Aké číslo topánočky kúpiť pre 9 mesačné bábo?

zuzannnna
25. máj 2011

Byvam v Anglicku a chcela by som kupit pre krsna topanky(tenisky).Nakolko nemam svoje babo tak neviem ake cislo topanky mam kupit pre 9 mesacne krsna.Dakujem za odpoved🙂

anjelicek26
25. máj 2011

@zuzannnna Neopytas sa maminy maleho? My tiez zijeme v anglicku, maly bude mat rok a nosi velkost tri, to je europska velkost 19... a radsej vzdy kupit väcsie ako mensie...

jaja0110
26. máj 2011

Zuzana ak mozem poradit, tak mamicku 9-mesacneho babatka urcite potesi cokolvek ine, len nie tenisky- ved 9.mes. babo este ani nestoji, vo vacsime pripadov len sedi alebo lozi... ked mu teraz kupis topanocky a kym sa zacne staviat na vlastne (tak o 2-3 mesiace) tak mu uz budu aj male... 🙂 a na to vsetko, prve topanocky na prve kroky by mali byt naozaj kvalitne, s tvarovanou klenbou, s vyvysenym clenkom aby fixovali nozicku atd... a to si myslim najradsej mamicky kupuju same 🙂 teda aspon sudim podla seba a kamaratok co maju deti 😉 takze tenisky by som neobula ani rocnemu dietatu (kedze nesplnaju poziadavky na kvalitne topanky pre prve kroky) nieto este 9. mes. babatku.... ak chces mamicke alebo krsniatku urobit radost kup mu nejaku interkativnu hracku- ktora svieti, hra melodie, blika... pripadne nejake vkladacky s jednoduchymi tvarmi, mozno nie hned, ale urcite o par mesiacov taku hracku ocenia viac, ako tenisky.... 😉

emjee
26. máj 2011

tiez by som nekupovala cudziemu dietatu topanky - treba ich vyskusat, aj ked dlzka moze sediet, su tam ine faktory ako napriklad sirka nohy, vysoky nart a pod.
ak to maju byt topanky, tak kup kvalitne kozene capacky (napr. liliputi, pediped s kozenou podrazkou) a radsej vacsej velkosti - noha dorastie, capacky sa daju nosit napr. ako domaca obuv aj neskor

neuhlasim s @jaja0110 v otazke interaktivnej hracky - svietiace, hrajuce, blikajuce, skriekajuce hracky nie su tiez zrovna super darcek pre kazdeho, vacsinu babatiek skor vystrasia ☹

annie13
26. máj 2011

aj mne kamoska v anglicku kupovala pre paradu znackove ale fakt ta velkost je rozdielna najlepsie ked poprosis maminu drobca aby mu zmerala nozku moja mala v 9 mesiacoch 18ku nozku syn 20ku takze to je individi skus pomerat
a ak to chces ako prekvapko tak radsej asi vacsie trosinku este nechodi takze paradu v kociku narobia
tu je taka orientacna tabulka

Kojenecké bačkůrky
VELIKOST VĚK
1 do 3 měsíců
2 od 3 do 6 měsíců
3 od 6 do 9 měsíců

Dětská obuv a ponožky
VELIKOST DÉLKA CHODIDLA
18 10,8 - 11,3 cm
19 11,9 cm
20 12,5 cm
21 13,1 cm
22 13,7 cm

ivett1
26. máj 2011

@zuzannnna ahoj, tenisky ako darček sa mi páčia (nemusí v nich predsa hneď behať 😉...ale, skús poprosiť mamičku, aby ti odmerala nožičku, potom sa už ľahko nakupuje🙂...ak to má byť prekvapko, tak určite nebude vadiť, ak kúpiš trošku väčšie ...9-12 mesačné detičky by mali mať nôžku dlhú cca 11-12 cm, pri "capačkách" je to veľkosť 3...tenisky nike veľ. 20, UK4, by mu mohli byť dobré...(ako 17 mesačný "nosil" môj synček veľ. 21) ...ale ešte raz zdôrazním, ak sa dá, tak nech nôžku premerajú... 🙂 veľa šťastia 😀
PS:...s tou hračkou opatrne, @emjee má pravdu, niektoré detičky sa takých boja 😅 ...

stvura
26. máj 2011

Tak tenisky mu urcite kup, to je neporovnatelne z nasimi cenami, ale ako pisali baby, capacky ee, aj ked tie velmi lakaju svojou vyzazou, ale pre drvivu vacsinu deti su k nicomu. Ani jedno moje dieta mi nechcelo nosit capacky, plus mame vysoky nart a male nohy. Maminka urcite oceni ked jej kupis znackove tenisky, nejakej velkosti 19-22 {UK 3, 4, 5, 5,5} pre chodiace dieta lebo u nas stoja dvojnasobok. 🙂

ikke
26. máj 2011

pokial este nechodi (drviva vacsina deti v tomto veku este samostatne nechodi), tak ziadne 😝 na co budu 9-12 mesacnemu dietatu v lete tenisky??? 😨
ak kupit, tak o minimalne 1 cislo vacsie, nez by potrebovalo teraz, aby mu to bolo na jesen (detom v tomto veku sa velkost meni priblizne kazde 3 mesiace). kazdopadne radsej vacsie, nez primale...
a dala by som si zalezat ani nie tak na znacke, ako na inych parametroch, vid napr. tu: https://www.modrykonik.sk/fotoblog/ikke/clanok/...
nazor, ze dieta ma mat prve topanocky "s tvarovanou klenbou, s vyvysenym clenkom aby fixovali nozicku" je, dovolim si povedat, uz prekonany 😉

katka888
26. máj 2011

nekupovala by som 9 mes dietatku tenisky, ani inu obuv ako darcek. my sme malej vyskusali asi 6-7 parov topanok,ked sme kupovali pre nu prve topanocky , kym sme nasli jedny co jej sadli.svokrovci silou mocou jej chceli kupit, vysvetlovali sme, ze to na jej nohu sa neda tak lahko, nakoniec jej sice kupili to cislo co my, ale
nesedeli tie topanocky. a co sa tyka cisla, ma asi 3je topanok / od roka , teraz ma rok a stvrt / kazde maju ine cislo a kazde su jej akurat.....

evickapooh
26. máj 2011

ak z tych tenisiek existuju 18 ky tak 18 ku ,ak nie tak 19 vacsie ne

saza007
26. máj 2011

Tenisky 9 mesacnemu babatku??? Prosim ta, kup mu nieco ine. Nieco, co potesi samotne dieta a nie len jeho rodicov.
Ked sa narodil moj maly tak od niekoho dostal malilinke tenisky velkost newborn 🙄 a potom este raz od tych istych ludi, ked mal asi 5 mesiacov 😕 Pravdupovediac ani jedny z nich nemal nikdy obute, fakt nechapem, preco si niekto mysli, ze babo potrebuje tenisky.

kate852
26. máj 2011

Ahoj, naozaj sa opytaj maminy babatka. 😉 Kazde dieta ma inu velkost noziciek. 🙂 . My mame 11 mesiacov a puzivame velkost 19. A kamoska ma tiez tak isto staru dcerku a pouziva velkost 18. 🙂