Umelé mlieko do príkrmu

lily_279
30. dec 2022

Ahojte. Prosím o radu. 7🌙 dcérka veľmi nechce papať príkrmy, ale jogurt a mliečne kaše jej chutia veľmi. Tak som skúsila dať do zeleninového príkrmu trošku umelého mlieka. Je v poriadku jej to takto dávať, alebo to je problém?

A ešte ak máte nejaké tipy nato aby jedla ovocie tak vás poprosím, ovocie odmieta zatiaľ každé čo som jej ponúkla. Ďakujem veľmi pekne ☺️

stanislavicenka
30. dec 2022

@lily_279 um je uplne v poriadku v prikrme. Ved bezne davaju maminy svoje materske🙂.
Podla mna jogurt je este priskoro pre tak male babatko.
A este skoro riesis, ze jej nieco nechuti, skutocne. Dieta musi niektore jedlo ochutnat aj 30x, kym si zvykne a prijme chut. Pokial nemas nejedaka, ktory ma 3 roky, a rozmyslas, co pripravit, ci ako to pripravit, tak je to ok. A kazdy ma pravo na nieco, co mu nechuti🤷. Syn nema rad brokolicu, taku v celku, len naparenu, ale ked ju uvarim ako polievku, iba s hraskom a zahustenu cervenou sosovicou, to zje. Proste budes skusat rozne konzistencie a moznosti chuti

marianarem
30. dec 2022

@lily_279 Ja som mojmu davala UM do prikrmov, robila som mu napr. taky spematovy "privarok" - spenat, zemiak, zltko a UM, to mal rad.
Ovocie nechcel spociatku ani moj. Ja som mu ho zavadzala teda tak, ze som mu ho prjdavala do zeleninovych prikrmov. Sice divne kombinacie, ale iba pre mna 🙂

lily_279
autor
31. dec 2022

Ďakujem ta rady 😍🙏