Z fľaše vypil aj 1,5 litra tekutín, z hrnčeka len 2 dcl za celý deň. Čo myslíte?

lyongirl
3. dec 2008

Ahojte baby, chcela by som poznať váš názor. Malý má jednu veľkú lásku a to 125ml Aventku, z ktorej pije. Nosí ju celý deň zo sebou a len doobeda vypije aj 4-5 fliaš. Normálne nestíham prebaľovať a sem, tam sa aj precikal. Lenže 2 dni dozadu som ju nemohla nájsť, tak som mu dala hrnček. Vôbec neprotestoval, piť z neho vie, ale len si trošku cucne a poriadne sa nenapije. Vypije za celý deň jeden ten hrnček, čo sa mi zdá veľmi málo oproti tomu, koľko vypil z fľaše. Najprv som myslela, že mu už fľašku nedám, že už je "veľký chlap", tak nech pije z hrnčeka, ale teraz mám dilemu, či fľašu nevrátiť. Plienky vymieňame poloprázdne a ja sa bojím, aby zas nemal málo tekutín.
Čo si myslíte? Budem vďačná za každý názor.....

suzamen
3. dec 2008

Ahojky máme podobný problém, malé je 15 m. a nechce se vzdát své flašky. Mám koupeno plno různých hrnečků-s měkkým i s tvrdým pítkem, s brčkem ale ona se z toho nenapije. Začne se vztekat a klidně bude celý den bez pití dokud jí nedám flašku. Začínám být zoufalá, znám dost dětí co v jejím věku pijí z hrnečku, já sama jsem z něj pila v jednom roce. Za den vypije zhruba 3 litry čaje a z hrnečku by vypila taky asi jen úplné minimum. ☹

sakura77
3. dec 2008

tak skuste tie obycajne plastove flasky s "cucacikom"-lucka neperliva naprilkad-my pijeme uz z toho dost dlho,lebo tiez sme mali "flaskoveho"zavislaka-ale radsej mu budem chodit za zadkom a davat kazdu chvilu "cucnut" ako by mal s tou flasou stale behat-poznam deticky co sa tej flasky nevedia vzdat a chodia s tym vsade-von,k doktorke a podobne,tak to som ozaj nechcela,zvyknu si,neboj,ono je to skor zvyk-nieco ako cumlik

lyongirl
autor
3. dec 2008

tak to malý bol na tom rovnako, zo začiatku z hrnčekov tiež nechcel piť, ani len nevedel ťahať, ale už ťahať vie a neodmieta ho, len jednoducho flašu bude roznášať celý deň a z hrnčeka len sem, tam trošku cucne. Keď som naliala čaj do fľaše, tak sedel, dokým nebola flaša prázdna, ale teraz? Po troche len cucká....
A vlastne, mne až tak nevadí, že má fľašu, veď čo na tom a,le myslela som si, že už je dosť veľký na hrnček, tak zas nech nezostane na nej závislý a potom sa jej nezbavíme....
No jednoducho neviem čo robiť, či ju teda nevrátiť, radšej nech má spokojné bruško a dostatok tekutín....

lyongirl
autor
3. dec 2008

sakura, už som rozmýšlala aj nad tým 😉 , ináč hrnček máme zo sosákom

suzamen
3. dec 2008

sakura: myslíš tu láhev se sportovním víčkem? Tak z toho by mi malá pila ale to bych ji asi každých 5 minut musela převlíkat. Vždycky se polije protože není zvyklá že to tak moc teče.
lyon: tak zkus nechat malému pití v hrnečku a občas mu dej vypít čaj z lahve, když ji vypije naráz jak říkáš tak aspoň nebude dehydrovaný a pak třeba bude doplňovat tekutiny z hrnečku. Já to tak občas dělám a když vím že už má malá fakt žízeň a z hrnku se nenapije tak jí tu flašku dám. Pořád to zkouším co kdyby se malá umoudřila... 😀

lyongirl
autor
3. dec 2008

suzamen - lenže ja sa bojím, že ke´d zbadá flašu, tak bude pýtať len z nej a hrnček odmietne...

suzamen
3. dec 2008

Hm to je asi pravda, malá taky jak dostane do ruky flašku tak už pak nic jinýho nechce já ji ale nechám tak dlouho vztekat a když vím že už fakt nic nepomůže tak jí ju dám. Asi jí fakt budu učit na tu lahev se sportovním víčkem. Jak je tvůj malý vlastně starý?

kacka79
3. dec 2008

Tak u nás to bylo to samé, tak jsem po 4 dnech láhev vrátila...ale na stejné místo kde má Filípek lahvičku jsem položila I HRNEČEK a během týdne přešel na hrneček sám a nenásilně.. Ale nejhorší v poslední době je že chce pít od jiných dětí - jak vidí jiný hrnek nebo láhev, svůj nechce 😖

lyongirl
autor
3. dec 2008

malý má 1 rok a 7 mesiacov a vlastne, boli sme už dnes aj v obchode a kúpili tú flašu so "sosákom" neviem, ako to nazvať, nie je to ten kvapkajúci sosák, ale taký, čo má membránu a netešie z neho a dieťa musí sať aby tieklo a tiež ho nejako nenadchla 😒 , tie flaše, čo majú sosák, že hu musíš nadvihnúť, tak z toho by sa len oblieval.

suzamen
3. dec 2008

Sára má pořád hrneček vedle flašky ale vůbec si ho nevšimne, jako by tam nic nebylo. Teď si našla takovou zálibu že ten čaj všude rozlívá, obrátí flašku a kouká jak to teče tak nechci vidět jak by to dopadlo s hrnečkem. 😒

frog
3. dec 2008

¨Suzamen,ale ty sportovní víčka netečou,pokud teda myslíme ta stejná,jako je u matoni,jupík aqua..tam to teče jen co si dítě potáhne 😉 ..a jinak ani kapka..

suzamen
3. dec 2008

Jj já vím já měla na mysli klasickou flašku, tu moc ráda obrací a zkoumá jak to teče. Zkusím ji naučit pít z té se spor. víčkem to aspoň nebude rozlívat.

kacka79
3. dec 2008

Holky teda nevim jak vám, ale nám teda teče cokoliv... Fíla to taky rozlejvá všude 😖

lyongirl
autor
3. dec 2008

náš malý v rámci zábavy rozlieva tiež zo všetkého z čoho čo len trochu tečie.....čiže aj zo svojej klasickej kojeneckej flaše a to má na nej skoro najmenší cumlík. Proste ho napadne, že to bude robiť a má zábavu.

tamia
3. dec 2008

mozem trochu odbocit od temy? rada by som vedela ci cajik detom prisladite cukrom, alebo ak nie aky caj davate? lebo moja mala cisty caj nechce, tak jej do neho musim dat pol na pol hipp ovocnu stavu a potom vypije, inak bude radsej smedna.

Tiez mame problem s pitim z hrnceka....

lienka79
3. dec 2008

my sme na tom boli poodbne...
vypil aj liter,ale teraz vypije niekedy ledva 2dcl.Ale ja som flasku nevratila...papa ovocie,polievky a tam je tiez voda..Jednoducho sa od flase oducit musia.
Nerada by som,aby este pred nastupom do skoly behal s flaskou.
Ja si myslim,ze su nastaveni perzit 😉 , takze nenechaju sa na smrt vysmadovat (neviem,ake slovo pouzit)...

a co sa tyka cajov..nas pije hipp caje, tie su sladene fruktozou a dzusy riedim vodou....

suzamen
3. dec 2008

Džusy taky ředím vodou a čaj sladím trochou cukru nebo medem když je malá nachlazená.

radka.m.
3. dec 2008

tamiamy jsme taky ze začátku chtěli jenom od hippu,ale když jsem se pak dočetla,kolik cukru to obsahuje,tak jsem pomalu začala ředit s obyč.čajem,postupně jsem ubírala toho sladkého hnusu až jsme nakonec na obyč.dětských čajích naprosto neslazených a jsem fakt ráda,že mi vypije i kojeneckou vodu.na sladké mají takhle malé děti ještě dost času.

radka.m.
3. dec 2008

lyongirl-pokud ti prcek vypije takhle málo a přitom víš,že z flašky by ti vypil dostatečné množství tekutin,tak zkus ještě nějaký pokus s těma lahvema,jak radí holky a když to nepůjde,tak já bych mu tu flašku dala.než půjdou do školy,tak se určitě odnaučí. 😀 pro mně by bylo daleko důležitější,aby malý dodržoval pitný režim,než z čeho pije.do pitného režimu se počítá jenom mléko,čaje,voda.u nemocných dětí kteří mizerně pijí se dá započítat i polévka.ovoce a kaše se do pitného režimu nepočítá.ono sice ještě nikdo na žízen neumřel,ale dítě je dehydratované klidně během pár hodin,ten pitný režim je fakt důležitý.

frog
4. dec 2008

radka.m.-tohle jsme už někde řešily,ale polévka se započítává u všech osob,jak dětí tak dospělých..

kristi
4. dec 2008

Mia taky stale pije z lahve, nevidim v tom zadnej problem..

kasis
4. dec 2008

lyongirl, mozno flasu pouziva ako dudlik a je nadseny ked z nej aj tecie,preto tolko z nej vypil.Nam sa najviac osvedcila flasa so slamkou(obyc.flasu mi zas nechcel),dlho nepil viac ako 100-200ml denne,riesila som to polievkami, presnidavkami,ovocim, to nastastie miluje. Postupne sa mnozstvo zvysovalo a teraz sme na cca 500-600ml, co myslim staci. Pijeme sackovy detsky cajik, aj ovocny bez cukru, aj vodu ma rad.

radka.m.
4. dec 2008

frog-já vím že se polévka započítává i u dospělých-u všech osob,ale řešíme tady děti,tak jsem napsala jen děti.

lyongirl
autor
4. dec 2008

ahojte baby, díky za rady 😉
Tak pokračujeme s hrnčekom aj flaškou, ale nič moc, už som myslela, že dnes mu flašu vrátim, ale tiež ma napadlo, že ak by bol smadný, tak nie je ani zďaleka taký spokojný aký je.....čiže vysmadnúť na smrť sa asi nenecha, tak stále mám dilemu, čo robiť. Možno mal tú flašu ako dudel, aj napriek tomu, že dudel zo dňa na deň odmietol.

tamia -my pijeme na striedačku, ovocné čaje čo klasicky zalejem sáčik, niekedy je osladený, niekedy neochutený, ak je osladený, je v ňom aj citrón. Občas dám vodu, tú pil celé leto, niekedy odšťavíme mrkvu, tak má to. Ináč nikdy som nedávala kupované Hippky, ani nič podobné, len občas mal granulovaný čaj. A ak je chorý, čaj sladím zásadne medom a dávam citrón, ináč sladím cukrom, ale nie moc a občas aj hroznovým cukrom. Striedam mu to naschváľ s vodou a neochuteným čajom, aby si nezvykal len na sladké nápoje a nezdravé.

radka.m - tiež mi je v podstate jedno z čoho pije, hlavne nech pije, veď do školy tak už určite nepôjde, je to ako s plienkami, odnaučí sa každé dieťa, len v inom veku, len aj napriek tomu, že vypije tak málo je spokojný, tak preto neviem, či tú flašu vrátiť....

kacka79
4. dec 2008

Ahojky, kupuju buď granulovaný čaj od Hippu, nebo šťávičky, ty ředím 1:2 s vodou. Jinak neslazený čaj ovocný vypije, ale není to žádná hitparáda 🤐

suzamen
5. dec 2008

Tak jsme postoupily, koupila jsem malé jupíka s tím vysunovacím vrškem postavila jsem jí to vedle flašky a ona si vzala jupíka a skoro celýho ho vypila, docela hezky z toho pije ale musí mít brindák ještě jí to nejde tak dobře ale i tak jsem ráda, zítra koupím to s tím sport. víčkem a uvidíme z čeho se jí bude lépe pít. 🙂

sniezka
5. dec 2008

buďte radi, že vám pijú dobre aspoň z fľašky. Ja by som to vôbec neriešila, keby to tak bolo u nás. Ale jakub nechce piť nič a z ničoho (len pár cucov vody zo striekačky). Niekoľkokrát sme už takmer skončili v nemocnici pre dehydratáciu. mne by bolo jedno, keby pil z fľašky aj do 5 rokov, len aby pil.

Tak to bol iný pohľad na vec, každý ale rieši svoje problémy a tie jeho sa mu zdajú strašné. Ja viem

suzamen
5. dec 2008

sniezka: to me moc mrzi, a doktori na nic neprisli proc nechce pit? Moje malá pije zase až moc vždy se přepije a pak nechce jíst ale proti vašemu problému je to úplná prkotina ☹ A jak je Jakub starý? A byl nebo je kojený? Třeba chce jen mateřské mléko... 😒

lyongirl
autor
5. dec 2008

Ahojte baby, tak mi sme tiež pokročili. Teda včera nejako moc nie a dala som mu predsa len fľašu, ale ani sa na ňu nepozrel a vôbec ho nelákala, čo som nepochopila. Zlákala ho až u mojich rodičov, keď som mu do nej spravila sladkú malinovku, jednoducho som chcela, aby niečo vypil, tak sme dali sirup a len sa tak zaprášilo. Dnes pil z flaše s tým asi sport. viečkom, ako tomu vy hovoríte a bolo to lepšie, aj keď niekedy posledný hlt vyplul, ale vypil viac ako posledné dni a keď sme išli von, tak som mu spravila osladený teplý čajík a tiež sa po ňom zaprášilo, ale chvíľu trvalo kým pochopil, že som mu dala klasickú flašku - Aventku a že z nej má piť, čiže už ho asi nijako neláka. Takže sa mi zdá, že začal piť viac a Aventka ho už nejako extra nezaujíma, ale raz za deň mu z nej dám kvôli tomu, aby predsa len vypil niečo viac.
Z Jupíkovej flaše moc nevie piť, to mu tečie kade, tade a páči sa mu, že môže vylievať....

suzamen
5. dec 2008

No vidíš tak přece jen se to lepší.Asi poznal že se dá pít i z lepších flašek, je to pro něj něco novýho 😉 Malá z toho Jupíka pije čím dál líp a divím se že to ještě nevylívá 😀