Bolesti bruška v začiatkoch prikrmovania. Čo s tým?

krlucia
17. máj 2019

Ahojte mamicky, syncek ma 6,5 mes. Zacali sme sa prikrmovat od 6 mes ale stale je popri prikrmovani dojceny. Vyskusali sme zatial len zeleninu /mrkvu, zemiak, brokolicu, karfiol a tekvicu/. Pred 3 dnami uz spapal celu porciu asi pol mrkvy uvarenej rozmixovanej, predvcerom spapal tekvicu tiez celu porciu. Ale to mu varim kusok fakt. Vcera sa nevedel vykakat /inak kaka kazde rano/ pomahala som mu teplomerom. Vykakal uplne huste s bolestami. Noc bola hrozna stale sa mrvil budil s placom. Viete mi prosim niekto poradit. Ci mam dat pauzu teraz ci co. Dakujem

eliskadad1
17. máj 2019

@krlucia nemá to z toho karfiolu a broko? Oni akože dosť nadúva, vysadila by som a išla by som skôr mixovaný špenát, mrkvička, zemiačik, petržlen 🙂

krlucia
autor
17. máj 2019

@eliskadad1 toto jedol naposledy minuly tyzden. Aj to tak ze brokolicu vobec nechcel a karfiol len trosku asi 2 lyzicky. Teraz naposledy len mrkvu a tekvicu sladku papal.

3petka
17. máj 2019

@krlucia z mrkvy môže zapekať, tak ak mu nesadla nedávaj mu ju ale počkaj chvílku a potom pridaj znovu do stavy.

krlucia
autor
17. máj 2019

@3petka dakujem za radu

henriettak
17. máj 2019

@krlucia jasné buď karfiól, broko alebo mrkva. Nie nadarmo sa dáva od hnačky 🙂 Skús vynechať všetky tri 🙂

bobula46
17. máj 2019

Skús radšej zemiak, špenát, tekvicu, cviklu, petržlen, červená šošovica, hrášok (bez šupky-prepasírovať)
Karfiol, kaleráb, brokolica, mrkva veľmi naduva a tiež aj kakanie ide potom ťažšie.
Pokiaľ má problém s prdmi tak môžeš dať do vody trošku rasce, tá nemá extra chuť ale pomáha pri prdoch. Ja som dokonca synovi varila také čaje 🙂
Keď nabehnete na ovocie už to bude ľahšie keďže jablko, hruška, banán vychádzajú z tela redšie 😁