Výživy pre dieťa

martina374
31. mar 2015

Ahojte chcem sa spytat, dávali ste svojim detom výzivy z obchodu napr. ovko alebo hamanek? My sme dostali od znamych par vyziv. Na obale je napísané ze pre deti od ukonceneho 6.mesiaca,ale ked si precitam aj z coho sa sklada tak je tam ze ovocie, ale aj cukor. Deti do 1 roka by nemali jest ani sladke ani slane a predsa je to vyziva pre 6.mesacne s cukrom. Je mi luto taku vyzivu ked ju uz mam doma len tak nechat teda ze ju asi zjem ja kym je v zaruke, lebo malej to nemozem dat. Alebo ste aj take davali detom?

sissy27
31. mar 2015

@martina374 áno, dávala som, nie denne, len občas, hlavne v zime, keď nebolo dostať čerstvé ovocie... a čuduj sa svete - prežila, zdravá, štíhla, zuby bez jediného kazu, bez alergií, no čo ti poviem... a prosím ťa, spýtaj sa svojej maminy, kedy si prvýkrát jedla sladké alebo slané...

pribinak
31. mar 2015

Tak ju zjedz ty ako maškrtku ;)

sabina1975
31. mar 2015

@martina374 mam tri deti dvaja su dospely a od mala jedli cokolady sladkosti zuvacky pili iba sirupovu vodu a cuduj sa svetu ale starsi doteraz nevipije cistu vodu nezje hocico je vyberavy o horor a mladsi pije len vodu popripade mineralku zje vsetko ale co je zaujimave sladkosti si daju fakt len obcas su obaja vrcholovy sportovci starsi dokonca dvojnasobny majster slovenska v hokejbale a ani jeden netrpi obezitou nadruhej stane mam kamosku ktora svojim detom neda ani zrnko cukru o sladkostiach ani snivat nemozu a ked pridu na navstevu tak su schopny pit limonadu az sa znej povracaju tak zeny co je lepsie ved vyzivu jej nebudes davat denne 5x a raz za cas jej neuskodi teraz mam 17 mesacnu dceru a praktizujeme to tak isto ako pri jej bratoch papa zeleninu maso a aj sladkosti a naj sladkost je mufin s jablka hrusky a mrkvy ale az po zeleninovej polievke ta je top

dzejn80
31. mar 2015

Ja by som ti poradila, dopraj malej vsetko, s mierou .... lebo vies ako sa vravi .... zakazaneho ovocia najvacsi kus 🙂

veronikax
31. mar 2015

@martina374 ked ma este len pol roka .. a chces jej dat vyzivu 🙂 tak jej urob domacu 🙂 A tuto kupenu spapaj sama :D Jasne ze ti budu pisat... ze deti jedia vsetko .. a tu su :DDD No rob tak .. ako to citi tvoje srdiecko 🙂 Ja som nasej skusila az po roku ... ale ona sa z vyzivy vyhadzala 🙂 Takze uz potom ani nepapala.. a ani teraz jej to nevonia :P a to ma 3 r. 🙂

lucianakoniku
31. mar 2015

@martina374 tak ich dietatku odloz ak pojdete niekam na vylet, k lekarovi, znamym a pod., vtedy sa mozu zist. ja som davala vyzivy len obcas, cerstve a domace je podla mna rozhodne lepsie ale boli situacie kedy sme inu moznost ako vyzivu nemali. ak ich deti konzumuju s mierou, obcas a nie ako kazdodennu nahradu za cerstve ovocie a zeleninu, zase nic take strasne sa nestane.

katulienkax
31. mar 2015

Dostať výživy aj bez cukru. Ja som malej dávala s cukrom bez cukru nechcela ona mi do troch rokov žiadne ovocie nechcela takto som do nej aspoň nejake dostala.inac najlepsie sa hovorí maminkám ktore majú dobrých jedákov ze nedávajte hento tamto keby som malej nedávala tak neviem co je. Do 2 rokov prežila len na mlieku, kasach, výzivach, jogurtoch a mixovanej strave žiaľ.