Treba prevárať ovocie?

july0
19. máj 2022

Baby treba prevárať ovocie ako napr marhuľu, slivku, a tie naše ostatné ovocie ? Malému chcem zaradiť olovrant, a tiež to musím dávať 3 dni po sebe ? Syn je alergik mali sme zatial reakciu na žltko

ukulela
19. máj 2022

@july0 ja som varila, lahsie je stravitelne. Len banan nevaris. A ak aletgik, vyhni sa jahodamhadam par tyzdnov. A ano, pockaj 3 dni s dalsim novym kvoli tomu, aby si vedela reakciu. Inac prepelicie vajicka su lahsie stravitelne, ak by si chcela skusit po case.

july0
autor
19. máj 2022

@ukulela dakujem vajicka budem davat asi uz nikdy lebo som skoro zinfarktovala😄

janba
19. máj 2022

Ja som mojmu nikdy nevarila ovocie. Odkedy zacal, tak mal surové

nikpa
19. máj 2022

@july0 ja som nevarila žiadne ovocie, zničis všetky vitamíny.

pribinak
19. máj 2022

@july0 ovocie som nijak neupravovala, zničia sa tým všetky vitamíny

Ale ja som dávala len sezónne ovocie, nie z dovozu. Čiže teraz by dom dávala len jablko hrusku a banán. Slivky a marhule sú len z dovozu a tým je viac chémie ako vitamínov

bashee
19. máj 2022

@july0 nie, lekarka sama mi povedala, ze ovocie nevarit. Radsej mensie porcie skusat - nechat len oliznut. Ale nevarit.

andreatytler
20. máj 2022

@july0 Ja som varila na zaciatok potom uz nie. Odstrani to alergeny trochu. Kedze uz mate alergiu, najskor by som davala varene.Tiez to bolo prakticke na zaciatok, ze som dala uvarene do chladnicky a bolo to dobre na druhy den. Urcite testuj 3 dni.

ukulela
20. máj 2022

Ja varenie obhajujem. Ano, znici vitaminy, ake tie ma dieta este dost v mlieku. Jablkova vyziva je lahsie stravitelna ako crtstve jablko. Pod vyzivou myslim rozvarene jabko bez nicoho. Ked toletovali varene, dostali surove.

hanka1674
20. máj 2022

Reakcia na žĺtok je pomerne častá, treba zase vyskúšať po nejakom čase. Ak je ovocie domáce, tak by som neprevárala. Ak je z obchodu, tak aspoň prvý raz.

amiaja
20. máj 2022

@july0 tak toto pocujem prvykrat ze prevarat ovocie.
A reakcia na zltko je casta ak ho das moc skoro.
Aj moj syn mal ale neskor uz uplne v pohode

tenerifka
20. máj 2022

Nikdy som ovocie nevarila, je to najvacsia hlupost, aku mozes urobit, das mu potom v podstate zjest sladku mrtvu hmotu. Ak je ovocie striekane, varenim sa ta chemikalia neodstrani. Ak si nie si ista, ovocie najprv poriadne umy a nasledne osup.
Viem, ze nase mamy robili taketo aj ine hluposti, ale boli to zle rady aj rozhodnutia

pribinak
20. máj 2022

@ukulela napr vitamin C v mlieku určite nie je

tenerifka
20. máj 2022

@july0 vidim, ze tvoj syn ma uz 7 mesiacov, aku konkretne mal reakciu na zltko? Ja som doteraz pocula len o tom, ze nemusi sadnut na zaludok, ale o alergickej reakcii pocujem prvykrat, to byva skor na bielko

ukulela
20. máj 2022

@pribinak jasne. Ale ide predsa o prvy navyk. Nech si dieta zvykne. A ked odtoleruje rozvarenu hrusku, dam aj surovu. A samozrejme nie po 3 rokoch. Surovy dostali moji banan a avokado. Vyzivu jablko, hruska, broskyne.... a neskor som ku vlockam povarila cucoriedky, maliny,... a ked zvladali, supla som surove.

pribinak
20. máj 2022

@ukulela však je to na každej mamine ako sa rozhodne

july0
autor
20. máj 2022

Spuchlo mu očko po zltku a potom som nasla ze kozny test sa da spravit tak som mu kusok na predlaktie potrela vajicko a dostal zihlavku

mareri
27. jún 2022

toto počujem naozaj prvykrat a to mam dve deti. Normalne by som im dala umyte ovocie, zeleninu a jedli. Pokial ovo-zel tepelne neupravujem, tak nič neprevaram