Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Ahojte,chcem sa spýtať,či máte alebo planujete mať pri babatku monitor dychu.Aký máte naň názor? 🙂

Monitor dychuSIDS
malinovci
11. sep 2019
mareka49
11. sep 2019

@malinovci dobra vec. Mali sme cca pol roka. Clovek.je pokojnejsi. Hlavne pri prvom babatku. Kupili sme pouzity, ale.fungoval bezchybne.Babysense

lubi40
11. sep 2019

pri prvom som mala a aj pouzivala asi do 8 mesiacov. Potom sa uz v noci prehadzoval a "zchadzal" z neho, tak sme ho dali prec. Pri druhom som nepouzivala. Ale pri prvom mi dodal pocit kludu

marhia
11. sep 2019

@malinovci dobry den,my sme pouzivali od Jablotron-u monitor dychu a neolutovali sme.po 9dnoch od prichodu z nemocnice sa nam monitor spustil a nebol to plany poplach.esteze bola mamina s nami a ona vedela rychlo reagovat. Schytila malu na ruky a pretocila dole potom zase hore,zastavilo sa mi srdce ked som zistila aka som bezradna a neviem ako reagovat.Mala potom prisla k sebe a ani neplakala,akoby sa nic nestalo. Hned sme isli do nemocnice kde ju 2dni monitorovali a urobili vysetrenia.Nakoniec zistili reflux. Monitor sme pouzivali do 1,5 pretoze ten strach bol hrozny a este teraz vstavam v noci na kontrolu I ked uz monitor nepouzivame. Za mna nenahraditelna vec

lucinka1988
11. sep 2019

@malinovci áno mali sme ho, pre mna jedna z najpraktickejsich veci celej výbavičky, ktorá výrazne prispela k mojmu pokojnému spánku a psychickej pohode!

pracujucazienka
11. sep 2019

Mali sme a je to výborná vec..pípal asi 3 krát takze neľutujem sme v unione kde nám ho požičali na pól roka zdarma 👍🏻

lenuska0075
11. sep 2019

Mame, dnes som ho schovala do skatule 🙂 pouzivali sme ho do 8. mesiaca. Bola som pokojnejsia ked ho mal maly zapaty. Raz nam aj pipal, neprajem nikomu ten sok.

ukulela
11. sep 2019

@malinovci ja by som dopredu nekupovala - bud poziocat, alebo sa zariadit po porode podla odporuceni lekara. poziciavaju aj nemocnice/poistovne. kamoska mala novy - nie lacny - a mala par krat plany poplach, tak ho dala prec. ja som nemala ani pri prvom, ani pri druhom, dala by som ho v pripade problemov pri porode, pri odporuceni lekara.

snehulienka8
11. sep 2019

strykov vnucik zaspal a uz sa nezobudil, monitor nemali..
my sme monitor neplanovali, ale nakazali nam v nemocnici, tak sme si to tam hned aj pozicali a nelutujem

ellieellie
11. sep 2019

Super vec, som rada, že ho máme. Prvý syn vydával v spánku desivé zvuky ako bábo, akoby sa šiel zadusiť, chrapčal, pískal, no hrôza! By som zošalela bez toho monitoru. A druhý syn úplný opak, ten zas keď zaspal, som mala pocit, že úplne prestal dýchať, tak bol tichučko. Ja som veľmi rada, že ten monitor máme, som kľudnejšia.

freeja
11. sep 2019

@malinovci taktiez radsej odporucam. Minimalne aspon na ten prvy polrok, ak nechces kupovat, daju sa aj zapozicat
http://www.nadaciakrizovatka.sk/vypozicne-miesta

pertu
11. sep 2019

Povodne som nechcela, po pobyte v porodnici. kde som ho mala, som si na polroka prenajala, oni to tam aj kalibrovali. Ci uz to sluzilo skor ako placebo, ale aspon som volaco lepsie spala.

biela_sova
11. sep 2019

@malinovci Presne tak, pozicaj si v porodnici alebo daj maleho poistit v Unione (mozno staci sj jeden z rodicov poisteny v Unione, nie som si ista), oni monitory kalibruju, s nimi sa nestavaju plane poplachy. Najlepsie investovanych 36 eur 🙂

nikpa
11. sep 2019

@malinovci vec za pár eur ktorá môže tvoju dieťaťu zachrániť život, určite by som s kúpou neváhala, aj keď len z druhej ruky z bazára. Čítam postrehy žien ,,že my sme vraj vyrástli bez toho a ktorá koľko detí bez toho vychovala,, áno ale myslím si, že ak to dokáže zachrániť čo i len jeden detský život, stojí to za to. V minulosti bolo oveľa viac detských úmrtí ako dnes a to si asi veľa ľudí neuvedomuje. Dokonca aj v našich úbohých nemocniciach na novorodenckych oddeleniach majú monitory pre každé dieťa, takže také zbytočne asi nie sú.

silesias
11. sep 2019

Mala som pri oboch detickach cca do 9teho mesiaca. Človek lepšie spí a je pokojnejší. Štát sa môže hocičo. Neľutujem

elekat
11. sep 2019

@malinovci my mame nanny,je velmi citlivy aj cez hruby matrac a aj ked cestuje po postielke,nestava sa,ze spusta poplachy,len musi byt spravne umiestneny. Ked bol este uplne malicky,tak som sa budila ako z nocnej mory,ze kde je a hladala ho po posteli 😀 aj v tomto velmi pomohol,lebo pozriem na svetielko a vidim,ze spokojne spinka v postielke 🙂

migifie
11. sep 2019

Aj my sme si zabezpečili dvojickovsky...aj ked na 3-4 mesiace,ale radšej,jediná nevýhoda je,že nemôžu spinkať v jednej postieľke a postieľky sa nemôžu dotýkať...

andrejka1974
11. sep 2019

Určite si zadovážiť môjmu synovi zachránil zivot

sonia.
11. sep 2019

Mali sme pri vsetkych 3 detoch a pouzivali sme do roka (resp. do 13.mesiacov). Pre mna jedna z najlepsich veci, ake mozu byt. Zachranil nam prvorodenu dcerku.

x_mery_x
11. sep 2019

Neplanujem

renka30
11. sep 2019

Neplánovali sme, pri prvej dcere to este ani nebolo velmi rozsirene, druha vsak inak ako na bruchu nechcela spinkat tak pre pokoj v dusi sme kupili a urcite to neboli vyhodene peniaze.

evkamotka
11. sep 2019

Mne ho nakazali na 6m lebo bol predcasne narodený používala som ho do 7m potom uz putoval po celej postielke tak stratil funkcnost

janapeterjana
11. sep 2019

@andrejka1974 urcite je to citliva tema, ale mozem sa opytat co sa stalo? Prestal dychat z nicoho nic?

janapeterjana
11. sep 2019

@sonia. Mozem sa opytat co sa stalo? Preatala dychat?

janapeterjana
11. sep 2019

@malinovci My mame pozicany od znamej, sklada sa z dvoch casti, takze nam pekne pokryje celu postielku. Urcite sme s manzelom v noci pokojnejsi, ma to taku diodku, ktora blika a tak aj v tme vieme, ze je to zapnute a monitoruje to maleho. Syn navyse spava len na brusku a aj kazda lekarka nam vravi, ze v takom pripade treba monitor.

lucia147852
11. sep 2019

Ja určite odporúčam. Mala som až do polroka. Mali sme Babysense 5. Absolútna spkojnst. Pokojnejšie som spala.

malinajahoda
11. sep 2019

@malinovci ešteže sme ho mali. Chvalabohu. Neľutujem kúpu. Dcérke zistili reflux v 5 týždni, zastavilo sa jej dýchanie.

malinovci
autor
11. sep 2019

Ďakujem všetkým 🙂 tak ho zapisem na zoznam preistotu 🙂

andrejka1974
11. sep 2019

@janapeterjana áno z ničoho nič aj v nemocnici mal veľa apnoickych pauz v nemocnici mu zistili reflux a koli apnoickym pauzam musel byť polohovany a užíval dlhodobé aj lieky

sonia.
11. sep 2019

@janapeterjana Ano, v spanku. Ale nastastie monitor pipal a vcas sme zakrocili. Ona bola malinka dost, tak tam je tiez vacsie riziko. A monitor sme mali Angelcare a ma dve tie platnicky, takze to vykryje celu postielku. Este teraz sme ho pouzivali pri malej a to ho mame uz 12 rokov a super funguje 👍.

deedol
11. sep 2019

mali sme prvych 9m, potom sa uz moc hybal. babysense II - kupili sme novy a potom sme ho predali, takze nas realne vysiel asi na 25€. super vec. nemala som stres, ci dycha - ked zaspal, v pohode som bola v inej izbe a nemala som potrebu furt ho kontrolovat. (bol mierne predcasne narodeny a s problemami po porode).

Tu začni písať odpoveď...

Odošli