Aká veľkosť oblečenia pre novorodeniatko do pôrodnice?

zumina
10. jún 2008

Ahojte maminy,
aku velkost oblecenia si beriete pre babetko do porodnice?U nas v obchode maju najmensie cislo 56 a dalsie nasledujuce je 62.Tiez neviem ciapocku, tie su tu cislovane od 1 do 4, tak neviem ci 1 alebo 2. Vedela by mi niektora poradit, co uz mala babetko?Dakujem.

yanna.o
14. jan 2009

záleží na výrobci, my využili 50 určitě. Měřili jsme 50 cm a vážili 3200 g. Velikost bodýčka počítá s místem na plíny. Ale pokud se dávají ještě 2 látkovky kvůli kyčlím, tak to chce větší oblečení. Jinak je to miminko fakt tak malinké, že mu i ta 50 je trochu volná. Ačkoliv je pravda, že některá miminka se rodí delší, to záleží na genech a každý rodič si to musí odhadnout sám.

smardik
14. jan 2009

my jsme měli do porodnice 56 a bylo to obrovské, 25. mu budou 3měsíce kompletek do porodnice má ted dobrý ale při porodu byl menší - 49 cm a 2850 g, takže 62 začínáme nosit teprve ted. Jsem ráda že jsem nedala na rady v malých velikostech ti stačí 2kousky, kupuj větší protože by neměl co nosit

andy80
14. jan 2009

Při prvním jsem měla 52 a bylo mu to tip ťop (4030g a 53cm). Při dceři jsem vzala 56 a udělala jsem dobře (4190g a prý 49cm, ale špatně mi jí změřili, dr týden po porodu naměřil 55cm, takže u porodu asi 54cm)

dejna3
14. jan 2009

v porodke newborn - resp. 50 a bolo to ešte aj veľké 😀
mne tiež každý radil nekupovať veľkosť 56 - len 2 -3 ks...
no a po návrate z porodky som tieto vecičky(56) komplet dokupovala ..
a niektoré nosíme doteraz, resp. až teraz začína nosiť 62, a to o pár dní bude mať malinká 3 mesiace 😀
pri narodení mala 3300g/49cm

smardik
14. jan 2009

dejna jsme na tom jak vy, taky jsem musela něco v 56 dokupovat a ted začínáme nosit 62 a 3měsíce bude mít 25

bihan
15. jan 2009

My sme mali najmenšiu 54-ku a keďže sa malá narodila s 51cm, tak to bolo tak akurát na prvé týždne (tak 2-3 😀), ale tiež som nemala rada, keď vo veciach plávala, takže máme z každej veľkosti niečo.

stvura
15. jan 2009

Ja som brala cislo 50 - novorodenec, je to 3,5 kg ako pise vyrobca. Mne na poslednych prietokoch povedali ze maly bude mat 3 kg a cca 50 cm (musim povedat ze to sedelo skoro na chlp, lebo mal 2950g a 49 cm).
Neviem ako v niektorych nemocniciach, no v NZ v prvych dnoch ani nechcu aby mamina mala dieta vo vlastnych vecickach, oni ho oblecu. Takze ak vam na poslednych prietokoch nepovedia velkost dietatka a jeho vahu, staci naozaj kupit po porode /vacsinou su v hypermarketoch novorodenecke vecicky v akcii/ aby sa nestalo ako mojej susede ze vecicky c. 50 jej dietatko ani neoblieklo a mohla ich zalozit do skrine /uz teraz jej mala 2 mesacna nosi vacsie veci ako nas 5 mesacny/.

alusha
15. jan 2009

my sme mali najmensie vecicky 56, kupili sme asi stvoro dupaciek, maly mal 4kg a manzel mi doniesol veci, ked sme isli z porodnice domov a dupacky male 😝 vsetky 56-ky nam boli male, museli sme nakupit 62 😀

bustik
15. jan 2009

tak já tedy naopak. nakoupila jsem asi 2 dupaldy 50 a pak začínala spíš až na té 56. mamka domě furt hučela at koupím i něco menšího, ale mě to přišlo zbytečné. no a kiki měla 46cm, tak jsem dokupovala dost i v této velikosti. 56 jí je až ted v 3,5 měsících. asi bych se při nákupu řídila tím kolik si přibrala, jak máš velké bříško a jak velké děti se rodí v rodině. u mě to tedy vyšlo.

pajinkaa
15. jan 2009

Ahojky Bustiku,

nakoukla jsem do témátka a Busti - máte nádherenou holčičku!!! je to fakt krásná princezna - nedá mi to, nepochválit!! 🙂

taky jsem si myslela, že budu malou taky tak strojit - no, ale bude to klučík 😉 Ale to nevadí, hlavně zdraví!! 🙂

caira
15. jan 2009

tak ja jela do porodnice se vsim velikosti 56 a mimi v tom totalne plavalo ( mela pri narozeni 2.8kg) takze manza musel druhy den zaplout do mothercare a nakoupit tilecka a pyzamka ve velikosti mensi, pak jsme po par dnech sli na nakupy spolu a ja jeste koupila nejaka mensi bodycka protoze komplet vse v 56tce ji bylo fakt velike 🙂 56tku jsme pak nosili strasne dlouho.. takze pri dalsim mimi urcite budu radeji zase brat mensi kousky sebou do porodnice.

andrejka1974
28. júl 2011

ahojte pridam sa aj ja ja som mala velkost 54 ale moja malicka bola vahou 2750 gramov a len 45 cm tak sme museli kupit velkost 48 ta jej bola akurat tak mesiac bola to velkost think little baby

monika15
28. júl 2011

ja som brala pre novorodeniatku 0-3 mesiacov, aj plienky.......
a maly sa narodil s 4.8 kg, takze nemala som ani saty ani plienky :(
manzel utekal po porode a dokupoval vecicky heheheh :D:D:D

mafynka
30. júl 2011

ahojte,,,ja som si do porodnice kupila jednu supravicku 56,,,,doma som z 56ky mala len 3 dupacky a 3 body,,a uplne stacilo,,zvysok som kupovala 62ky,,ani som sa nespamatala a zo vsetkeho vyrastol 😀 😀 😀 😀 😀

sakura77
30. júl 2011

my sme tiez vyuzili 50 a dlho 56,potom to uz islo skokom 🙂 a teraz mam velku babu 🙂

marcela1992
21. okt 2011

Baby (ktorym sa narodili deti tak okolo 4kg),pouzivali ste aj velkost 56?Bolo to detickam dobre?

alusha
21. okt 2011

@marcela1992 moj syn mal nieco vyse 4kg a velkost 56 mu bola mala uz v porodnici, dupacky 56tky nevynosil vobec, odlozili sme ich rovno do skrine a pockali si na braceka, ten mal 3,50kg, tak ich chvilu ponosil 🙂

martinab122
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
wendulka25
12. dec 2012

tak když čtu tabulku na začátku tak nám to určitě nesedělo. Jinak do porodnice 56

kapljhgf
21. jan 2013

někde na oblečkách píšou i od kolika do kolika tj měsíců a i kdzbz mu to bzlo trošku větší tak rukávky se dají ohrnout