Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Večerné kaše pre 11 mesačné dieťa

syska90
17. dec 2012

Kočeny, čo by ste mi poradili dať malému 11mesačnému na večer, akú kašu, momentálne mu kupujem, .. niečo domáce, (krupicovú)a okrem toho?
Ďakujem

euka210
17. dec 2012

ja stale davam krupicu, lebo ju miluje 🙂 ale davala som aj ryzovu, no ryza ho zapchava tak ju minimalizujem. Alebo aj z kukuricnej krupice...ale este som akosi nestihla vyskusat. Ale ked nestihnem uvarit, tak v podstate moze hocico na veceru...aj chlieb ci jogurt.

janaspa
17. dec 2012

kasa z ovsenych,jacmennych, raznych vlociek, zo psena...atd, ovocie mozes variovat ake chces,nas maly lubi aj bez ovocia.

alena0305
17. dec 2012

@syska90 ak nechceš obyčajnú krupicu - môžeš instatnú (tie čo sú od 4mes.) do obyčajného mlieka - bude asi jemnejšia alebo puding alebo do horúceho pudingu zamiešať mixérom s metličkami termizovaný tvaroh a budeš mať domáci termix - vanilkový alebo kakaový podľa toho aký uvaríš puding

syska90
autor
17. dec 2012

@euka210 varíš tu krupicu normálne z UM a kruppice??? ryžovu myslíš, uvaríš ryžu a rozmixuješ v mlieku?

syska90
autor
17. dec 2012

@janaspa prepáč, že sa pýtam ako teliatko, ale mne sa marí, že ja mám v tom furt chaus! ako robíš napír. z tých ovsenných vločiek, uvaríš zvlášť vločky potom vymiešaš???ja som už z toho varenia asi zúfalá...

milka1978
18. dec 2012

@syska90 ahoj ... ja som varila väčšinou krupicovú ako píšeš ... no striedala som to s pudingom ... navarila som ho taký redší a spal mi tak ako po krupici .... alebo skús rozmixovať detské piškóty v mlieku a urob z toho takú hustejšiu kašu ako krupica .... tiež to drobca zasýtilo do rána

andrejka1978
18. dec 2012

Ja som robila kasu z drvenych ovsenych vlociek /zalejes horucou vodou alebo mlieckom,nechas stat 2 minuty a potom pridavas postruhane jablcko, hrusku,banan atd., ked bol starsi davala som mu do toho aj med a ked mal 2 roky postupne rozne semienka a obcas aj nutelu a vyborne je pridat aj trosku arasidoveho masla ked bude starsie alebo roztopila kusok cokolady........na tom fungujeme aj teraz a akurat menime druh kase/ Ja teraz kupujem v bio obchodoch rozne kasicky, ktore sa nevaria ale len zalievaju vodou alebo mliekom /spaldova, psenova, viaczrnna,ryzovo kukuricna, ovsena,pohankova/ a stoja tolko, co tie kase v drogeriach a su omnoho lepsie a zdravsie. skus sa do nejakeho pozriet, urcite neobanujes. poskytuju velku variabilitu jedla, kazdy den mas inu chut a neomrzia. ja este obcas kombinujem aj jednotlive kase spolu alebo skombinujem drvene ovsene vlocky s pohankovymi zalejem ako som pisala hore a pridavam ovocie. ale existuje aj spaldova a pohankova krupica v bio kvalite a da sa kupit tusim aj DM ke. fungujem mi syn na tomto systeme uz 5 rokov a my s manzelom tiez. je to super strava. dobru chut.

ildici12
18. dec 2012

ja robievam este stale zo spaldovej, kukuricnej krupice, z ovsenych vlociek, zo psena, z pohanky niekedy pridavam aj amarantove perlicky, a ochutim to ovocim, cerstvym alebo susenym- velky zdroj zeleza 🙂

syska90
autor
18. dec 2012

@andrejka1978 velmi pekne ti dakujem 🙂

euka210
18. dec 2012

@syska90 od 10m normalne v kravskom mlieku, z UM co som mala vzorku, tak ani nechcel...sa necudujem, ani mne nechutila 🙂 Ryzu rozvarim vo vode s mliekom. 11m je uz velke na mixovane jedla

syska90
autor
18. dec 2012

veľmi pekne dakujem VSETKýM. pomohli ste mi 🙂

syska90
autor
18. dec 2012

@euka210 a dávala si mu to teda po lyžičke? ked kasu ani trošku nemixuješ?

alenka600
18. dec 2012

@syska90 ja varim ovsennu, ryzovu, kukuricnu, pohankovu, psenovu, amarantovu....obilnin mas neurekom a su aj zdrave, len si treba vybrat, nieco chuti detom viac, nieco menej. Nevarim to v mlieku, ale vo vode a potom mas este vacsie mnozstvo moznosti - bud si to zmiesas iba s ovocim, alebo s jogurtom, alebo frcnes trochu mlieka dodatocne(pouzivam rastlinne mlieka) atd atd atd

baklik
18. dec 2012

nas maly zacina odmietat kase, aspon tie nemliecne. predtym mu chutila z ovsenych vlociek (alebo aj hocijaka ina) najma s bananom, sem-tam som dala aj ine ovocie, ci 100% vyzivu. ale teraz - par krat skusi a odmietne, aj keby bol akokolvek hladny. dokonca som mu do nich zacala pridavat UM, nech mu to viac chuti, ale ani za svet. to je ozaj vynimka, ked to zje. a pritom ich papal od 6.-7. mesiaca a rad. teraz u nas vedu prim kupovane mliecne kase, tie mu dam niekedy pred spanim.

syska90
autor
18. dec 2012

@alenka600 prosím ťa, to máš z bio obchodu asi, že?ja som mu totižto doteraz dávala tie hnusné kupované kaše. sú síce rýchle. ale nič moc. tak bádam čo a ako, a vidím, že mám ridne medzi vo vedomostiach až sa hanbím, že som synovi nedala už skôr niečo lepšie.. a mleka dávaš koľko napr. do 150ml kaše?? my pijeme tak cca. ja mu dávam francúzske mlieko do toho ... takže on môže aj sojove, ryzove a také?

euka210
18. dec 2012

@syska90 no ano 🙂 od 6m vsetko lyzickou. Nas flasu nepozna, lebo je dojceny....teda pozna 🙂...s naustkom

janaspa
19. dec 2012

@syska90 Ahoj, kym som kojila,tak som vlocky bud zaliala vriacou vodou,alebo niekedy aj chvilu povarila, potom som mu do toho dala ovocie, postruhane jablcko,hrusku,popuceny bananik, jahody atd. podla sezony🙂 Po roku som zacala davat kravske mlieko,takze potom s mlieckom. Tiez aj z pohanky sme robili. Mixovala som vlocky asi do 8mes. potom uz nie. Su ovela zdravsie ako tie hotove kupovane, a ako pisem vies ich chut variovat roznym ovocim, takto ked kupis hotovu babo papa to iste dookola par dni🙂

syska90
autor
20. dec 2012

Mamičky, veľmi pekne vám dakujem za tip kupiť kaše tie čo sa už len vodou zalejú, nemusia sa variť, dnes som to kupila, aj som to chutnala,, no vynikajíííííííci.. este raz DAKUJEM za tip

syska90
autor
20. dec 2012

este keby ste mi poradili ako sa dá doma urobiť rastlinné mlieko. napr. mandlové, pohánkové, a tak?dakkujem

trescinka
26. nov 2013

@janaspa ahoj a od kolkého mesiaca si davala dietatu tie domace kašičky?lebo ja mám 7mesačné dieta plne kojim, prikrmujem na obed zeleninkou a na večer davam kaše z obchodu.hmm ale nejak sa mi nepozdavaju, rada by som jej davala radšej domace kaše.

egyptanka
26. nov 2013

Spaldova, ryzova (btw. natural ryza nezapeka), ovsena, pohankova, psenova. Mrkni do bio obchodov,, je ich tam dost. Namiesto UM alebo kravskeho davat do nich rastlinne mlieka.

demo
26. nov 2013

@trescinka domace kase mozes davat hned. zacni napr. psenovou. dobra je ovsena alebo aj pohankova. do uvarenej kase rozmixuj jablcko alebo ine ovocie. v takomto veku by som rastlinne mlieka este nepouzivala. Nepouzivala by som ani ryzu natural, lebo drazdi creva.

trescinka
26. nov 2013

a tie kaše su bio?a ryžu mám použit normálnu z obchodu čo použivame na varenie?

janaspa
26. nov 2013

@trescinka Ahoj tak cca okolo siedmeho mesiaca, mna ani nejako nenapadlo davat kupovane. Kludne ako sa pise mozes zacat pseno, pohanka, ovsene vlocky, do toho nejake ovocie. Neskor razne, psenicne, jacmenne vlocky. S ryzou opatrne zvykne deticky zapchavat a potom sa nevedia vykakat. na obed uz mozes kludne aj masko pridavat. A este k tym kasam, urcite ziadne rastlinne mlieko, normalne navode, alebo si do kase odstriekaj svoje.

demo
26. nov 2013

@trescinka doma robena ryzova kasa nie je mavyse ani velmi chutna. Iba ak sa pouzije tzv. Pudingova ruza aku predava Marks&Spencer. Je pravda, ze z obycajnej ryze je to take lepidlo.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli