Veľmi veľa pije. Je to v poriadku?

jablko
10. jan 2008

Milé mamky, čítala som tu o probléme, že deťúrence málo pijú..... Mám úplne opačný problém. Náš Adam (17 mesačný) vypije denne viac ako liter čaju!!! čo sa mi zdá príliš veľa.....napadlo mi, či je to v poriadku.......nie je to príliš príliš veľa?....okrem toho čaju je to ešte aj mliečko (2x denne)...a to nehovorím o polievkach a ovocí...... Prosím, povie mi niekto, či je to v poriadku? Dakujem 🙂

ujo
11. jan 2008

Myslim, ze je to ok. Nasa Zanka 2,5 rocna tiez dost pije, cca 1 liter mlieka denne plus k tomu aj 1 liter caju. Urcite je to lepsie akoby pili malo. Len je tu trosku problem v noci, kedze treba stale cikat.

junovka
11. jan 2008

Moja starsia dcerka Timka, ked bola v takom veku, tak som jej nestihala varit caj, co tolko pila.Pila aj mliecko, ale ona zase mi strasne malo papala.V noci, tak isto mi vypila 2,5 dl caju.Potom som jej to zacala na noc obmedzovat.
A teraz ked je starsia, tak mam problem do nej dostat hrncek caju 😒

jablko
autor
11. jan 2008

Ďakujem, maminky 😉 ...upokojili ste ma....viete, napadlo mi, či to náhodou nesúvisí....s nejakou chorobou, alebo tak...........milý Adamko neprestajne chodí s fľašou čaju 😀
Ešte raz ďakujem a prajem krásne dni.

terezzka11
11. jan 2008

moja dcerka tiez pije dost caju. ale to by ma tak neznepokojovalo, lenze manzel jej robi vecer sladeny caj a to sa mi nepaci. a kej jej 0potom urobim menej sladky nechce mi ho pit. 😒

zuzidr
11. jan 2008

ja mám trošku menšiu dcérku a tiež mi dosť vypije narozdiel od jej rovesníkov,ktorí ani čaj s flašky nechcú piť.Normálne vypije 2,5-5dl a ked bola chorá aj viac...ale tiež si myslím,že je to lepšie,ako keby nepila 😀

magg
11. jan 2008

jablko, ked mas strach tak povedz o tom pediatricke, nech spravi krvny obraz pre istotu

xxmargaretka
11. jan 2008

ahoj..neviem kolko mliecka ti vypije no moja Anna-14mes vypije 1mlieka denne a k tomu este 1-1,5caju+vody..doobeda jej dam cajik najradsej ma detsky cierny s citronom a poobede uz iba vodu aby sa v noci neprecikala..

sloboda4
13. jan 2008

ahojte my male 2 rocneho davidka a tiež pije omnoho viacej ako ine deti...............tiež som bola z toho vyhukana lebo mi vela ludi vravelo že nadmernym pitim sa u deti prejavuje cukrovka.....................za den vypije 2,5-3 litre cistej "dobrej vody",alebo detskeho bylinkoveho caju bez cukru nic ine pit nechce...........lekarka povedala že je to uplne v poriadku a mam byt spokojna s tym kolko vody prijma a hlavne s tym že pije iba cistu vodu a nie nejake sirupy a ine sladene napoje.

este som si na nom vsimla že vždy ked mu ide zubok tak pije este asi o tretinu viac ako inokedy..............vždy pri každom zubku 😨

rybecka
13. jan 2008

ahojte,
aj my vela pijeme tiez asi 1liter mliecka a 0,5l caju a som rada je to vzdy lepsie ako nepit ved to vycika no nie 😉

lilianak
18. jan 2008

Jablko, dolezite je, aby pil nesladeny caj, alebo vodu. Koli zubkom a tomu, ze cukor nie je vhodny pre deti.
Na zdravie 😉

dadulka19
18. jan 2008

jablko,chcela by som mať taký problém ako ty 😉 ...tie moje dve baby nie a nie piť,..... 😠

jablko
autor
19. jan 2008

Ďakujem milé maminky....veď áno, ja sa z toho teším....len mi napadlo, či je to OK....a áno, vždy pije nesladený čajík (nič sladké ani nemá rád....) Tak Vám všetkým prajem krásne a veselé dni 😵

zoya1
19. jan 2008

Jablkio pozri si môj album a myslím, že pochopíš. Aj naša Zoja je všade s fľašou čaju. Odkedy chodí do jasieľ myslela som si že sa to zmení, ale nie.

vavka33
20. jan 2008

Aj moja dcera stale pije.Denne vypije skoro liter,co jej kazde rano navarim,plus k tomu este stavy a mlieko,a je to v poriadku.Chodi cely den s flasou ako pise zoya.Hlavne je to lepsie ako keby nepila.Lebo moja starsia dcera je zas opacna.Nepije skoro niclen ked nad nou dtojim a nutim ju.

gabuliik
23. jan 2008

Baby, mi pijeme tiež veľa. Cez den tak liter vody+ polievka a ovocie,ale moja malá pije hlavne v noci a to 0,75-1 l čaju za noc. Hrozné volačo. Furt sa prebalujeme. Ale nech, aspon je zdravá.

nadhera
24. jan 2008

my sme tiez nocny smadoši, 2-3 flase caju. len je zaujimave, ze cez den toho vela nevypije, v lete ano, ale teraz nie. vsetko doplna v noci, ale nastastie tiez sme zdravy 😉

uhlikova09
25. jan 2008

Myslim ze je to super ked tak vela vaše deticky piju 😉

otrivinkajanka
25. jan 2008

ahojte aj ja sa pripojim moja simonka ma 20 mesiacov a pije az neumerne vela dva litre caju denne alebo stavy zmiesańe s vodou aj cistu vodu a ku tomu rano kakavko 2 dcl a vecer mliecko 2 dcl a to nevravim,ze pocas noci vypije tri flase caju vcera som akurat bola u lekara sa opytat ci je to normalne,lebo nestiham kupovat plienky co je stale docikana a cez noc ju prebalujem aj dva krat povedal mi,ze mam kupit sacok alebo skumavku,ze ´jej mam odobrat moc a doniest,ze to nemusi byt nic vazne,ale,ze ju vysetri a odoberie krv tak som zvedava co zistia zatial sa majte

danusidlo
8. feb 2008

Ahojte. My máme presne ten istý prípad. Náš malý od malička pije veľmi veľa vody, čaju, mliečka. Pýtala som sa doktorky, ale tá ma upokojila, že je to v poriadku, pretože detičky sa potia celým telom , tak toho aj vypotia dosť. Najhoršie je to po nociach, keď sa budí a pýta si čajík. Ale aj to hádam časom prejde. Takže ... myslím, že sme v poriadku.

adamsiu
17. feb 2008

Ahojte,
pripájam sa, aj my veľa veľa veľa pijeme a to nehovorím, že keď Adamkovi dám do 250 ml fľašky nejaký ten fajnový nápoj - hrozno, jablko, banán, mrkva .... /hipp,hami/tak to stiahne na -ex a ešte začne mrnčať. 😉

daniela1983
13. mar 2008

moj maly brat, ktory uz je teraz velky desat rocny chlap, ked bol mimino vypil pred spanim, dve, niekedy tri kojenecke flase caju. nejako sa nad tym nikto doma nezamyslal. ale plienka bola rano ako delo. skor nebol ochotny zaspat. 🙂

nadhera
14. mar 2008

daniela, to boli speci plienky co vydrzali celu noc? 😀 ja ho 3x prebalujem pocas noci a to pouzivam huggies premium.rekord mame 4ks na noc. ked si pomyslim , ze niektorym mamam 4plienky vystacia na cely den...

adetka
14. mar 2008

moja Mimi vypije za noc od cca pol litra do siedmych deci... a ak ju nadranom (o cca 4 h) neprebalim... tak je precikana... 😅 .. a cez den vypijeme casto aj liter... ale my uz nepijeme mliecko (odmieta)...

sjuzocka
6. dec 2009

ahojte. ja som uz zufala. cez den nechce pit skoro vobec a v noci to dohana. nestiham prebalovat. vypije tak tristvrte litra. co s tym? ako ho naucim nech si to prehodi naopak?

erikasadek
6. dec 2009

baby nechcem strasit, a urcite , v tom nic nie je, ale viete ze ked dieta vela pije moze to byt znak, zacinajucej diabetes.. 😉

ale urcite to bude len tym ze maju vase deti smad.. 😉

chymenitta33
6. dec 2009

Ahojte.-)

Ja sa chcem pridať zo svojou skusenosťou môj synček od malička strašne vela pil a to tiež len vodu čaj, nerátala som mlieko a polievočky, bežne to bolo aj mliečko nad limit ako ostatné deti a o tekutiných ako voda čaj to bol vždy extra len kojenecké vody sme vláčili v kočíku 😉 teraz vypije od 2 do 2,5l a tiež my to bolo čudné som sa spýtala pediatričky či to ako nieje náhodou diabetes, lebo v rodine sme aj mali, pediatrička my nato odpovedala že to nevadí že malé deti maju najlepší pitný režim že bodaj by mu to zostalo stále---

lindda
6. dec 2009

mne vravela lekarka ze by mal vypit 1 dcl na kilo vahy teda ak ma 12 kil 1,2litra

brisilda
7. dec 2009

ahojte tak taky problem mame aj my 😉 a tiez prve co ma napadlo bol diabetes cize som sa s tym zverila lekarke ktora mu vysetrila moc a krv nastastie vsetko v norme 🙂 no odporucala nam pit nesladene napoje 😉 moj maly si strasne oblubil materinu dusku Rajec 😀 a pili sme ju na litre denne min. 3 l vypil bez problemov a neraz mi cely 1,5 l flase stiahol za 15 min. a to neprehanam! Takze pokial vam lekarka vysetri diata a povie, ze je to OK tak mu davajte aj 10 L denne no odporucam cistej 😀

kisorka
7. dec 2009

tiez ma napadol diabetes, treba vysetrit moc, aby si bola spokojna, jablcko. ale je to ajtak uzasne, co by som ja za to dala keby moje dieta tolko pilo! my musime "motivovat" kazdy dusok 😉

filomenka29
8. dec 2009

jablko, je to krasne ze maly tolko vela pije, to nikomu neuskodilo, je to skvele, nicoho sa neboj.