Aké máte skúsenosti s teplomerom pre bábätko do ucha?

freshmeat
16. okt 2006

Caute,
chcel by som sa spytat ake mate skusenosti s teplomerom do ucha, je to taka ta vec, co sa akoby vlozi do ucha a hned to odmeria teplotu. Maju to asi v kazdom americkom seriali o lekaroch 😉
Chcel by som totiz take nieco kupit nasemu buducemu prirastku, ale niesom si isty ci to naozaj tak dobre funguje. Aku znacku by ste odporucili (a preco)?
A ake mate skusenosti s digitalnymi rychlobezkami?

zlatat
28. máj 2009

uankab, ke si ho kúpila a za koľko? Tiež som naň čítala hodne dobrých referencií. Ako dpadli testy? 😉

zlatat
28. máj 2009

Teraz som našla na nete, že aj ten 4020 má vyhrievanú sondu, rozdiel v tom tvojom a tomto je len v tom,že tento nemá pamäť na viac meraní ale iba na posledné.
Ozaj a má podvietený display?

elibetka
28. máj 2009

Ja mám pripravený cumlíkoví teplomer 🙂

zlatat
28. máj 2009

elibetka, ja som tiež mala cumlíkový, ale bol oničom, lebo moje dietky ho nechceli dudlať - bol dosť tvrdý a ani tvar im nevyhovoval, tak mi doteraz trčí v šuflíku 😒

eimiky
28. máj 2009

ja som mala tiež cumlíkový a malého z neho napínalo, tak som ho zahodila.Bol tvrdý ako píše zlatat

elibetka
28. máj 2009

http://www.karolinka.sk/karolinka/eshop/20-1-Te...

Ja mám tento hore.

http://www.karolinka.sk/karolinka/eshop/20-1-Te...

som práve objednala 🙂 😉 uvidíme ak cumlíkoví nezaberie budeme mať ten druhý 😉 🙂

eimiky
28. máj 2009

no ja som mala ten istý,len žltý 😖

elibetka
28. máj 2009

😀 😀

uankab
28. máj 2009

zlatat, my sme ho kupili tu...
http://www.amazon.co.uk/Braun-4520-Thermoscan-T...

a ci ma podsvieteny displej, to si nepamatam, ale ved to je jedno nie? 🙂 zial nemam sa ako na to pozriet, lebo o tyzden sa stahujeme a uz je zabaleny niekde a fakt netusim kde... 😅

zlatat
29. máj 2009

ešte mám takú otázočku ohľadom tých výmenných klobúčikov alebo ako ich nazvať - musia sa meniť po každom použití? Nedá sa to tak spraviť, že sa pre jedného člena rodiny jeden klobúčik používa aj viac dní? Samozrejme len sa čistí dezinfekčným prostriedkom?

Ide mi o to, že malý má už viac ako rok zvýšené teploty a Dr. dnes mi kázala merať teplotu 3x denne. To by sa mi riadne predražilo, keby som musela zakaždým tie kryty meniť. 😒

Na tento Braun som našla samé dobré referencie, tak by som aj do neho šla, len tie výmenné kryty... 😖

sima.p
30. máj 2009

Ja má Topcom, tam nie sú tie klobúčiky, ale nie je možné ich napr. sterilizovať? Alebo by som ich čistila liehom alebo niečím takým....

zazit
31. máj 2009

ahoj jen chci pridat pozitivni zkusenosti s braunem - mame Braun Thermoscan IRT 4520 a je naprosto perfektni, jednoduche ovladani a behem sekundy je teplota namerena a naprosto spolehlivy hodnoty, dlouho jsem resila, jaky teplomer koupit a ted jsme uplne nadseni, u nas se da sehnat za cca 1 800 Kc, my ho koupili pres ebay z Britanie za 1 200 Kc
k tem klobouckum - asi bych to moc neresila - budu pouzivat na prcka jeden a po pouziti ho otru lihem nebo jinou desinfekci a kdyz se budu chtit namerit ja nebo manzilek (coz je tak jednou za rok), tak si vezmu novy kloboucek

zlatat
31. máj 2009

zazit, ďakujem. Ja som už poposila sestru - žije v Nemecku - nech mi ho tam kúpi.
Tam sa dá zohnať za 33,70 €, čo je paráda. U nás som tento typ našla na jedinej stránke a aj to stál 68 € 😨 😒 ... skoro ma vystrelo.

Tie kobúčiky budem asi aj ja čistiť liehom a hotovo.

deviatka
5. jún 2009

ahojte babulky, ďakujem za rady, aj ja rozmýšľam nad Braunom, zatiaľ mi to chválila aj susedka, ktorá má síce starší typ, ale je s ním nadmieru spokojná

sasrnka
6. júl 2009

Viete mi poradit, kde sa da v Bratislave kupit Braun Thermoscan IRT 4520 ? Mala teplotuje a meranie v zadocku ju vzdy zobudi...

zlatat
20. sep 2009

sasrnka, ja som ho na SLovensku nikde nevidela. Keď som si ho chcela kúpiť, tak vo všetkých internetových obchodoch mi vypísalo, že sa už nepredáva. Mne ho kúpila sestra v Nemecku. Skús sa spýtať v lekárni, ale tam určite bude omnoho drahší.

Ináč je dobrý. Porovnávala som ho viackrát aj s rýchlobežkou a veľakrát mi vyšli rovnaké hodnoty. Občas sa stalo, že bol rozdiel +-2 desatinky stupňa, ale to nie je taký veľký rozdiel.
Akurát, keď je malý vonku a má studené uši a nie a nie sa mu zohriať, vtedy mi namerá hodne nízke teploty, tak potom ohrievame ušká 😅 😅 😅 Ale zatiaľ sme veľmi spokojní. 😅

zuzuxx
25. dec 2009

Ahojte, ked sa meria teplota v usku treba nieco odratat? Teplota sa nezhoduje s teplotou na cele. Mam Topcom 101

pimpa
25. dec 2009

Ja meriam teplotu klasickym teplomerom, pod pauchou v sede, uz od 3 mesiacov a nic netreba potom odratavat 😨

robin154
26. dec 2009

Máte někdo zkušenosti s teploměrem Thermofocus?

danu
26. jan 2010

julija_36 • Dnes o 20:25
Dievčatá, chcem sa vás opýtať, či už máte niektorá z vás osobnú skúsenosť s bezkontaktným teplomerom Thermofocus. Ja som sa s ním stretla v našej lekárni na sídlisku a celkom sa mi pozdáva.
Nemusíte sa vôbec dieťatka ani dotknúť a zmeriate mu teplotu. Zvažujem či to kúpiť, stojí to 80 eur. Chcem sa s vami poradiť, čo si o tom myslíte ?

bzzmajka • Dnes o 20:27
Moj manželík také niečo využíva v práci na meranie teploty infra ale leaserom...ha ha ale zaujíma ma to tiež..píšte baby

zuza.m • 1d • Dnes o 20:32
my sme take niečo kupili v lidli.hned ako som to zbadala hned som to aj brala.ale.....
je to len z lidla a stalo to par korun.ma to meranie izbovej teploty meranie v uchu a na spankovej časti.v uchu mi to zmeralo vždy inak a na spanku to bolo vždy celkom podobne.ale....
ke dbol maly chory tak to vobec nebolo presne.raz mi to ukazalo 37 inokedy 38,2 .velke vykyvy.ale za 80eur to bude ais ina kvalita a okrem toho u nas v nemocke meraju detičkam už len tak.nedavaju teplomer maqmičkam aby vyzliekali detičky ale rano večer beha jedna sestra z izby do izby a mera detičkam teplotky na spanku.je to super bez stresov.určite byosm to kupila.

julija_36 • Dnes o 20:42
Mne to tá mgistra predviedla a su tam take dva svetelne zameriavace a tvrdila mi, ze vzdialenost je pri merani bezkontaktnym sposobom velmi dolezita. Takze tie zameriavace pomozu stanovit optimalnu vzdialenot a potom uz len uvolnenie tlacitka a teplota sa objavi okamzite na displeji. A pyatala som sa na meranie v zadocku, tak na to ma tiez ten teplomer vychytavku a to prepnutie do modulu REKTAL a meria teplotu v konecniku. Dietatka sa nedotykate.
Super, nestresujem maleho.

julija_36
27. jan 2010

ahojte našla som ho aj na internete www.focusing.sk, mrknite na to a napíšte svoj názor na ten teplomer, ja si ho idem asi kúpiť, je to ten istý teplomer čo mi ponúkala magistra v lekárni. Myslíte že je dobrý? Mňa láka to, že nemusím sa dieťatka ani dotknúť a zmeriam mu teplotu. Magistra vravela že je veľmi presný, skoro vraj ako ortuťový teplomer a tie vraj boli najpresnejšie.

julija_36
1. feb 2010

Tak kočky, dnes som si ten Thermofocus kúpila. Je to rýchle a presné meranie, dieťatko mi spinka a ja si len namierim na jeho čielko a bez toho aby som sa ho dotkla si zmeriam jeho teplotu, super, som spokojná. Nestresujem sa a dieťatko tiež nie. Spinká a ani nevie, že som mu odmerala teplotu. Fakt super. Oplatí sa to.

cinocka
6. feb 2010

TEPLOMER 5v1 TOPCOM 301...má niektorá skúsenosti s týmto teplomerom?? vyzerá super 😀

cinocka
10. feb 2010

Tak nakoniec som si objednala ten TOPCOM 201 4v1, spolu s klasickym🙂 dufam ze ma nesklamu 😠

duplicka
21. feb 2010

julija_36, ahoj,ktory mas model thermofocus 01500, ja mam prave choreho maleho a presne to mi vadi,ze ked mu chcem zmerat teplotu musim ho zobudit alebo vyrusit,hmmm, prosim ta kde si ho kupovala a kolko stal,lebo tie ceny na nete su rozne, dakujem

rainee
22. feb 2010

my mame cumlikovy a mala ho vobec nechce, vypluva ho a napina ju z neho 😒 tak som zvedava ako budeme merat nakolko som na to dost lava. do ritky sa bojim davat, pocula som uz pripady o pretrhnuti konecnika. viete doporucit nejaky dobry usny teplomer?

duplicka
22. feb 2010

no ja osm najprv tiez chcela usny,ale nakoniec zvazujem thermofocus http://focusing.sk/product.php?id_product=10

duplicka
23. feb 2010

mate niekto thermofocus 01500? ake mate skusenosti ? oplati sa investovat? je presny alebo staci aj obycajny,mne pride prakticke ,ze hlavne v noci netreba deticky budit,ale pravdou je,ze je drahy 😒

blanka.k
23. feb 2010

Ahoj, nevím,jestli to tu někdo nepsal, ale podle testování časopisu Test v laboratořích nejlíp vyšel tenhle levný teploměr :
http://www.lekarna.cz/teplomer-digi-thermoval-r... za necelé 200,-. Dělá se i s ohebnou špičkou pro mimča do zedečku. Propadl třeba 10x dražší bezdotykový teploměr Thermo Focus, nebo čelní teploměry taky nic moc. 😉 U ušních bylo potřeba správně zamířit na bubínek, jinak to prý taky měří úplně blbosti.

blanka.k
23. feb 2010

Až jsem to poslala, tak jsem si všimla odkazu od Duplicky - to je ten co dopadl v testování nejhůř 😅