Aké máte skúsenosti s teplomerom pre bábätko do ucha?

freshmeat
16. okt 2006

Caute,
chcel by som sa spytat ake mate skusenosti s teplomerom do ucha, je to taka ta vec, co sa akoby vlozi do ucha a hned to odmeria teplotu. Maju to asi v kazdom americkom seriali o lekaroch 😉
Chcel by som totiz take nieco kupit nasemu buducemu prirastku, ale niesom si isty ci to naozaj tak dobre funguje. Aku znacku by ste odporucili (a preco)?
A ake mate skusenosti s digitalnymi rychlobezkami?

ikke
16. okt 2006

je teplomer do ucha pre dieta to iste ako usny teplomer pre dospeleho?
my mame usny teplomer braun-thermoscan, a funguje 🙂 akurat ked nan teraz tak pozeram, neviem, ci by sa zmestil do babatkovskeho uska... a tiez ked sa meria teplota v uchu, treba dat pozor, aby to nebolo ucho, na ktorom si prave lezal a pod. v zasade treba merat v oboch usiach.

tilly
18. okt 2006

ja veľa skúseností s teplotami našťastie nemám, ale mám aj digi teplomer aj rýchlobežku takú tú klasickú a tej verím viac

marijana
18. okt 2006

My sme merali teplotu klasickou rychlobezkou,ale to dlho trvalo mala sa zacala mikat a plakat,tak sme sa potom rozhodli ze kupime digitalny teplomer.Ten meria za minutu.Mame s nim dobre skusenosti.Inak este su aj teplomery co sa prikladaju na celo dietatka a aj vo forme cumla do ust.Ale neviem ci su az tak presne.

kali
18. okt 2006

Ozaj baby, viete co ma teraz napadlo, co sa tyka merania tej teploty, tak pozor na to mojmu malemu tiez vyskocila teplota ale chory nebol lebo ho doktorka vysetrila a nakoniec mu odobrala moc a zistilo sa ze ma silny zapal obliciek a hned sme museli ist do nemocnice. Nakoniec sa zistilo ze to dostal zo stolice, nejaka bakteria zo stolice mu presla do mocovych ciest a do obliciek. Preto ak sa vam da, tak nepouzivajte vlhcene obrusky, ale umyvajte detickam prdelky po kazdom kakani.

daniellka
18. okt 2006

ahoj, teplomer do ucha nebo do pusinky bych dávala, až je to dítě trošku starší. U novorozence je nejjistější metoda dozadečku a odečíst půl stupně. Nevydrží se nehýbat, s uchem a pusou to bude dost těžký..

maryem
18. okt 2006

Ja som kupila digitalny, ale s ohybnym koncom, takze aj ked sa trosku pomyka, neublizi jej. A meria rychlo, odporucam..

konica
18. okt 2006

Ahoj, musim reagovat. Kupila som teplomer-cumel a co? Maly ho nechce! Treba ho drzat 3 minuty v zatvorenych ustach... Neurobte taku chybu... Inak, je na predaj s 50 % zlavou... Chi Chi

daniellka
18. okt 2006

jo jo, ten je prý ideální..

rabiva
18. okt 2006

ahojte, nuz tiez hladam idealny teplomer, doteraz sme s teplotami nemali velky problem, az teraz :( mame 2 digitalne ale su riadne pomale, trva im 2-3min kym odmeraju a zacnu pipat... dcerka meranie v ritke neznasa ani pod pazuchou ci jazykom 😖 chcela som celovy teplomer, ten je vraj nepresny... a dudel nepouzivame od 2M takze s dudel-teplomerom by som si nepomohla... uz ostava len ten usny ...
KALI, aj mojej malej dnes skakala teplota, chora nie je, zajtra ideme k dr, trpnem ci to nebude nieco ako ste mali vy ☹

freshmeat
autor
18. okt 2006

Mate niekto skusenosti s niektorym s tychto teplomerov?
Omron Gentle Temp 510
http://www.omron-healthcare.com/sitepreview.php...
http://www.magister.sk/product_info.php?cPath=3...

Citizen CT810
http://www.citizenwatches.com.au/products/produ...
http://www.magister.sk/product_info.php?cPath=3...

Nasiel som ich na:
magister.sk

Pri tom omrone je potrebne (vraj) pred kazdym meranim pouzit cistu krytku, ten Citizen by mal byt umyvatelny a antibakterialny, ale neviem ci to naozaj tak je. Bodlo by keby niekto hodil vlastne skusenosti s tymi teplomermi.

zuz11
19. okt 2006

mna zaujal ten citizen, mam to chapat tak ze ked je umyvatelny a antibakterialny tak nepotrebuje ziadne krytky? 🤐

freshmeat
autor
25. okt 2006

Tak sme kupili nakoniec Citizen CT810. Je vraj vodotesny, ale ma sa cistit vatickou/handrickou. Zatial sme to skusali s manzelkou len navzajom, lebo sme este len cakatelia, ale vyzera to super. Teplotu to odmeria takmer okamzite po vlozeni do ucha (tak do 1-2sek). Ten meraci sosacik ma tvar kuzela a v najuzsom bode ma 8mm. Dufam, ze sa to nasemu babatku zmesti do ucha.

fafa
25. okt 2006

Dufam, ze budes spokojna, nechcem ta znechutit, ale mne sa zdaju lepsie tie dotykove. Mali sme problem so syncekom, nemohli sme mu dvihnut teplotu nad 34,7. Tak sme mu merali kazdu pol hodku. Kupili sme tiez usny, ale maly sa metal, nevydrzal bez pohybu a vadilo mu to v usku. A u malej (mala asi 10mesiacov) to bolo este horsie. Teraz to uz nastastie zvladame normalnym digitalnym. Mozno ked budes babatko ucit od zaciatku, tak si nan zvykne. 😉

zuz11
20. mar 2008

gondola • 2d • 16. březen 2008 v 18:19
Ahoj, řeším problém zda teploměr digitální, rychloběžku či infračervený do ucha a na čelo. A jakou značku?Poraďte, prosím, kdo máte jakou zkušenost. 🙂

mikca • 2d • 16. březen 2008 v 19:20
tak pro uplně malý mimča jednoznačně rychloběžka..používá se i v nemocnicích..je to rychlý, jednoduchý a přesný... 🙂

gondola • 2d • 16. březen 2008 v 19:26
Mikco, dík za názor. Ale my máme teď docela trápení s ušima, malou měřím i 7x za noc, což obnáší, rozbalit, vstrčit a čekat. Ušní teploměr vložíš do ucha a za 1 sekundu máš hodnotu, na čele za 3 sekundy!Dítko nemusíš budit a provádět celou tuto proceduru. Ale nemám s tímto tepl. žádné zkušenosti, jenom když přijela záchranka tak malé takto teplotu přeměřovali. Takže se zatím také držím rychloběžky. Hezky "rychloběží" a je přesná! 😵

jana.1 • 1d • 16. březen 2008 v 19:41
my máme ušní teploměr braun. Také mám digitální do jako zálohu, ale ještě jsem ho ani nevybalila z krabičky.. Nebyl důvod. Tady to máš změřený hned, bez trápení, bez čekání... Jen u těch ušních pozor, mají různě tlusté konce, které se strkají do toho ouška a většinou jsou široké.. Takže třeba se ani nevejdou do ouška tak malého děťátka.. 😉 Myslím, že v diskuzích si maminky stěžovaly na Omron, že jim tam nějak nejde dát.. 😕 Kupovaly dost Mikrolife, má stupnici měření snad od 0 do 100 (abych nekecala..), takže změří např. i teplotu v místnosti. Ten Braun je vyloženě lékařský, takže měří tělesnou teplotu.. (rozsah měření). Ale do ouška pasuje krásně, jsem spokojená. I to uvádějí v letáku, že se hodí i pro děti 😉 Prodávají dva typy, jeden je dražší a snad kvůli banalitě jako že si pamatuje víc posledních měření nebo co, což není důležité.. Oba vypadají stejně, jen je tam rozdíl v číslu..
Přeměřuju pro jistotu vždy raději několikrát v obou uších..
😉
http://www.elektro-blue2.cz/index.php?main_page...

diskuzí je na netu několik (zadat do vyhledávače třeba ušní teploměr diskuze) a názory se vesměs shodují..

jana.1 • 1d • 16. březen 2008 v 19:43
článek o rozdílech mezi dětskými teploměry zde http://www.ds-soft.info/mimino/view.php?cislocl...

jandalinka • 1d • 16. březen 2008 v 19:50
gondola:my máme od narození digitální teploměr a pokud vyloženě malá nekope nožičkama,tak hezky naměřím.Před týdnem jsme ještě dostali teploměr v dudlíku(nevím,jaký je přesný název tohoto teploměru)a musím říct,že malá od narození vůbec nechce dudlík,takže jsme měřili tak,že jsem ji ho musela pořád držet,ať ho nevyplivuje a meření trvá cca 5min,takže jsem měli co dělat,aby vydržela dudlík mít v pusence 😅

honzina • 1d • 16. březen 2008 v 19:53
Koupila jsem v lékárně digitální, co teplotu naměří do 10s. Sice stál dvě stovky, ale velmi tu "rychloměrnost" oceňuju - zvlášť teď, když má spoustu jiné práce, než ležet na zádech a čekat až se mu změří teplota.

ria80 • 1d • 16. březen 2008 v 19:59
CO já můžu říct,tak nejlepší je klasická rychloběžka.Nad tu není.
Digitálnímu to trvá dlouho,takže tam žádná změna od normálního není.Ted dudlikovej je dobrej,ale jen pro děti,co chtěj dudlík,taky je dost drahej a není to nadlouho,jenom pro malá miminka.
Ten ušní,tam mi přijde stejný problém,jako už tady někdo psal,že se nevejde malým dětem do ouška,a navíc si myslím,že není úplně přesný.A ten čelový,ten je opravdu jen orientačný,přesnost žádná.Tam se pozná,jestli máš teplotu 38 nebo 37 stupnu,ale víc ne.

aponchie • 1d • 16. březen 2008 ve 20:00
me digitalni pokazde nameril neco jineho a pipa jeste k tomu coz pri spanku treba kdyz ji nechci nudit je opruz.rychlobezka a potom normalni teplomer,nikdy s emi nestalo,ze by nameril spatne ba naopak u digi jsou ty teploty pokazde jine a skacou si jak chcou,ale uz jsem tady tyhle diskuze videla 😕

jana.1 • 1d • 16. březen 2008 ve 20:11
teploměr dudlíkový a na čelo jsou jen orientační.. ušní teploměr je přesný, měření trvá vteřinu (chce to ale pro jistotu opakovat), mimčo se nemusí svlékat atd. atd. Ten Braun, který máme my, opravdu nemá tlustý konec. Prohlíželi jsme několik druhů v Datartu a ve zdravotnických potřebách. Nechali jsme si je ukázat. Tenhle má opravdu zakončení, které se vejde i do ouška malého miminka 😉 Takže já bych vzala ušní + do zálohy ještě jeden.. třeba jak psala honzina, nějaký co měří rychle nebo klasickou rychloběžku.. 😉

malovani • 1d • 17. březen 2008 v 06:21
My máme taky teploměr do ucha i digitální teploměr, ale měříme teplotu v oušku, je to hned a to na něm oceňuje nejvíc a myslím, že malá taky 🙂

malovani • 1d • 17. březen 2008 v 06:22
Ještě k tomu dudlíkovýmu, paní v lékárně říkala, že je potřeba mít ho v pusince aspoň 2 minuty, na což já se teda u malé spolehnout nemůžu 😀

iza • 1d • 17. březen 2008 v 07:35
ahoj holky, tak my máme doma ušní.bezdotykový teploměr a je celkem na prd(nějak špatně měří, jediné co měří dobře je teplota UM) atak používáme klasickou rychloběžku(nedám na ní dopustit)

denousek • 1d • 17. březen 2008 v 07:44
my mame normal dospelackej digitalni a do zadecku .-) je to okamzity.... 😉

megee • 1d • 17. březen 2008 v 08:32
my máme taky klasickou rychloběžku, je to rychlý a přesný...

nikkos • 1d • 17. březen 2008 v 09:22
Mě doktorka upozorňovala na to, že ty digitální často měří špatně, že nejlepší je klasická rychloběžka.

minea • 1d • 17. březen 2008 v 10:01
Skleněná rtuťová rychloběžka - jednoznačně!
Nevím, co si o tom mám myslet, ale digitál mi hlásí nesmysly. I když změřím sama sebe a vím, že mám zhruba 36,5, tak mi to ukáže 35 apod. Prostě tomu nevěřím. Dokonce to došlo tak daleko, že jsem si myslela, že to je jenom vadnej kus a koupila jsem ještě jeden od jiný značky a výsledek? Úplně stejný nesmysly... 😅

niega • 1d • 17. březen 2008 v 16:23
Jednoznačně klasická rtuťová rychloběžka za asi 150 Kč. Je rychlá, přesná. U digitálních teploměrů si pamatuji časté reklamace ze strany rodičů malých miminek.

kacerka • 1d • 17. březen 2008 v 17:26
Tak já jsem se rozhodovala mezi rychloběžkou a digitálním, nakonec vyhrál digitál a jsme s ním spokojeni. A minulý týden jsme od známých dostali ten do ouška a vidím, že ho tu chválíte, tak ho při první příležitosti vyzkouším a porovnám s tím digitálním 😉

aponchie • 1d • 17. březen 2008 v 18:33
ja na rychlobezku nemuzu rict ani slovo..

lenys • 1d • 17. březen 2008 v 19:36
do ucha od nurofenu 😉 ..zatim spokojenost hlavne s rychlosti

gondola • 2d • Včera ve 13:49
Holky, děkuju všem za rady a názory. Právě jsem si objednala na netu ušní a čelový Duo temp. Ale ještě jeden normál mám do zásoby. 😀 😀 😀

nikka.vo • 1d • Včera ve 13:58
tak měli jsme digitál a děs a hrůza, vám řeknu 😠 ... měří fakt špatně, vycházelo mi že jsem permanentně podchlazená 😀

rychloběžka je nejlepší - je to hnedle a přesně 😎 😉

petja • 1d • Dnes v 10:19
taky máme rychloběžku a je nejlepší! Navíc,když měřím v poslední době teplotu,za chvilku malej kaká,tak to přeperu a začnu měřit zas a zas kaká a zas a zas a zas 😀 fakt super prevence zácpy!

luciia
20. mar 2008

máme teplomer do ucha ale presne odmeria len mne a manželovi u malej je to rozdiel aj päť stupňov takže zostávam pri meraní teploty v rekte je to istejšie.

mechurik
27. mar 2008

caute baby, tak ja som mala doma asi 5 digit. teplomerov, a dokonca aj drahe kusy, a vsetky su na..prd 🙂
v kazdom pripade doma sa meria najlepsie ortutovym teplomerom, a nechapem, ako mohli ortutove teplomery zakazat v obchodoch. :( 😉

labka1
15. apr 2008

ahojte, nas maly je teraz je chory a ja sa tiez chystam kupit usny teplomer. Skoda, ze freshmeat este nevie povedat, ako funguje Citizen u deti. Mne sa tiez pozdava, ale od kamosky som dostala odporucanie na Braun alebo Microlife...Mate ich niekto? Date tip? V zdrav. potrebach maju vacs. len Omron, ale s tym maminy moc dobre skusenosti nemaju - nepasuje do maleho uska.

luciia
15. apr 2008

mechurik, viem o prípade kedy mamička nechtiac prepichla rectum "črevo" svojmu dieťatku a ešte sa jej aj teplomer zlomil a ortuť sa dostala do tela, ďalej sa o tom rozpisovať nebudem, zrejme to nebude dôvod pre zákaz predávania ortuť. teplomerov, ale ja som zvolila digitálny s ohybnou špičkou, keďže ušný na malej nefunguje.

korculka
16. apr 2008

cauky cauky,
my sme s manzelom tiez uvazovali nad kupov teplomeru do uska pre maleho,ale bolo mi pediatrickou povedane,ze zmysel ma tento teplomer u dietatka starsieho ako 1rok....tak meriame digitalom v ritke,ale teraz si necha odmerat teplotku aj pod pazuskou 🙂

ikke
15. máj 2008

janetka • 2d • Dnes o 16:02
ahojte, chcem sa vas popytat, ked odmeriam teplotu usnym, ukaze mi 38,5 / aj to v kazdom uchu inak od 38 po 38,8/ a ked ortutovym, tak len 37,2 .... ktora hodnota je smerodajna? nemate s tym skusenosti?

sonoga • 2d • Dnes o 16:20
janetka, na vacsine digitalnych teplomerov je napisane, kolko stupnov mas od nameranej hodnoty odratat, podla toho, kde merias.

janetka • 2d • Dnes o 16:30
ja viem, ale pri usnom neni nic pisane o odratavani

janetka • 2d • Dnes o 16:31
inak mne ten usny lezie riadne na nervy, je pravda, ze je velmi prakticky a maly kubko si s nim aj sam odmeria teplotu a je to za 2 sekundy, ale vzdy sa iba rozculujem nad tymi rozlicnymi hodnotami

majula • 1d • Dnes o 16:45
janetka, včera sme kúpili ušný aj čelný teplomer a tiež mi lezie pekne na nervy...pretože tak ako píšeš v každom uchu nameria niečo iné, keď to skúsim o chvíľku, zase je nameraná hodnota iná a o meraní na čele ani nebudem hovoriť...to meria úplné bludy. Momentálne má malý vysoké teploty, tak sme ho kúpili, aby som mu nemusela zakaždým dávať teplomer do riťky...no a aj tak mu musím merať teplotu aj tam 😠 neviem, či to ja meriam zle, alebo je teplomer na h..o, normálne zvažujem, že im ho pôjdem vrátiť 😔
Ja mám tento :
http://www.nasimdetom.sk/celny-teplomer-topcom-...

certica • 2d • Dnes o 16:46
ja mam tiez usny OMRON a neodratavam a zatial sa mi nezdalo, ze by zaznamenaval rozdielne hodnoty. zas je pravda, ze som ho neporovnavala trebars s klasickym alebo rychlobezkou

janetka
15. máj 2008

my mame microlife

ivetah
30. máj 2008

my mame lanaform a sme spokojni, meriame v usku, je to za par sekund. ked som chcela zmerat v ritke, tak mala sa metala, bolo to dost narocne. ale toto je fajn 🙂
http://www.dia-obchod.biznisweb.sk/product/tepl...

jankando
30. máj 2008

caute, no ja mam kupeny uz ten cumell s teplomerom (kuk do alba, i ked nie dobre fotka) no i tak my uz jedna holka tuna okomentovala, ze jej deti to vypluvali z ust..inak co sa tyka tych klasickych teplomerov, ja by babu nechcela strcat do zadocku..ono to urcite nie je prijemne.. 😠 a zase ten klasicky digitalny mne pride uplne nanic...ked ja si meriam teplotu, tak som asi sstale podchladena.. 😀 inak najlepsie mne osobne a verim tomu klasickemu , ale do ritky malemu by som ho nechcela tlacit.. 😠 a inak ten do uska teplomer musi byt super, mne tak stale meraju teplotu v nemocnici, i ked neviem ako to funguje, ale palnujeme ho kupit...myslim, ze braun znacku som videla ...je tu sa mi vidi trosdku drahy..ale snad sa oplati.. 😉 ao tych pasikoch co sa prikladaju na celicko dietata som tiez pocula, pouvazujeme..

vesi
30. máj 2008

jankado, mala som rovnaký názor, no moje deti mi ho zmenili. cumel vyplúvali, dokonca ich z neho napínalo. pri staršej dcére som s tým ešte ako tak bojovala, pri druhej som to vzdala a strkali sme obyčajný do ritky. teraz ked to porovnám, tak ten klasický spôsob bol lepší. možno budeš mať šťastie a tvoje bábo s tým nebude mať problém 🙂

jankando
30. máj 2008

no na ten cumelovsky na nespolieham, ale snad ten do uska alebo ten na celicko bude dobry.. 😉
ktovie co budem robit ja..mozno nakoniec zmenim i ja nazor az babo tu tu na svete....pre mna je dobry ten klasicky..ale do ritky ho nechem babu strcat..no ale budem tu mat mamcu , tak mozno ona to bude robit..ved nas tak odchovala.. 🙂

vesi
31. máj 2008

janka, presne tak, ja ked som čakala prvé, tak ten na čelo bol nenormálne drahý, ináč by som volila ten. ked je dieťa choré a má teploty, takže aj v noci ho kontroluješ, tak vtedy je najlepší ten čelový alebo do ucha, aby si ho nemusela zbytočne budiť 🙂

alami
31. máj 2008

ja mám čelový značky eta - je nespoľahlivý, ak odmeriam 3x po sebe, vždy je tam úplne rozdielna teplota. takže ho nepoužívam a vrátila som sa k digitálnemu do ritky. inak, je to fajn skontrolovať v spaní, len keby sa tomu dalo veriť.

jankando
31. máj 2008

mne ten digitalny baby, nejak nereze..ja som stale nejak asi podchladena...no a ten do uska , ked ho uz tu v nemocniciach pouzivaju tak sa mi zda presvedcivy.. 😉

mechurik
31. máj 2008

baby, a ako to je s tym teplomerom? napriklad date rychlobezku babatku do zadku, a vyhodi vam teplotu 37,4, ma teplotu ci nie? lebo navode k jednemu co mam iny teplomer doma je navod, a tam pisu /to je digital/ ze normalna teplota cez konecnik je od 37 - 37.7. tak ja uz tomu nerozumiem vobec.

certica
31. máj 2008

mechurik, ked merias v konecniku, treba odpocitat 0,5 stupna
ja mam do uska aj rychlobezku