Využívate ohrievačku fliaš na príkrmy? Akú kúpiť?

lucia123
6. feb 2008

Vie prosím niektorá mamička poradiť, akú ohrievačku fliaš máme kúpiť? Začíname prvé príkrmy a tie potrebujeme ohriať, no v hrnci sa mi to vidí zdĺhavé...., kojíme ďalej,... Využili ste to niektorá? Ďakujem.

pietra
6. feb 2008

aj ja som zvedava na skusenosti
ja som tiez nad ohrievackou rozmyslala, ale citala som, ze ohriatie trva okolo 5min a za ten cas to zohrejem aj na sporaku

janina77
6. feb 2008

ja pouzivam ohrievacku od Canpol babies, tuto:
http://www.canpol.sk/product.php?lp=71&gr=579&p...,
je to presne to iste, co ma Avent, akurat o polovicu lacnejsie.
Ja som s nou velmi spokojna, nebabrem sa s horucou vodou, kadejakymi hrncekmi a pod., vodu mam v tom stale, akurat mi na nej vadi, ze ju musim vytahovat zo zastrcky, lebo si vzdy udrziava vlaznu vodu, aj ked je to akoze vypnute. Ale niekomu to vyhovuje, lebo ohrievanie je potom rychlejsie.

Pravda je, ze ohriatie prikrmu trva 2-5 minut, zalezi od pociatocnej teploty prikrmu. Ale mozes tam dat akukolvek flasticku v com to mas, zmesti sa aj Hipp poharik, aj Avent flasa, aj avent via poharik.

Ja odporucam 🙂. A vela ich predavaju aj spod ruky, tak sa da zohnat aj lacnejsie.

janetka
6. feb 2008

caute, ja mam avent ohrievacku a je velmi dobra a teraz ako predavaju tu novu lucku co sa nemusi prevarat, tak je to super, nalejem lucku, pridam nutrilon a zohrejem. trva to tak cca 3 minutky. Ja som ju kupila spod ruky, uplne ako novu, v krabici, s navodom, za 500 korun na MMB.

danielala
6. feb 2008

Janina, my mame tiez tu istu Canpol, sme si mysleli, ze budeme prihrievat flasky, ale ono je to mlieko vzdy bud prilis vriace, alebo prilis vlazne, uz sme to s manzelom vselijako nastavovali, ale vysledok mizerny, takze ju nakoniec vobec nepouzivame a ohrievame v hrnceku s vriacou vodou z rychlovarnej. Ja neviem, preco som si naivne myslela, ze mi to zohreje na 40-50 stupnov a potom vypne svetielko, ako pisu v navode. Zle ju pouzivame??

ikaika
7. feb 2008

ja mam Chicco je celkom ok

jahodka11
7. feb 2008

baby, my mame tefal.....bol to darcek, zohriat zohreje, ale trva to aj 5 minut a neviem to odhadnut, raz je to studene, inokedy horuce....a veru, pri tom straaaaasnom placi, su aj 3 minuty ako vecnost....a priznam sa, akosi to v poslednom case pichnem do mikrovlnky...:(

janina77
8. feb 2008

danielala - ja som s nou tiez dlhsie "maturovala", ale funguje mi takto
- ked mam zohriate akurat, a len cakam kym sa maly zobudi, teda udrziavam, tak ju akoze vypnem, ostane ale v zasuvke, a udrzi teplotu
- ked mam vela casu - ze idem maleho prezliekat a pod. a potrebujem zohriat uplne studene mlieko, tak ju dam niekde medzi vypnute a "malu vlasticku", blizsie k vypnute, a vtedy mi to zohreje na akuratnu teplotu, ale trva to 10-15 minut.
- ked potrebujem zohriat rychlo, tak ju dam naplno, ale musim davat pozor, lebo zohreje aj za 2-3 minuty, podla vstupnej teploty. Ak by som to tam nechala dlho, tak je to vriace.

Ale je pravda, ze teraz to nepouzivam na mlieko, ked robim nutrilon, tak je lepsie ho robit vzdy cerstvy, Bebu som si robila dopredu, lebo ked riadne vychladka v chladnicke, tak z nej zmizli hrcky. Ale na prikrmy super vec, aj v tom rozmrazujem aj hrejem.

A este jeden zlepsovak som vymyslela, mozno niekomu pomoze:
-kasu robim do takmer studenej vody(samozrejme prevarenej), neurobia sa mi hrcky, pekne sa rozpusti ale je riedka. Potom vlozim flasticku do ohrievacky, zapnem naplno, a necham to tam poriadne zohriat, aj 10 minut. Potom vyberiem, a za niekolko minut je vychladnuta a krasne husta 🙂. Samozrejme, musim ju robit v dostatocnom predstihu. 😉