13 mesačné dieťatko chodí čaptovo

cherry1981
5. jún 2013

Dobry večer, dcérka ma 13 mesiacov a začína robiť sama prvé kročiky. obuv ma makku. Makké topanočky, s koženou podrážkou, ale čo ma znepokojuje, že chodi čaptovo. Vytáca nožky chodidla od seba. Neviem, či je to normalne, alebo už mám kúpiť iné topánočky s pevnou podražkou?

eeffka
5. jún 2013

@cherry1981 na chodzu MUSI mat pevnu obuv, to ti akoze chodi v capackach? prve kroky su ako lunochod, kazdy noha /ruka inym smerom, ale tu obuv ries co najskor.

vierka0
5. jún 2013

@cherry1981 podrazka nema byt tvrda, prave naopak, mala by byt pekne ohybna, no mali by ste prejst na kotnikove topanocky, my mame teraz textilne superfit a su super

cherry1981
autor
5. jún 2013

@vierka0 Das mi link na tie topanocky? Ja som dala link ktore nosi teraz nasa, ale tie nozicky vataca strasne ako caplin 😕 😕

kvetinka211
5. jún 2013
kats
5. jún 2013

Podrazka ma byt flexibilna no kotniky spevnene, treba vyssie topanocky. 😉

cherry1981
autor
5. jún 2013

@kvetinka211 Ja uz som vela clankou precitala ja by som skor potrebovala poradit konkretnu obuv, ked dietatko takto vytaca nozicky

kats
5. jún 2013

@cherry1981 ak myslis ze je to dlhodobejsi problem, zajdi s malou k ortopedovi. Tam posudi ajlepsie to vytacanie ... A budes mat istotu v rieseni..

vierka0
5. jún 2013

@cherry1981 my mame taketo https://www.modrykonik.sk/bazar/detska-obuv/7jz... akurat dievcenske 😀 takejto farby https://www.modrykonik.sk/bazar/detska-obuv/r0n... som absolutne spokojna, su ohybne, podrazka priedusna (ma take dierocky v podrazke) a hlavne teraz na leto, ze su textilne..no a ja som uz druhy par kupila 😀 a kupovala som tu na bazariku

kats
5. jún 2013

@vierka0
@cherry1981 nekupuj nosene topanky a uz vobec nie ak mate daky problem. Kazdy clovek trosku capce a ma inak vytahane topanky .... Aj ked na pohlad vyzeraju neposkodeno, kazde nosenie ich vytaha..

cherry1981
autor
5. jún 2013

@kats tak ci je to dlhodoby problem netusim, kedze este len teraz co zacala robit prve krocky par dni, ale v 15 mesiacoch ideme do poradne tak samozrejme ak to neprejde spomeniem len zatial som chcela radu aj tu ci sa s tym nejaka mamina stretla prip. poradit ake topanocky.

cherry1981
autor
5. jún 2013

@kats nikdy by som nekupila nosenu obuv

vierka0
5. jún 2013

@cherry1981 ono ak mas pochybnosti, je fajn zajst za rehabilitacnu poradnu, aspon u nas take veci sa riesia tam

cherry1981
autor
5. jún 2013

@vierka0 dakujem 🙂 🙂 Skusim a uvidim ci sa to zlepsi

sissika
5. jún 2013

@cherry1981 ja som na prve kroky kupila topanocky Rak

kkl82
5. jún 2013

je uplne normalne, ze dieta pri prvych krockoch vytaca nozky do vsetkych smerov. ved este uplne nevie, co s nimi ma robit a jedine, na co sa sustredi je ta radost z toho, ze vobec chodi. obuv na prve krocky kupit mozes, neposkodis jej tym, no treba sa aj zamysliet a clovek si uvedomi, ze tisicrocia ludia po cely zivot nemali topanky (dokonca ani v generacii nasich starych rodicov na ne mnohi nemali a chodili bosi, prip. si v zime obvazovali nohy latkou). a chodit sa naucili bez problemov. je to skor vydobytok tejto doby, ze detom kupujeme topanky skor nez vobec chodia. ani ortopedi nie su jedneho nazoru, vacsina ti povie, ze pevnu obuv staci zaobstarat, ak ti ortoped najde nejaku odchylku. no captava chodza pri prvych krockoch odchylkou urcite nie je 😉.

ekinkala
6. jún 2013

@cherry1981 ahoj to ani neries mne maly chodil dost dlho po spickach bola som stoho na nervy zakladom je pevna obuv papuce v ktorych by malo dieta chodit aj doma najdes ich uz v kazdej lekarni skoro alebo v starodavnach obuvach su to papuce co este nase mami nosili tie su najlepsie aby si dieta nevyklbilo kotnik

pallacinka
6. jún 2013

@cherry1981 Ahoj, my sme presne v tomto obdobi presli z capaciek na pevnejsiu obuv, ale len co sa clenka tyka- podrazka by mala byt nadalej co najohybnejsie (preto by som neodporucala Rak ani Protetiku). Teraz v lete je idealne chodit naboso po travicke, piesku, kamienkoch- ale nie doma, po rovnom povrchu. Ak hladas konkretne znacky, tak napr. Superfit alebo Elefanten, a z tych, co v obchodoch velmi nenajdes- Pediped Grip'n'go, Naturino, Garvalin, je ich dost vela 🙂