Aké máte skúsenosti s teplomerom pre bábätko do ucha?

freshmeat
16. okt 2006

Caute,
chcel by som sa spytat ake mate skusenosti s teplomerom do ucha, je to taka ta vec, co sa akoby vlozi do ucha a hned to odmeria teplotu. Maju to asi v kazdom americkom seriali o lekaroch 😉
Chcel by som totiz take nieco kupit nasemu buducemu prirastku, ale niesom si isty ci to naozaj tak dobre funguje. Aku znacku by ste odporucili (a preco)?
A ake mate skusenosti s digitalnymi rychlobezkami?

duplicka
23. feb 2010

blanka, to fakkt nemas niekde link na testovanie teplomerov

ooxy
23. feb 2010

ahojte...my mame celovo usny teplomer topcom 201 4 v 1...ked som porovnavala namerane hodnoty na cele s hodnotami nameranymi v uchu a potom s ortutovym teplomerom v ritke, namerane hodnoty sa na 95 percent zhodovali, alebo rozdiel bol max 0.2...co je nic...

bajunka
24. feb 2010
blanka.k
24. feb 2010

Duplicka - ty testy jsou přístupné jen pod heslem a za to se platí, takže bohužel ho sem dát nemůžu. Ale je to ten test, co dávala Bajunka odkaz na reportáž v televizi 😉

duplicka
24. feb 2010

bajunkaaa,dakujeeem. este,ze som zhanala info,lebo asi bys om bola pekne napalena,keby som neskor prisla na to,ze je to zly teplomer,dakujeeem baby 🙂

rainee
7. mar 2010

ma niekto skusenost s teplomerom MICROLIFE FR-1DM1 a ETA 0298 90000? Da sa ten microlife kupit aj niekde v obchode v BA alebo len cez net?

bubina1
8. mar 2010

baby...ma niektorá skusenosti s infra teplomerom od firmy scala? (talianska výroba)

repkova
13. mar 2010

Od firmy Scala mám teplomer kúpený v Eduscho, som s ním maximálne nespokojná. Meria neustále divné hodnoty a k tomu sa veľmi ťažko dá otvoriť kryt na baterku, takže sa nám nakoniec ulomil a musíme kúpiť nový. Baterka už nedrží na mieste a nedá sa s ním merať...

veqa
15. aug 2010

🙂 baby, ktorý čelový teplomer meria fakt presne, alebo aspoň s minimálnym rozdielom, teda hlavne čo máte odskúšaný.....prosím 🙂

power700
15. aug 2010

Také se připojuji k otázce veqa..

Nebo jaký teploměr máte odzkoušený, aby bylo měření teploty hlavně rychlé a přesné?

Díky moc. 😉

ajkaag
15. aug 2010
power700
15. aug 2010

@ajkaag díky moc. 🙂

veqa
16. aug 2010

@ajkaag ďakujem, ten som pozerala 🙂 tak meria presne? už jeden čelový máme a meria ako sa mu chce ☹

ajkaag
16. aug 2010

@veqa tento je celovy aj uskovy, my meriame zvacsa v usku a ked ma teplotu este sme vzdy spravili kontrolne meranie inym teplomerom v ritke a sedelo 😉

veqa
16. aug 2010

@ajkaag super, tak ten kúpime 🙂 ďakujem

ines22
16. aug 2010

Ahoj my máme tenhle http://www.okcomputers.cz/DetailPage.asp?CD=SEC... a max spokojenost. Malej ,kdyz mu byl asi asi rok,tak si vubec nechtel nechat zmerit teplotu, v zadecku ani omylem, teplomer dudlik flusal, no děs. Tak jsme koupili tenhle a je klid,hlavně když spinká ta ani nazaregistruje, že se něco děje.

veqa
16. aug 2010

@ines22 ďakujem, pôjdem ho kúpiť 😉

veqa
18. aug 2010

takže sme kúpili topcom 5 v 1 a je super odskúšaný, dúfam, že bude dobre fungovať 😉

rivatha
26. nov 2010

Ahojte,
s tymto teplomerom nahodou niekto skusenost nema? Je to MEDISANA FTN Comfort
http://www.alza.sk/medisana-ftn-d195339.htm
Dakujem 🙂

rivatha
26. nov 2010

@bajunka Vidim, ze je to uz davno, co si davala linku na test teplomerov. Ja na stranke nevidim uz ale nic take. Nepamatas sa nahodou, ako dopadlo? 🙂

ekka
3. jan 2011

ahojte, ja by som sa chcela spytat, ze ked meriam teplotu v zadocku digitalnym teplomerom tak mam odpocitat 0,5 C a ked meram pod pazuchom tak musim pripocitata 0,5 C alebo nie ????? ☹

dosa
3. jan 2011

@ekka - ked merias pod pazuchou, tak nepripocitavas nic, to co je na teplomeri, je telesna teplota... v zadocku sa preto odratava, lebo vnutri v tele je teplota o 0,5 stupna vyssia...

ekka
3. jan 2011

@dosa dakujem 🙂

ada11
13. apr 2011

ja uvažujem o kúpe infračerveného teplomera 😉 máte niektorá skúsenosť ? 🙂 viem, že ich je niekoľko na trhu, pohybujú sa okolo 50 €, ale predsa taká dobrá rada, nie je na zahodenie 😉

katkaajurko
21. jún 2011

prave nam prisiel teplomer microlife nc 100 a meria uplne od veci..pod pazuchou mam 36,4 a on meria stale 37 :( a ma mat schopnost odmerat teplotu vody-tak sme schvalne zmerali vriacu vodu -ktora ma mat logicky 100 stupnov a ukazalo 60..... 😠

moma
21. jún 2011

mam digitalny teplomer microlife MT 3001, je divny. Pod pazuchou odmeria o 0,5 stupna menej ako klasicky ortutovy, tak si k odmeranej teplote vzdy priratam 0,5, ale teraz neviem ako merat teplotu malej v konecniku. Pretoze 0,5 sa ma odratavat, ale kedze tento meria presne o tolko menej, tak by som jej asi nemala odratavat nic. Neviem, to mam kupit novy teplomer, aby som porovnala hodnoty?

tatiana1760
2. sep 2011

Elektronický teplomer na čelo a do ucha (Baby Ono) ,,alebo Detsky teplomer Ear & Forehead Thermometer 301 (Topcom Kidzzz)..alebo stačí Flexibilný digitálny teplomer (Topcom kidzzz) ???

makalka165
17. dec 2011

ahojte, aj ja by som potrebovala poradiť....zvažujem kúpiť BRAUN Infračervený úšný teplomer IRT 4520. Aké s ním máte skúsenosti?

tamocka
15. jan 2012

@ooxy ahoj, chcem sa opytat ci si spokojna s Topcomom? My ho mame a vobec nemeria spravne. Teplota odmerana na cele je o cely stupen nizsia ako v uchu (po merani v uchu odpocitavam 0.5 stupna). Skusila som odmerat teplotu ortutovym a zase som mala uplne iny vysledok. Tento problem ma aj svagrina. Vobec sa na tento teplomer nemozem spolahnut.

ooxy
15. jan 2012

@tamocka ahoj, no ja to uz nesledujem, ked sme ho kupili, tak som to vtedy porovnavala s ortutovym a zistila som, ze musim merat teplotu na spankoch a vtedy sa to zhodovalo s ortutovym, nesmu tam byt vlasy alebo mokre spotene celo, na zile byva teplota ina...meriam tri krat na spankoch a dve najzhodnejsie merania povazujem za spravne, mame ho dva roky a chore su baby teda ozaj pozehnane...riadim sa nim a uz to mam aj nejako v sebe...proste ked im dam pusu na spanky...viem kolka bije...ani nemeriam, davam od teploty... 🙂 ale zaverom teda meriam tak, ako som napisala a spolieham sa na namerane hodnoty., ked nameriam 37.8 / 37.9 na spankoch, zacinam zrazat. a je 🙂