Kedy ste dali dieťaťu prvú tyčinku?

radoslava3
21. máj 2018

Ahojte mamičky. Chcela by som sa opýtať kedy ste začali dávať ratolestiam klasické tyčinky. Kupujeme bez posypu soli. Malá mi ich už pár krát papkala, ale dnes som si všimla akoby ich vôbec nežula, len odhryzne chvíľu pomlská a prehltne ale nekašle ani sa netvári že by ju v krku škriabali. Vyzerá že jej celkom chutia ale zas nechcem aby jej to hrdielko poškriabalo..

candii
21. máj 2018

Ma 2,5r a az teraz 😂😂 dovtedy papal chrunky kukuricne alebo od Hipp tie ryzove oblatky.

radoslava3
autor
21. máj 2018

@candii ked malej moc tie chrumky nesmakuju.. poolizuje ich a roztiera kade tade..

janickacrazy
21. máj 2018

@radoslava3 no je to na tebe odkedy začneš, neviem aké veľké máš dieťa, ja som dávala tak od 2 rokov, lebo moj malý slabo jedol príkrmy, takže nechcela som mu dávať kadejaké blbosti, lebo to by už vôbec nič normálne nezjedol

radoslava3
autor
21. máj 2018

@janickacrazy 13 mesiacov ma ale zubov uz 13 a ked papa prikrm tsk pekne zuvka.. a nasa je taka papkacka ze chce vsetko papkat co vidi.. ale asi s tymi tycinkami este pockame..

ankare
21. máj 2018

Môj fičal na pohankovych chrumkach, majú ich len v Jednote. Sú bez soli a chutnejšie než kukuricne. Vyskusaj!

radoslava3
autor
21. máj 2018

@ankare vyskusame uvidime.. tusim aj ryzove maju tie sme uz vyskusali ale nepochodili.. take biele boli ak to boli teda ryzove..

ankare
21. máj 2018

@radoslava3 presne, aj ryzove maju, tie nie sú ale velmi chutné.

majusska202
22. máj 2018

My máme 7 mesiacov malý je veľký papkac zeleninu miluje aj ovocie a tyčinky papame tiež teda on zje už skoro všetko čo mu dám zatiaľ sme nenašli potravinu ktorú by nechcel.

radoslava3
autor
22. máj 2018

@majusska202 a pekne ich pohryzka??

majusska202
22. máj 2018

Áno úplne bez problémov

yanni
22. máj 2018

@radoslava3 a anco jej to davas? Nema to ziadnu vyzivovu hodnotu. daj jej radsej chrumat mrkvu, jablko atd.
nasa zu bude mat o 2 mesiace tri roky a ziadne tycinky este nejedla. A ani ich nepyta. Ani cipsy, ani chrumky, ani piskoty. Vsetko uplne zbytocnosti.

evkao
22. máj 2018

@radoslava3 nas ma 16 mesiacov, a uz skusa vsetko, a ked mame navstevu, da si aj tycinky, dokonca aj tie so solou....inak mu davam tiez kukuricne bez soli, prip. keksiky pre babatka, ale niekedy sa stane, ze ochutna aj "dospelacke" jedlo...a nic mu nie je, a mam taky pocit, ze to urcite prezije 😀

radoslava3
autor
22. máj 2018

@yanni cipsy nedavame a chrumky len kukuricne ale tie trochu okostuje a pobabre.. a ked vidi nas tak chce papkat a zrovna kazdy den papka aj ovocie... ona chce vsetko papkat len chodi a vkuse pyta mnam mnam..

kajkach
29. máj 2018

Náš malý tiež ich chrumká rád, budeme mat 14mesiacov. Ja mu ich vždy na poly prelomím aby si ich celé nenatisol lebo zvykne si s nimi šúchat po dasnách 😉 aj malá tak ich jedla cca v takom veku a všetko v pohode 🙂

kotatko201
29. máj 2018

@radoslava3 nasa spracuje vsetko... cokolveek urcite by bola schopna spracovat aj tu mrkvu... musi mat stale nieco v puse... papa super... aj tycinky bude mat 12 mesiacov a mame len 4 zubky ale to nam staci aby sme si odkusovali... mala papa aj redkovku, uhorku... surove len si chrumka samozrejme aj ine ovocie a zeleninu..m no ked vidi tycinku neodmietne a najradsej tie dru z jednoty...

radoslava3
autor
30. máj 2018

@kotatko201 aj nasa odhryzne len niekedy ked prehltne tak hodi taky ksichtik ze mi pride ze cely kus prehltne.. a surovu mrkvu a zeleninu struham.. bala som sa dat cele aby nevdychla..

kotatko201
30. máj 2018

@radoslava3 mrkvu nevdychla... to tazko neboj maju v sebe nejaky ten reflex aby to neurobila... aj nasa si sem tam odhryzne viac ako zvladne a bud to vypluje ale to nakoniec spapa...