Umývanie riadikov a pranie dieťatku

kamanima
6. dec 2014

Od akého veku ste prestali používať zvlášť saponát na detský riad aj vechtíky pre dieťa a začali ste jeho riady, fľaše, misky, lyžičky umývať s ostatným riadom? A od akého veku ste prestali používať detský prací prášok a prať dieťaťu samostatne jeho veci a začali ste mu prať spolu s vašimi?

bubelko
6. dec 2014

@kamanima riady som odjakziva umyvala normalne vsetko spolu... ziaden extra saponat.
pri starsom som pouzivala detsky prasok ca.6m - kym sa mi neminul prvy sacok, pri druhom uz vobec a prala som vsetko spolu.
deti to prezili...

zuzkaanicka
6. dec 2014

@kamanima presne ako pise @bubelko ... riady som nikdy neumyvala zvlast a detsky prasok som mala kupeny len pri prvej dcere a tiez len jedno balenie. Ani jedna dcera nemala ziadne kozne problemy 😉

culia1
6. dec 2014

detsky riad - sa vzdy myl v mycke, alebo spolocnym saponatom a hubkou. Prala som prvemu do roka zvlast, potom spolu, teraz pri druhom periem este zvlast, ma 8 mesiacov, este si vravim, ze to asi do toho roka vydrzim, ale prakrat som sa pozabudla, bud som naliala nas gel,alebo kde tu sa mi nejake jeho bodyno zatuloalo do naseho pradla - ale nic sa mu nestalo 😀

oladuna
6. dec 2014

@kamanima detske veci vzdy periem zvlast ale my mame dvojicky takze sa to aj nazbiera.uz od narodenia to periem v tom istom prasku ako pre nas dospelakov. Na flase a detske riady mam zvlast spongiu ale taky isty saponat pouzivam ako pre nas ostatnych.niekedy supnem oprat nejake setske veci aj s nasimi ale nie casto. Povedala by som ze tento zlozvyk mam asi od 6 mesiaca veku deti.

zita19
6. dec 2014

Nikdy som neumyvala detske riady zvlast, dokonca som nikdy nemala specialne riady, taniere pribory pre deti. Pri vnukovi to iste.
Nikdy som nemala speci prasok na detske, akurát plienky som vyvarala zvlast. Ostatne sa pralo s nasim. Azurit sa pouzival len na syntetiku a detske pradlo bolo niekedy z poctivej bavlny. Teraz pri vnukovi akurát nepouzivame avivaz, ale perieme v beznom prasku s ostatnym pradlom rozdelene podla farby.
@bubelko aj moje to prezili. Asi dobre, lebo toto tiez neriesia.

prasiatko30
6. dec 2014

Vsetok riad sa umyval od zaciatku v mycke - dokonca aj flasky na mlieko a v podstate baby samostatny riad nemali pouzivali vzdy normalne riad co mame a veci u orvej aom sa to snazila vyradovat u druhej som vydrzala asi dva tyzdne. Ja avivaz nepouzivam vobec a prasok len tekuty a baby nemaju problemy s pletou ziadne ekzemy ani alergie

maca_p
7. dec 2014

@kamanima priznam sa, ze toto by ma ani nenapadlo spytat sa.
ale ja som pouzivala na riadiky pri babätkach sprchac, lebo jar by som na seba asi nedala, citila by som sa blbo 😎 😉

zuzkaanicka
7. dec 2014

@maca_p 😀 😀 😀

maca_p
7. dec 2014
25daniela
7. dec 2014

Krasne, ani by ma nenapadlo pouzivat neaky iny prasok ako pre nas, ale vpodstate periem v sensitive vsetkym a riad som umyvala vzdy rovnako vsetkym, pri prvej rucne a ked sa kupila umyvacka, tak v umyvacke 🙂
No, obdivujem na co vsetko maju ludia cas a energiu 🙂

meluela
7. dec 2014

@kamanima riad (co u nas boli len avent pohariky na zmrazenie materskeho mlieka a dudlik) som umyvala spolocne a cca. do pol roka mozno trochu dlhsie som ich aj sterilizovala.
Periem vzdy vsetkym v detskom prasku kvoli ekzemom a alergiam, pouzivala som dlhe roky loveu bez parfemovanej avivaze, ale nie som uplne spokojna s vysledkami pri bielom pradle s tiez s tym ze obsahuje enviromentalne skodlive fosfaty, takze momentalne testujem mydlove orechy, sodu, perkarbonat sodny a ocot. Zatial som spokojna, ten perkarbonat sa da pridat aj k lovele a tiez vyrazne zlepsuje belobu pradla a nie je nijako skodlivy.
Neznasam vsetky tie ariely, silany, persily ktore citit este aj dvadsat minut po tom, co taka osoba vystupi z vytahu.

@maca_p az na druhe precitanie som pochopila :D :D u nas podobne 🙂

katarinamarkova
7. dec 2014

@kamanima odjakziva som vsetko prala a umyvala spolu.
detsku avivaz a neprevonany praci prasok som pouzivala aj pred detmi, takze tam sa nic nezmenilo. veci babatka som prala normalne spolu so vsetkym ostatnym.
riady normalne spolu. akurat flasticky, dudle sa vyvarali po umyti.

kamanima
autor
7. dec 2014

ďakujem za odpovede. aj vám dámy, ktoré ste sa pri vašich reakciách celkom slušne zhovädili. aspoň vidím, o čom táto stránka je. majsterky sveta, spojte sa!

moni244
7. dec 2014

@kamanima ja som tiez nikdy neumyvala zvlast hubkou a saponatom, nimdy m to nenapadlo, veci jej periem zvlast, sem tam hodim nase biele oblecenie, ale prasok pouzivam rovnaky ale bez avivaze

dejnas
7. dec 2014

dúfam, že sa odpoveďou "nezhovadím" 😝
riady som neumývala zvlášť nikdy, priznám sa, ani mi na um nezišlo umývať ich inak, či oddelene, či v špeciálnom saponáte; len to, čo bolo potrebné vyvariť - ako fľašky, cumle a pod. - to som vyvarila...
detský prášok - resp. gél, používam doteraz (obe deti sú už škôlkári)... vyhovujú mi vlastnosti aj vôňa a periem v ňom pre celú rodinu... oddelene som prestala prať, keď deti prestali byť považované za "novorodencov" (t.j. po 6 až 8 týždňoch)

sashabb
7. dec 2014

@kamanima su tu iba normálne reakcie, nikde nevidím, že by sa niekto zhovädil 😀 😎 a len tak pomimo, mala by si s tym preháňaním prestať, lebo dieťaťu skôr ublížiš ako pomôžeš 😒 ... umyvať riady špecialnym saponatom, dezinfikovať hračky (druha diskusia) atď. fúúú, neviem či robíš dobre 😕

miriam11
7. dec 2014

@kamanima riad som zvlast neumyvala, detsky prasok som pri dcere pouzivala do jej 1 roka /skusala som aj skor jej veci prat s praskom pre nas dospelych, ale mala kozne problemy , po 1 roku som uz prala vsetko spolu. Takisto budem postupovat aj teraz pri synovi.

malinovka333
7. dec 2014

Riad normalne umyvam v ruke ked nejde do umyvacky a zvlast som prala asi len prvy mesiac inak všetko spolu

ushuaia
7. dec 2014

@kamanima ahoj, flasky a dudliky som sterilizovala do 6 mesiaca - my zijeme v trosku specifickej krajine...dr nam tvrdila ze voda v nasej stvrti je nezavadna...ale my pijeme z barelov a malej davam do flasky zasadne evian z flase - trosku mimo temu,
Riady som nikdy neumyvala zvlast, pekne spolu...co sa prasku na pranie tyka...velky vyber tu nemam - uz toboz nie detske prasky ako u nas, ale svokra mi poradila, periem v nom nam aj malej od narodenia...som spokojna, avivaz nepouzivam, vzlast som prala tiez asi do cca 6 teho mesiaca, ale v podstate mne to bolo jedno lebo vodu neplatime, predsa len na sk, je to ine...
A hracky z casu na cas umyjem, u nas sa neskutocne prasi...takze tym nic nepokazim...Koniec koncov, kazda mamina si urobi podla seba co jej najviac vyhovuje... 🙂

cannella
7. dec 2014

Riady, teda ten jeden tanierik, alebo avent poharik som umyvala vzdy s nasimi v rovnakom saponate, poriadne oplachla, teraz mam umyvacku, kupujem tablety bez fosfatov, takze malemu budem umyvat normalne v umyvacke, prala som s nasimi vecami v nie moc agresivnom prasku (ziadny Persil, DenkMit a pod.) nepouzivam avivaz, prasok len primerane, davkovanie neprehanam. Mala bola predcasniatko, navyse po mne zdedila ekzem a nikdy nebol problem.

inffinity
7. dec 2014

@kamanima nadobi zvlast neumyvam, veci peru zvlast detske a zvlast dospelacke ale bez extra prasku..pouzivam normalni..

ajsenz
7. dec 2014

Ja som jednu dobu umyvala fľaše s takým detským saponatom ale trvalo mi to asi mesiac 😀 Oddelene som prala iba do polroka teraz to delím na farebné a tmavé. Prášok som používala dlho lovelu a v tom som prala aj naše veci no teraz sme prešli na ariel.