Zvracanie z príkrmov

jarus1
26. júl 2009

ahojte, začali sme s príkrmami - večer kaša, na obed zeleninka a popoludní ovocie. Stalo sa nám už druhýkrát, ked som na obed ku zeleninke pridala mäso, že mi všetko vyvrátila. Prečo? nebudeme môcť jesť mäso? máte niekto s tým skúsenosti? ☹

macka23
26. júl 2009

jarus, a to si zacala so vsetkym naraz?
my sme tierz zacali, ale najprv len na obed zeleninku, ktoru davam uz asi dva tyzdne a po dovolenke /asi o 2 tyzdne/ k nej pridam aj masko. Myslim, ze je to velka zmena pre babo klen tak zo dna na den tak mu zmenit jedalnicek. Skus sa spytat tu:

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

jarus1
autor
26. júl 2009

ale nie, postupne, len ako mi doktorka kázala,neskôr pridaj aj mäsko, tak sme vtedy všetko vyhodili von 😠

junovka
26. júl 2009

jarus, pokial si zacala s prikrmami az teraz na 6 mesiacov, tak mas davat len zeleninku.Po mesiaci zacni davat ovocie a vo veku asi 7 1/2 mesiaca zacni davat masko a na vecer kasu.Mozno je to sok pre trav.sustavu , ze ti vsetko vyvrati vonku. 😒

jarus1
autor
26. júl 2009

všetko papá tak ako treba, iba ked som skúsila pridať kúsok mäska, tak to šlo von

danu
26. júl 2009
slaviq81
26. júl 2009

Jarus, ja mám taký istý problém. Malá spapá všetko, ale kuracina je náš nepriateľ. Skúšala som ju 2 krát a dosť. Po 2 - 3 hodinách mi začala zvracať, zas a znovu ju napínalo, aj keď už mala žalúdok prázdny. Bola spavá a unavená. V noci pustila do plienky tak, že bola špinavá až pod pazuchami, to som ju rovno musela kúpať a meniť plachtu. Spomenula som to doktorovi, pozeral na mňa ako na blbca, vraj je to ešte skoro dávať mäsko 😕 Tak tiež som zúfalá ☹

jarus1
autor
26. júl 2009

slaviq81, presne ako popisuješ...lenže kúsok vareného mäska by už v príkrmoch detičky mali mať, ved mi to kázala doktorka ☹

slaviq81
26. júl 2009

Jarus, no tvoja malá má 6 mesiacov, ale moja bude mať čoskoro rok ☹

jarus1
autor
26. júl 2009

slavig81 a to stále od mäska vracia? chúda....a nezistili jej nejakú alergiu? no ale prečo potom dr hovorí, že má na kuracinu čas, ked mne ju už teraz kážu dávať

slaviq81
26. júl 2009

Ja tiež neviem prečo, ale najbližšie keď pôjdem do poradne, tak budem žiadať nejaké vyšetrenia. Podľa mňa to nie je normálne. Ostatné detičky v jej veku už mäsko pekne papajú.

jarus1
autor
26. júl 2009

aj my ideme ale až na budúci týžden, som zvedavá čo na topovie dr, teraz má dovolenku inak, by som išla hned zajtra 😀

danu
27. jan 2010

tanaja • 1d • Dnes o 13:14
Ahojte,

mam nasledny problem: maly ma uz 7m.,nechcel doteraz vobec ziadne prikrmy jest. neotvoril ani pusu a vsetko vyplul. dala som mu chvilu pauzu,ze na to nie je este pripraveny. zacali sme odznova,teraz by aj nieco zjedol,ale problem je v tom,ze ho napina na vracanie!! niekedy zje len 3lyzicky a ide to von, v najlepsom pripade to predycha....zda sa mi,ze nevie dobre prehltat ani sliny,tak sa niekedy zacne dusit a tiez ho napne na vracanie.

mate niektora takuto skusenost,bola by som vam vdacna.

zuza.m • 1d • Dnes o 14:23
detičky maju daviaci reflex od narodenia.stym že ho napina je stym spojene.napriklad ak je tam nejaka hrudka alebo niečo na čo nieje zvyknuty tak to nevie prejest.mojho maleho do teras napina ked už ma plne bruško ale ešte niečo v ustach ma a nevie to už prejest .tak ho napne a vypluje to,je to normalny jav.ale ak maš podozrenie že nevie poriadne prehltat ani sliny určite to spomen dr.neskušala si mu dat kašu???je to mliečne na tu chut je zvyknuty ale e to trocha tuhšie

jaaty • 1d • Dnes o 14:28
tanaja, skús dávať malému tekutejšiu stravu (riediť, vodou, vývarom alebo mliečkom). Bude sa mu to ľahšie prehĺtať. A prvé dve tri lyžičky len tak na špičku aby sa s jedlom zoznámil. 😉, nikdy nedávaj plnú lyžičku. Určite se zvykne, radšej menej a prvidelne ako vynechať a začať od znovu 🙂

tanaja • 1d • Dnes o 15:05
dakujem, ale grcka aj z jablkovej vyzivy...je tekuta,bez hrudiek. myslim,ze to nebude hrudkami.

jaaty • 1d • Dnes o 15:12
TAk mu skús dať len trošku do misky. Do každej ručičky lyžičku- nech to skúša sám. Detičky si dávajú všetko do pusinky, tak snáď to spraví aj on a zoznámi sa s tým sám. Priprav sa však na neporiadok 😉

miluska.h • 1d • Dnes o 15:17
ahojte, my mame tento problem teraz, ked ma maly crevnu virozu. od soboty papa len mliecko a dnes som mu na radu doktorky dala na obed rozmixovany zemiacik a hned pri prvej lyzicke sa povrackal... ☹ bojim sa, aby nezabudol papat... vraj mame este 2 dni pockat a znovu skusit prikrm... vyzera to tak, ze sa budemem musiet ucit papat odznova...

tanaja • 1d • Dnes o 15:51
fiiiha, aby papal sam...no,neviem. maly dava vsetko do pusy to je pravda,ale neviem,ci je schopny krmit sa sam. este je asi priskoro.
mna skor napadlo,ze by to mohol nejaky zdravotny problem. ten reflux, ale nieco take. jednoducho nevie prehltat a ked nieco prehltne tak ho naplne...
miluska, to mate len docasne...papat bude, ja by som mu asi papat nedavala, dva dni to vydrzite.

janetty • 1d • Dnes o 16:06
tanaja, a hrudkové jedlo, ale riedšie si neskusila? Môj mixované vôbec nejedol a to som začala prikrmovať v 4.mes. Hneď som mu davala len pučené vidličkou, ale nie husté ako kaša, riedšie. Keby mal reflux, tak to by vrackal po zjedení a nenapínalo by ho pri papaní. Neviem no. Ale spomeň to najbližšie lekárke, tak ako ti tu radili. 😉 //Možno mu nechutí, to čo mu dávaš 😉//

erikasadek • 2d, snž • Dnes o 16:16
tanaj , a mozno ze mu nechutna nie je jedine dieta..
takze co moze spravit je ze das dve tri lyzicky, do , mlieka vo flasi a nechas ho vypit neboj na tom nic nie je nie kazde dieta je hned pripraven e, jest s lyzice a nie kazdemu vsetkemu chutna;. 😉

skus.. nestratis nic... 😉 u nas to zabralo.. 😉

tanaja
27. jan 2010

skusali sme mu dat napr. kusok chleba....to iste,ba este horsie.vsetko vyvratil. dnes som mu dala prikrm zelenina a maso, to mu nechutila...ale jalbckovu vyzivu zjedol.asi bude na sladke,co uz. tak som happy, nevracal !!! asi mu naozaj nic nechuti.
aj do flase sóm mu dala, zjedol to. takto to nemoze ist stale.

erikasadek
27. jan 2010

tanaja nemoze, ale kazde dieta je ine.. tak s anetrap neskor nabehne.. proste nie je pripravene na lyzicku...
daj mu cez flasu , hlavne je ze spapa a uvidis chut jedla pride sama. ani sa nenazdas.; neporovnavaj. s inymi detmi mozno tvoj bude skor rozpravat nikdy nevies.. 😉
nie je jedno ako je, ale hlaven ze papa.. 😉

tanaja
27. jan 2010

erika,mas pravdu. asi som netrpezliva´!!

erikasadek
27. jan 2010

asi. 😀 😀 😀
ale nie, vies co , moj bol taky prvy a aj ked bol vatsci tak vsetko trebalo pucit inak ani ovocie nezjedol... az do 3 rokov tak som radsej pucula, a v jeden den prestala jedol normalne kusy..
jeho mladsi brat ani zuby nemal ale vsetko chcel sam kusat aj bez zuboiv ak by si popucil atak s atoho ani nedotkol...

takze kazde dieta je ine;;
nechaj pomaly , s mieckom mu pride ta chut menje vyrazna a pomaly si zvykne;. 😉 uvidis za chvilu bude slan na to spominat..
vela stastia; 🙂

tanaja
28. jan 2010

tak uz druhy den sme nevracali a par lyziciek jablckovej vyzivy maly zjedol. dnes aj mrkvu zjedol. hadam to pomaly pojde.