík s maslom alebo s pomazankou no bohužiaľ iné mi nezje iba tuhu stravu ale nevarenu zbytočné ja ho budem salit s takým jedlom alebo onakym keď viem ze ho napne.

revicka
16. jún 2019

@annaandrusova tiež sme mali podobný problém. V škôlke sa to trochu zlepšilo. Teraz bude mať skoro 5, v škôlke vraj zje skoro všetko, doma len pár vybraných jedál stále dokola. Vydrž, bude lepšie. Nenútiť. Robievala som mu (vlastne aj stále robím) dobré mäsové vývary, mixované krémové zeleninové polievky, aby som do neho dostala niečo zdravé. Keď aj nezje veľa, aspoň trošku. Držím palce, pevné nervy, veľa trpezlivosti

annaandrusova
autor
16. jún 2019

@evittam ráno mlieko +chlieb alebo rožok pomasteny alebo croassant podľa toho čo mám to dám. Medzi tým vypije aj paru pohare vody keďže je teplo tak mu nebudem brániť aby pil ale zase nie tak aby si naplnil bruško samoj vodou na do obedu nejaký keks zje alebo chrumky k telke na obed keď sa stane že urobim palacinky alebo rezne s prilohou alebo zemiak.placky tak zje co sa čudujem a keď nie tak zase skombinujem nejaký chlebík a mlieko alebo jogurt no fakt co príde spapa cokolvek len keď to nie je v tom tekutejsom stave čiže žiadne polievky ani omáčky ani cestoviny .. to keď mu príde chuť tak to je raz za uhorský rok že zje mäsko . A pritom keď bol mladší dojedal aj za súrodencami od a po z halušky omáčky polievky cestoviny knedlu no fakt všetko čo prišlo bol jak srotovnik a jak dovŕšil rok koniec s jedenim. Nedonutim ho

annaandrusova
autor
16. jún 2019

@pribinak mlieko mu dávam často ale zladene nápoje nie velmi

annaandrusova
autor
16. jún 2019

@revicka ďakujem snáď sa dočkáme a bude lepšie

diewcatqoo
16. jún 2019

@annaandrusova ahoj, mam doma nieco podobne. Len moj nezje ani pomasteny chlebik, ani ziadnu sunku a pod, ani chrumky, ani sladkosti, jogurt obcas, varene jedla zje asi 3 druhy, zo surovej zeleniny len uhorku, z ovocia len jablko, hrusku, melon a banan, ak mu chcem dat maso, musim pomixovat nejako do jedla... zavidim matkam, ktore dokazu uplatit dieta jedlom alebo sladkostou, lebo u nas to nehrozi.
Uz ale pokrocil trochu, lebo predtym nejedol takmer nic. Mal dni, ked nezjedol fakt nic. Nepije ani mlieko, ani nic sladke..
Ak predtym jedol normalne, mozno ma len teraz take obdobie, ze mu nechuti. Je aj dost teplo, takze v tom teple nechuti nikomu moc. Nechaj ho tak, nenut ho, netlac mu nasilu jedlo, aby si ho nespojil so zvracanim, lebo potom to bude este viac odmietat. Vydrz to, aj ked viem, ze je to na prasky.

alivoda7
16. jún 2019

My sme mali tiez presne to iste, nas syn z nicoho-nic prestal teple jedlo. Bolo to vtedy, ked mladsia dcera zacala vyzadovat pozornost a uz som sa nevenovala len jemu. Bol ochotny jest len studenu stravu, uplne odmietal teple. Presne ako u vas, napinalo ho, nevedela som do neho dostat jednu lyzicku. Bola som z toho na nervy. Potom sme sli ku psychologicke, lebo to bol evidentne psychicky problem a ona poradila mi, aby som si vyclenila cas cisto na syna bez dcery. Tak som si s nim robila vylety len s nim tak na 2-3 hodiny cez vikend a postupne sa to zacalo zlepsovat. Casom zasa presiel uplne na "normalny" rezim a asi tak v piatich rokoch uz jedol teple uplne bez problemov, ako keby sme nikdy problem nemali. Takze chce to len cas, uplne chapem, ze sa kvoli tomu trapite, ja som myslela, ze ma odvezu na psychiatriu. Prajem, aby to rychlo preslo.

annaandrusova
autor
16. jún 2019

@alivoda7 no mám pocit že to bude asi tým pred rokom sa nám narodila dcéra a už to išlo z kopca. Proste nula faza nechce jesť nechce rozprávať vyžaduje si pozornosť ktoru mu dávam len asi jemu ro nestačí mňa to všetko už tak prestáva baviť som z toho na nervy ze neviem čo skôr ci sa zblaznit alebo mu dať na zadok alebo už neviem fakt

kulumulu123
16. jún 2019

@annaandrusova ak zje pomazanku na chlieb skus zeleninovu alebo iba zrele avokado rozmackat a na chlebik miesto masla, bryndzovu, vajickovu..... Moznosti je milion a dostanes do neho zeleninu... Resp.palacinky spenatove normalne palacinkove cesto plus za hrst ci dve cerstve spenatove listy rozmixovat rucnym mixerom a upecies ako normalne palacinky daju sa na sladko alebo na slano jest akurat maju zelenu farbu.... Resp.zeleninove smoothie u nas velmi leti avokado, spenat, banan, kokosove mlieko, orechy a med je to super ☺ resp na nete najdes kopu napadov... Alebo mlieko rozmixovat s bananom, jahodami alebo co ta napadne osladit medom a pridat par orechov..... Uprimne ja v tychto horucavach varenu stravu tiez nejem...

beky1813
16. jún 2019

Zrušiť chrumky, keksy, nedavat nahradu za obed. Vydiera ta jedlom. Postav obed, nezje, zober a ine nedaj, nech nevidi, ze moze s tebou mavat

annaandrusova
autor
16. jún 2019

@beky1813 keď mne je už ľúto toho že nezje za celý deň pomaly nič chrumky nemá ako hlavne jedlo len ak pozerá nejakú rozprávku že nech si dá troškou nedám mu Jesť na posedenie balik. Už z toho zúfalstva mu dam čokoľvek len aby mal niečo v žalúdku.

annaandrusova
autor
16. jún 2019

@kulumulu123 vďaka za radu

beky1813
16. jún 2019

@annaandrusova a skusala si nedat par dni?

annaandrusova
autor
16. jún 2019

@beky1813 niekedy sladkost nemá vôbec za celý deň

annaandrusova
autor
16. jún 2019

@beky1813 Aj za viac dni keď nemá tak nemá keď ma tak ma nerobi bordel zato ze nemá. Netrucuje

annaandrusova
autor
16. jún 2019

Ja som už skúšala všetko možné zeleninu ovocie co do ruky naj je .. syr platkovy.. ani poriadne neprilozi k ustam a už zahodi na zem. Môžem mu dať co len chcem a zahodi

beky1813
16. jún 2019

myslim nedat alternativu obeda

alivoda7
16. jún 2019

Kto si tym nepresiel, tak to tazko pochopi. Dieta nebude jest aj niekolko dni, ja som mala pocit, ze maly kludne skonci aj na infuziach, len aby nemusel dat nic teple do ust. Tam nepomoze, ze mu nedate nic ine, nas maly aj par dni nic nejedol, ja som bola viac zufala ako on. Ale fakt je, ze to preslo a teraz ma velmi rad teple jedlo. Lenze to trvalo hadam aj rok a pol. Ked zacal chodit do skolky, takze este par mesiacov nic teple nechcel, vobec nejedol obedy. Postupne vsak zacal po troche az to vymizlo uplne.

mogaa
16. jún 2019

Inak ja som mala takú neterku, nezjedla nič okem hranoliek s tatarskou🙂to bolo už pat desiatok rokov do zadu🙂bola schopná nejesť aj 3dni, račej bola hladná ako jesť normálnu stravu...a to sestra skúšala asi všetko - čaje, B12....

evittam
16. jún 2019

@annaandrusova Žiadne chrumky, keksy a podobne.

evittam
16. jún 2019

@mogaa No nemala jej dat tie hranolky s tatárskou...

evittam
16. jún 2019

@annaandrusova
@annaandrusova Ved o tomto to je-tebe je ľúto a das cokolvek a dieta to vie

annaandrusova
autor
16. jún 2019

@evittam
@alivoda7 no ja neviem ho nechať tak a nič mu nedať a čakať na zázrak že sa umudri a začne jesť. Tym ze sa zaťal tak to bude asi psychického pôvodu keď predtým mi jedol a rok tomu co neje dakde blok musí byť len by som bola rada keby to už prešlo a znormalizoval sa lebo je to zúfalstvo pozerať sa nato nevedieť ako ďalej. Budem to riešiť s Dr. A uvidíme ako budeme postupovať ďalej.

annaandrusova
autor
16. jún 2019

Načo sa zbytočne hádať nedáj mu to daj mu hento nedáj mu vôbec nič keď decko nechce tak to nebude a žiadnou silou neprinutis ho niečo robiť alebo jesť. Môj názor len ma to mrzí že si neviem rady možno škôlka ho zmení možno Doktorka pomôže uvidíme ďakujem vám za rady aj za povzbudenia. Vážim si to 🙂

evittam
17. jún 2019

@annaandrusova Nikto sa tu neháda. A ano neprinútis. Ale proste dieta vie, že dosiahne svoje. Keď mu nedáš tie "sprostosti" tak bude musiet zacat jest nieco ine. Ale uz je to len na tebe.

a1d4k3a
17. jún 2019

Veď je leto,teplo ani mne nechytí tak jesť ako inokedy. Možno to je tým. Skús ísť naňho malými porciami

annaandrusova
autor
17. jún 2019

@a1d4k3a on mi to už robi rok ci je leto ci je zima to je jedno 🙂