Tipy a triky na podávanie liekov. Ako to robíte?

arieska
25. aug 2008

Náš Oliver nám prvý krát ochorel ☹
Cez víkend v noci horúčka 38,8 a včera celý deň 38. Vraj nejaký anginózny výsyp v krku. Mudr. nám dala iba nejaké vitamíny v kvapkách. Najhoršie je, že to vôbec nechce papať. Ako náhle vidí lyžičku, tak sa tvári, že on tu nie je. Drží pusku zatvorenú. Otvárala som mu ju nasilu, aj nos zapchávala. Ak sa mi podarí dostať mu to do úst, chvíľu to podrží a vypľuje. Vôbec nechce piť ani čaj že by som mu to tam kvapla. Jeho jediným zdrojom obživy je momentálne môj prsník.
Preto sa chcem ešte spýtať, či máte skúsenosti, že dieťa odmieta jesť príkrm. Možno ho bolí hrdlo a bojí sa prehĺtať - neviem - ale jednoducho tie dva dni kedy je chorý nič iné ako materské mlieko jesť nechce. Vráti sa mu potom apetit? Lebo predtým nemal problém spapať plnú misku.
A tretia otázka - dávate deťom od teploty čípky alebo sirupy? Ja mám pocit, že čípok mu tak nezaberie ako keď mu dám sirup (dávam mu ale iba polovičku), ale sirup zase vypľúva.
Ďakujem za vaše rady.

skalnicka
23. jan 2010

a co ked mi maleho neuveritelne napina? je uspech, ze sa nevyvracia vzdy, ked mu musim nieco dat...teraz bojujeme s kalciovym sirupom...a po tom ho napina este hodnu chvilu po prehltnuti ☹

loren
27. jan 2010

moja dcerka odmieta jest lieky toboz v tekutej podobe je jedno ci je to sladke alebo nie teraz som naposledy poziadala doktorku nech jej da tabletky tie som rozdrvilaa zmiesala s krystal.cukrom a hrala som sa s nou na macicku a psika akoze jedia s dlani 🙂

loren
27. jan 2010

akurat citam ze som to tu uz raz napisala 🙂

aponchie
27. jan 2010

ja ji dam na zada a ukazu ji neco nahore za hlavou a jak s ekukne honem ji kapnu do nosa,ale je to boj..ted uz neotevre ani pusu na lek tak nevim co s tim 😝

juicyluu
15. nov 2010

po striekacke sa moja drhne ze kasle a place aj 5 minut alebo sa povracia. lyzicku ani nahodou, tak som jej dala nasu nerezovu ktora sa jej pacila na hranie ale ani to nezabralo, miesat do jedla nema vyznam po prvom suste sa strasie a otoci hlavu a uz usta neotvori tak jej nechcem zhnusit aj jedlo aby aspon nieco zjedla, ale je to tvrdy boj ☹ mame predpisany sirup 20 ml x 3 denne co je dost velka davka, keby to boly 4 kvapky to by asi islo lahsie.

monika6880
10. máj 2016

emjee ja mám tento istý problém ako vy...a je to hrôza
neviem čo s tým

monika6880
10. máj 2016

emjee ... mám ten istý problém ako vy. a neviem čo s tým,....

majulienka06548
4. mar 2018

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť či by sme mi mohli vyplniť dotazník k záverečnej práci. Hlavným cieľom e zistiť akými vedomosťami disponujú rodičia v oblasti podávanie liekov v domácej starostlivosti.
https://www.survio.com/survey/d/C6A9V8I2Q3T4Q3G6T

majulienka06548
4. mar 2018

Chcela by som Vás poprosiť o vyplnenie dotazníka k mojej záverečnej práci. Ďakujem za Váš čas. https://www.survio.com/survey/d/C6A9V8I2Q3T4Q3G6T

pianina
29. jan 2021