Zmena denného režimu. Môžem jej dávať mrkvovú šťavu?

anet1
25. dec 2008

ahojte dcerka ma 3,5 mesiaca a zo dna na den sa zmenil jej papci a spaci rezim. Papavala pravidelne /UM NUTRILON 1/ kazde 3 hodiny niekedy 2,5 hod. a v noci sme jej dali papat po kupani o 19:00 hod a dalsie papanie nasledovalo okolo 3 hod.rano. Dnes je vsetko inak i ked papa pravidelne kazde 2,5-3 hod. ale vecer nam uz neprespi do 3 hod.rannej ale krmime pravidelne od tej 19:00 hod. kazde 2,5-3 hod. T.j. celych 24 hodin krmime v 2,5-3 hodinych cykloch. V com je problem ??? Vymenit mliecko pre vacsich papacov resp.o skupinu vyssie /toho casu papame NUTRILON 1 -pri znacke NUTRILON by sme chceli zostat/- zeby dcerku nenasýtilo???Vypijeme na jedno papanie cca 90-100 ml.. A JE TO VOBEC PROBLEM??? 😕
Este jeden dotaz ? -mozem uz 3,5 mesacnemu babatku podavat stavicku zo surovej mrkvicky? -zname vravia ze uz som stavu z mrkvicky mala podavat uz skor!!!

alenka83
25. dec 2008

ahoj Anet, může se jednat o růstový spurt, je to jen přechodné období, kdy dětičky papají hold častěji. Není to o síle mlíčka, rozhodně bych Tvé dcerce nedávala silnější mlíčko, jde jen o to vydržet, vše se zase vrátí do původního režimu. Malýho kojím a měl období, kdy si říkal co hodinu o mlíčko. Teď už je naprosto v pohodě a jí co 3 hod.

junovka
25. dec 2008

anet1, je to normalne.Nakolko dietatko prudko zacina rast, tak ma vacsiu potrebu aj v jedeni.V ziadnom pripade by som nedavala silnejsie mliecko.....jedine ak by si zvysila mnozstvo davky v ml.Nemusis sa riadit podla tabulky na mlieko, ale podla apetitu dietata.A tu stavicku by som nedavala este.🙂

gedgitka.a
25. dec 2008

anet1: ahojky určo jí mlíčko neměň, já tedy stále plně kojím a dnes je malému 5 měsíců, ale zrovna mu jeden růstovej spurtík skončil a ač normálka papal přes den po 3-4 a v noci po 3-5,5 hodinách, tak teď měl asi 10 dní, kdy papal ve dne v noci co 2-2,5 hodinách, tak vydrž. Ten spurtík jsme měli asi tak po nějakých 6 týdnech, takže kolem 6 týdne, 3 měsíce a teď v druhé půlce 5 měsíce 😅

jaja0110
25. dec 2008

suhlasim s babami, my sme tym tiez presli, skus jej zvysit davku, ale urcite nemen za "silnejsie" mliecko...je to prechodne obdobie, kym sa ten "rastovy spurt" ustali... prvych 6 mesiacov babetka sa nazyva aj je "mliecne obdobie", na stavicky ma este more more casu... 😉

maca793
25. dec 2008

anet ak malej nestačí základné mlieko tak prejdi na vyšší stupeň a mrkvičku môžeš dať aj zemiačik, ja som dávala od 4 mesiacov. aj jablko s 1 piškótou a skúšala som aj jogurt, tvaroh a to malá vždy zjedla. mne začala spávať celú noc od 6 mesiacov takže do tej doby som sa vôbec nevyspala.

anica
25. dec 2008

Co? Maca, to nemyslis vazne? Urcite neprikrmovat pred ukoncenym 4 mesiacom. Pokial je dieta kojene, tak od ukon.6 mesiaca. Piskoty od 7 mesiaca a tvaroh kvoli vysokemu obsahu bielkovin az od roka.
Anet, nic si z toho nerob, je to normalne, silnejsie mlieko nedavaj. Uz ako baby pisali, je v takom obdobi... 😉 Ja v noci kojim aj 4-5 krat. Ak pekne pribera, tak by som to neriesila. A ked budes prikrmovat, najprv by sa mala dat zeleninka uvarena a az potom skusit surovu- kvoli moznej alergizacii.

maca793
25. dec 2008

normálne som dávala jogurt v 4 mesiaci, a malá ich má dodnes strašne rada zje aj 5 denne.
každý má svoj systém. a zakeniku len uvarenú a rozmixovanú bez soli

jaja0110
25. dec 2008

maca- 😲 😲 si ma sokla, samozrejme nic ma do toho...ale radit niekomu prikrmovat v 3,5 mesiaci, tak to som este nepocula- a to som uz toho pocula vela 😕 😕
Ja keby som mala davat detom TO co im chuti a nie TO co je pre ne vhodne a zdrave, tak uz davno by jedli cokoladovu zmrzlinu a orechy so slahackou 😝 ale moj zdravy rozum mi to akosi nepovoluje... 🙄

Ospravedlnujem sa za odpocenie od temy, anet: hlavne klidek-malicka sa da coskoro do normalu, len netlac na pilu 😉 🙂

berenika39
26. dec 2008

ahoj anet, taky nestíhám ted malýho krmit, pije UM, ale tři hodiny vydržet do dalšího mlíčka je skoro potíž 😉 , nedávej silnější mlíčko, zatěžovala bys mu zbytečně trávící ústrojí, zkus třeba, jestli nevypije víc na jednu dávku? Ale hlavně - zapomeň zatím na příkrmy, a už vůbec ne jogurt, tvaroh, piškoty (příliš bílkovin, na lepek je taky čas, všechno má svůj čas). Štávy - at už zeleninové nebo ovocné - to bývalo, ale dnes se ví o výživě mnohem víc. Neriskuj alergie.

zuza.m
26. dec 2008

veru ani ja by som neriskovala a neprikrmovala a ešte k tomu piškoty to je teda velmi skoro. 😕
moj tiež vydržal ako2mes.jedno krmenie prespat a teras sa budi pravidelne každe tri hodky.myslim že ešte ma narok pravidelne papkavat.ved kojene pytaju niekedy aj každu hodinku 😅

centik
26. dec 2008

Anet praveze nutrilon 1 by malo byt plnohodnotneisie co sa tyka zivin, lebo 2jka sa dava ked uz prikrmujes, takze ho urcite nemej, skus dat vyssiu davku a prikrmamy by si zbytocne este zatazila crievka malej tak s tym este tiez pockaj

berenika39
26. dec 2008

zuza.m, máme stejně stará mimča? taky tak často papáte? nevím, kam to dává....

beelinka
27. dec 2008

Ahojky. Anet ja by som jej urcite nic nemenila, lebo teraz, place len od hladu 😨 , ale potom bude mat iny dovod-brusko, zapcha kolika. Pokial ti to dobre znasa tak nic nemen.myslim, že kazda mamina tym presla. A vsetky by sme chceli, aby nase deti pekne papali,priberala, v noci pekne spali ale realita je ina. A k tomu prikrmovaniu, je to na kazdej z nas co a kedy svojmu dietatu da, ale naco zbytocne zatazovat tak krehky a este nevyvinuty organizmus. Treba zacat pomaly a postupne, aj my sme sice zacali skor ale len mrkvickou kvoli bolavemu brusku, ale aj to len po stvrtom mesiaci. ale jogurt a piskoty ?????????? 😨 Myslim, že by pomohlo precitat si ako sa trapia zeny co koja a budes rada, ze ste na tom takto. Drzte sa

dnada
28. dec 2008

Ahojky Anet ... jak tu už holky psali,vydrž,ona zas začne spinkat v noci 🙂 já plné kojím a bylo párkrát období kdy baštil co hodinu ve dne v noci 😀 to sem byla jak přejetá 😎 a příkrmy? no ,tak můj názor je ten,že všichni máme zdravý rozum a všichni chodíme k dětskému Dr. a všichni čteme co se kdy a odkdy doporučuje... první příkrm od ukončeného 4tého měsíce,a to jen šťávičky a různé druhy přidávat po týdnu ... jak napsala beelinka,nezatěžovala bych nevyvinutý organismus předčasně... můj malej je hrozně zvědavý na to jim,tak mu dám třeba olízat jablíčko nebo banán nebo nakapu na lžičku šťávu z mandarinky ,ale to délám až od 5tého měsíce,co ho prostě jídlo dospělácké začlo zajímat 😉 a musím říct,že se u toho báječně ksichtí 😀 Tak vydrž 😉