Zaparenina po prvých príkrmoch

michi200
5. sep 2014

ahojte, chcela by som sa opýtať a poradiť. Od stredy som začala mojej 5 mesačnej dcérke dávať prvé príkrmy, najprv to bolo pár lyžičiek hokajda. No večer som spozorovala malé vyrážky a začervenanie v okolí jej pipky a zadočka. Tak som na druhý deň vyskúšala mrkvu, lebo som si myslela, že to má z toho hokajda. No a má to aj po tej mrkve, mastím jej to rybacou mastičkou, ale nepomáha. Tie zapareniny sú už dosť veľké, predtým ich nikdy nemala. Tiež od kedy jej dávam tie príkrmy veľmi často má aj stolicu, predtým ju tak často nemávala... doteraz bola plne dojčená. Môže to mať z tej mrkvy alebo hokajda ? Čo jej mám teda dávať ako príkrm ? Už jej moje mliečko nestačí, budem jej musieť dávať tak či tak príkrmy...

sissy27
5. sep 2014

@michi200 na silnú zapareninu canesten a viac vetrať prdelku, častejšie meniť plienku... samozrejme zloženie stolice bude teraz iné, ale jesť bude viac a viac, ak by jej niektorý príkrm robil problémy, tak sa to prejaví alergiou, nie zapareninou...

michi200
autor
5. sep 2014

@sissy27 takže myslíš, že tá zapareniny nie je z tých príkrmov ? alergiu som nespozorovala žiadnu a okrem príkrmov nemá nič nové

sissy27
5. sep 2014

@michi200 vyslovene z príkrmov nie, ale môže to súvisieť v tom zmysle, že tá stolica je agresívnejšia...neviem ako často si doteraz menila plienku, ale skrátka keď aj len trošku si upustí, tak treba dať čistú...a po umytí dobre vysušiť, vyvetrať,až potom zabaliť...

majka99999
5. sep 2014

@michi200 tiez si myslim, ze to ma skor zo stolice, mozes skusit Imazolom natriet na tenucko rano a vecer. vetrat, prebalovat casto. ak si nemenila plienky alebo vlhcene, tak len ta agresivnejsia stolica ostava.

michi200
autor
5. sep 2014

@sissy27 aha, no máš asi pravdu, tá stolica bude agresívnejšia 🙂 plienky meníme tak každé 2-3 h, aj skôr keď som zbadala, že tam niečo má, ale teraz začnem kontrolovať viackrát za hodinu, keď jej to tak vadí... vždy jej to riadne umyjem vodou, vysuším a natriem mastičkou...

michi200
autor
5. sep 2014

@majka99999 imazol sme ešte nemali, vyskúšame. nič iné sme nemenili, takže to bude asi tou inou stolicou...

brady1
5. sep 2014

@michi200 vacsinou sa odporuca začat mrkvou a zeleninovymi prikrmi.exoticke ovocie ci zelenina sa ma davat az od roka.tekvicou začinat neviem ak to aj ma z hokajdovej stolice tak to nezmizne hned tym že cika a kaka sa jej to stale dráždi,preto treba castješie menit a vetrat šušu. a najlepšie na to je sudocrem,

majka99999
5. sep 2014

@michi200 ak sudokrem nezabera, tak potom toto. u nas som pouzila asi v 3 pripadoch. po 2 dnoch by to uz malo byt vidiet, ze sa to lepsi. hlavne teda ziadne vlhcene a len vodu, ak sa ti da.

bianca
5. sep 2014

@michi200 my vysvetli jednu vec.Preco nezacinas s normalnou potravinou ale hned hokajdo?To dokaze internet tak totalne zblbnut mozog ludom?A preco dokrmujes dojcene dieta pred ukoncenym 6 mesacom? Ked mas pochybnosti tak treba konzultovat s lekarom a nie na modrom koni kde ti hned poradia Imazol ako citam co je vlastne canesten.Namazala by si jej canesten i ked to nema kvasinkovy povod?

cannella
5. sep 2014

Po mnohych a mnohych skusenostiach so zapareninami tiez odporucam Imazol (zabera takmer u kazdeho dietata, ale treba vyskusat, lebo takmer kazde nie je kazde). Vetrat ritulku, casto prebalovat, zakazdym umyt vodou (nie vlhcenymi utierkami), poriadne utriet. Tiez si myslim, ze je to sposobene inym zlozenim stolice.,

veriiii
5. sep 2014

@michi200 zaparenina tak lahko neprejde- to ze si vysadila hokaido neznamena,ze to prejde hned..musis ju najprv vyliecit..ako radia dievcata, imazol krempastu alebo imazol plus krem..moja napr ma zapareninu po brokolici..zmeni sa asi pH stolice, rozdrazdi kozu a na tak rozdrazdenu kozu .moc to rozmaceruje a stolica dokonci-aj sa moze chytit kvasinka, alebo nieco a vznikne zaparenina..
ale nezmanena, to automaticky ze nemoze hokaido, skus neskor..daj jej pauzu, pokial nevyriesis zapareninu a skus potom zacat opat s mrkvickou, sleduj minimalne 3 dni reakciu, potom takto otestuj zemiacik ..
a veru,kojene deti ( a dnes WHO odporca aj u nekojenych) sa nemaju prikrmovat pred ukonencnym 6,mesiacom..ale to suviis skor s dopytom po mliecku...

sissy27
5. sep 2014

@bianca skľudni hormón, prečo by mala tebe vysvetlovať, kedy čo svojmu dieťaťu dáva? canesten normálne odporučí aj lekárka na silné zapareniny... tiež som bola prekvapená, ale zabralo prakticky okamžite, nie až na druhý deň... a konzultovala som to aj s inými lekármi, aj s farmakologičkou... a prečítaj si niečo aj o tej tekvici - je to normálna potravina, žiadna exotika, pestuje sa u nás v bežných podmienkach, a dokonca je aj veľmi zdravá... nemusí síce sadnúť každému, ale to nemusí ani mrkva, ani zemiak...

luba41
5. sep 2014

skús vysadiť príkrmy a vrátiť sa k dojčeniu..preliečiť a začať zase opatrane s príkrmami..vždy jednu potravinu a stačí začať až v 6, 7mom mesiaci .ak je dieťa pripravené na príkrmy, samo Ti dá najavo záujem o iné jedlo ako MM... a mrkva je tiež dosť velký alergen.. a môžesš začať aj s ovocím, nemusí byť zelenina../ jablko, hruška, banán.. /

michi200
autor
6. sep 2014

@bianca v prvom rade sa nechcem s tebou nijako hádať.... malinkú som začala prikrmovať /asi tak 1-2 čajové lyžičky/ pretože jej už nestačí moje mliečko, je veľmi hladná... a UM jej nechcem začať dávať v 5 mesiaci, takže radšej ju budem po trošičke prikrmovať... mrkva tiež nie je až taká veľmi vhodná, ako všetci tvrdia. hokajdo sa môže dávať, je to vlastne veľmi zdravá tekvica možno lepšia ako tá mrkva...

michi200
autor
6. sep 2014

@luba41 no asi to prikrmovanie budem musieť odložiť na ten ukončený 6 mesiac /teraz sme začali 6 mesiac/ poradím sa ešte s pediatričkou... malinká bola už veľmi hladná, moje MM jej už nestačilo, preto som skúšala začať dávať tie príkrmy... no skúsim počkať do toho ukončeného 6 mesiaca a potom ako ty vravíš jedna potravina na jeden týždeň... inak malikej sa tie príkrmy moc nepáčia, odmieta mi ich, možno máš pravdu, malá musí dať najavo, že má o ne záujem...

michi200
autor
6. sep 2014

@veriiii mno áno ako som tu už spomínala, počkám teda do toho ukončeného 6 mesiaca s tými príkrmy, potom začnem tou mrkvou...dúfam, že mojej malej bude stačiť MM, lebo ona je hladoš a už jej MM nestačí...

sense
6. sep 2014

si si ista ze to ma z prikrmov? a ak to napr. aj mala z hokaida, a ty si jej dala druhy den hned mrkvu, tak to mohla byt stale reakcia na hokaido...moja mala mala dole vyrzaky vzdy ked jej isiel zub, inak nie....

michi200
autor
6. sep 2014

@sense no ja neviem, či je to z tých príkrmov, ale nič iné nové nemala a predtým zapareniny nemala nikdy...

sense
6. sep 2014

@michi200 nejde jej zubok? alebo nemala napr. kaku v plienke dlhsie? a este ma napadlo si si ista ze je to len zaparenina? lebo to moze byt aj zaciatok choroby, lebo moze mat oslabenu imunitu. ono mohlo to byt aj z prikrmov vylucit to nejde, ale zavadzat musis pomalicky po lyzicke dvoch par dni a ked vidis ze reakcia ziadna mozes skusit ine.....a nie jeden den to a druhy den to lebo naozaj nezistis reakciu....ja by som ti radila kedze som necitala vsetky prispevky , vratit sa len k mlieku kym sa zaparenina nezahoji....a az potom zacat odznova po lyzicke par dni jeden druh. Napr. moja ked mala tie vyrazky tak to mala vzdy zo zubov a bezne kremy nepomahaly dokonca ani imazol. az ked dostala silnejsiu masticku tak do troch dni bolo po tom, ale ako som uz spominala u nej to bolo znamenia ze do dvoch troch dni je zub vonku...

michi200
autor
6. sep 2014

@sense áno, príkrmy vysadím a skúsim neskôr a iba jeden druh zeleniny...dávala som jej to iba po trošičkách, možno dokopy 1-2 čl na obed, nie viac...plienky jej mením často, teraz budem dávať väčší pozor a budem ich meniť ešte častejšie. zúbky som zatiaľ nevidela 🙂

sense
6. sep 2014

@michi200 skys prejst prstom po dasienkach lebo ked ich je uz vidiet tak uz su vonku.....ci nema tvrde hrbolceky....a este podla moznost umyvaj teraz len cistou vodou ziadne vlhe utierky.drzat v suvhu a nechavaj vetrst

michi200
autor
7. sep 2014

@sense umývam ju len čistou vodou, plienky mením často. ale tie zapareniny mala z tých príkrmov, príkrmy už nemá a už aj riťka sa preliečila a vyzerá lepšie 🙂

sense
7. sep 2014

@michi200 ono to mohla byt aj reakcia na to kludne ved predsa len materske mlieko a zrazu nieco ine je velky rozdiel....pozri ak chces mozes skusit zacat pomaly ale nie hokaido skus mrkvu ale len lyzicku dve a par dni po sebe ....inak my sme tiez zacali tekvicou ale nie hokaidom ale maslovou

michi200
autor
7. sep 2014

@sense no áno asi to boli tie príkrmy... no zatiaľ ešte počkám kým bude mať malinká ukončený tento 6 mesiac a potom skúsim teda tú mrkvu po čajových lyžičkách, ako vravíš len pár 1-2... uvidíme, ale už sa aspoň pripravím na to, že bude mať asi zaparenú riťku potom zase ☹

zuzka_puska
7. sep 2014

@michi200 presne to aj nasa mala ma, kym pila len mliecko cista dupa, ked zacala papat aj ine, zadocek cervenyyyyy niekedy az bordovy ma. pritom aj vetra dupu, aj casto prebalujeme, aj vodickou umyvame, a nic nepomaha 🙂 nasa ma 8mes. ale moze to byt cokolvek, bud zo stravy, ze ma tu agresivnejsiu stolicu aj moc....a ked cika moze ju to aj stipkat. alebo zubky jej mozno idu....nemusia este ist,byt viditelne, ale uz sa mozu pod dasienkami tlacit.....
myslim ze nic zle nie je na tom,ze davas od 5 mesiaca prikrmy.....my prikrmujeme od 4mes. nasa nebola kojena. podla mna kazda matka musi citit,kedy je babo este hladne,a kedy chce nieco este papat ked ma malo mliecka. nevsimaj si "najmudrejsie" mamicky sveta, ktore ta tu sfukli koli tekvici 🙂 pre boha, je to normalne jedlo, ako mrkva, zemiak, tekvicu pestuje moja teta v presove normalne doma na zahrade, nevidim nic zle na tekvici 🙂 tym najmudrejsie som nechcela nikoho urazit, len sa cudujem ze clovek si tu pride pytat radu,a totalne ho sfuknu za to co dava dietatku jest, kde to pre boha sme?? 🙂
no a moja rada, ako uz vyssie mamicky pisali, vetrat,umyvat vodou, prebalovat casto.... niektore jedlo je menej agresivne, niektore viac, takze sa tomu pravdepodobne neda velmi vyhnut, da sa s tym len bojovat aby to drobca nestipalo 🙂

sense
7. sep 2014

@zuzka_puska s tou tekvicou suhlasim, nam bola tekvica odporucena ako prva namiesto mrkvi lebo tekvica je na zmakcenie stolice kdezto mrkva zapeka, a kedze moja mavala vzdy tvrdsiu stolicu sme zacali tekvicou, potom sladky zemiak, fenikel, pastrnak atd....mrkvu dostala az ked mala hnacku raz ked bola chora...doteraz je mrkvu len ked ma redsiu stolicu alebo len ked robim nejake sote....

zuzka_puska
7. sep 2014

@sense nemyslela som vas 🙂 hore nejaka mamicka tuto pani ktora zalozila diskusiu totalne "okrikla" ci ako to nazvat. ze ju zblbol internet a modry konik,ked zacina s tekvicou 🙂 preto mi to nedalo, musela som nieco napisat no.... mne je napriklad uplne jedno, kto s cim zacina, kazda mama ma iny nazor, preco hned niekoho premudrelo upozornovat.... ja som zacinala s mrkvou, na odporucanie mojej mamy a svokry, zavelili bude mrkva a ja ako neskusena mlada mamicka som velmi neodporovala 🙂 ale kludne vsak tekvica neni nic exoticke ani specialne 🙂 keby napisala,ze zacinam s melonikmi a kiwi, tak by som sa akoze trosku uz aj ja zacudovala, ale tekvica nevidim problem 🙂

sense
7. sep 2014

@zuzka_puska ja viem ze nie mna ja s tebou uplne suhlasim ....dotycna mamicka sa tiez riadila niecimi radami ale zial iny nazor si pripustit nevie, poznam aj take co zacali jablkom a deti jedia aj zeleninu

michi200
autor
10. sep 2014

@zuzka_puska mne to hokajdo odporučila sestra, kt. žije v Nemecku a tej to tam odporučila Dr pre syna, že s tým je lepšie začať 🙂 mno na teraz máme pokoj, lebo s príkrmami sme zatiaľ skončili, začneme odpäť koncom septembra... chcela by som sa ťa ale ešte opýtať, moja malinká má od vtedy, čo sme skúšali tie príkrmy zel,enú stolicu, horúčky ani nič iné nemá, je celkom v poriadku. je tá zelená stolica normálna ?

zuzka_puska
10. sep 2014

@michi200 aj nasa ma zelenu, ale nie stale. tak 1x denne mava zelenu. nam dr povedala, ze zelena stolica bud preto ze jedlo je studensie, alebo jej celkom dobre nestravilo, alebo ked sa tvari normalne a neplace, tak je to v poriadku. ale pre istotu sa spytajte vasej lekarky 🙂