Aké máte skúsenosti s teplomerom pre bábätko do ucha?

freshmeat
16. okt 2006

Caute,
chcel by som sa spytat ake mate skusenosti s teplomerom do ucha, je to taka ta vec, co sa akoby vlozi do ucha a hned to odmeria teplotu. Maju to asi v kazdom americkom seriali o lekaroch 😉
Chcel by som totiz take nieco kupit nasemu buducemu prirastku, ale niesom si isty ci to naozaj tak dobre funguje. Aku znacku by ste odporucili (a preco)?
A ake mate skusenosti s digitalnymi rychlobezkami?

mechurik
31. máj 2008

certica, cize ked nameriam 37,5 tak ma v skutocnosti 37 ano? 🙂

vesi
31. máj 2008

mechurik, áno presne tak a u malých detí sa lieky na teplotu dávajú až ked je nad 38st. 🙂

emjee
16. júl 2008

sylvar • 1d • Dnes v 10:36
Maminky, máte zkušenost s ušním nebo čelním teploměrem?a co takové ty jednorázové proužky, co se lepí na čelíčko
malá má od noci teplotu a měření v zadečku fakt nehrozí, mlátí sebou,jen se k ní přiblížím, navíc do ní nemůžu dostat ani panadol, mlíko nechce 😝

ráno snídala bílý jogurt, trochu vody a mlíčko, na které je zvyklá před spinkáním, úplně vynechala...

k dr zatím nechci, já měla minulý týden jednodenní virozu, tak jestli to nemůže být i z toho, že ode mě něco chytla 😝

marie2 • 1d, 20tt • Dnes ve 12:26
Ahoj tak my zkoušeli ten ušní teploměr a malá ho nesnese on vždycky pípne když doměří a ona pláče jen ho vidí.Asi kolem roku jsem jí koupila digitální teploměr v lékárně jak ted mají ty barevný pro děti a je to super.Malá si ho sama zapíná a drží ho pod ručičkou jako velká holka a poslouchá až tichounce zapípá a má z toho měření radost jak je šikovná pak ho sama vypne.S tím na čelo nemám zkušenost ale kámoška ho měla a říkala že je dost nepřesnej tak to je měření jen tak orientační.Zkoušeli jsme i ten dudlík teploměr ale malá ho vždycky vytáhla z pusinky dřív než doměřil.Měření v zadečku jsme taky vzdali hodně brzo malá se kroutila nechtěla to .Párkrát viděla že se já i manžel měříme v podpaží a od té doby to tak vyžaduje a vyhovuje nám to.

ria80 • 1d • Dnes ve 13:58
Ahoj,tak ten čelovej je opravdu jen orientační,celkem na nic.Ten ušní je lepší,ale je zbytečně drahej a stejně si myslím,že ani ten není nejpřesnější.Máme rychloběžku,nad tu není.

jana.1 • 1d • Dnes ve 14:02
sylvar - čelní a dudlíkové jsou orientační... mám ušní, nevýhoda drahý a musí mít malý ten konec, aby se vešel do malého ouška - mám braun a vejde - odkazy na články o rozdílech jsem dávala sem - resp. to tam zkopčila zuz.
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
rychloběžka je samozřejmě fajn, ale pokud se dítě nechce moc nechat měřit, vyřeší to ten ušní - nesvlíkáš apod. - naměří to okamžitě, přiložíš kdekoliv se zrovna dítě nachází, akorát já to měřím třeba několikrát, abych si ověřila nebo trefila správnou teplotu..

sylvar • 1d • Dnes v 15:39
takže máme kombinovanej 😉 za 705,- Z LÉKÁRNY

emjee
23. aug 2008

marguerite • 1d • Dnes o 11:18
Moc prosím o názory, tipy na digitální infračervené teploměry (do uší i na čelíčku). Zvažuji koupi a moc prosím o vaše zkušenosti. Dííky

vichrica
23. aug 2008

Ako tak čítam, tak žiaden teplomer nie je 100 %. To, aby som merala teplotu radšej dvomi odlišnými 😒 . Ja som tiež kúpila digitálny Hartmann a po roku začal blbnúť. Stále som podchladená. Plánujem kúpiť ortuťovú rýchlobežku. Tak uvidím.

erikasadek
26. aug 2008

ahojte , ja uz roky pouzivam , usny a nemozem si ho vynachvalit, pre mna je presny, ukazuje presne ako teplota v konecniku, a hlavne je rychly, teda , ziadne dieta , pri nom este neplakalo, ani by nestihlo , ved to trva ani nie 4 sec.
m

kalu
6. sep 2008

Eriko,prosím tě, a jaký přesně máš ?

erikasadek
6. sep 2008

ahoj , klasicky THermoScan od braunu, len vzdy v rovnakom uchu, treba na zaciatku vyskusat, u nas vsetkych, je to prave ucho, inac uvazujem o novych , na baze laseru staci len namierit a ani sa nedotknut dietata, vyhodne hlavne v noci ked spia tak aspon sa ich ani clovek nemusi dotknut a neriskuje zobudenie.
a mozes pouzit aj na meranie, teploty v miestnosti. 😉

kalu
6. sep 2008

Tak jsem právě shlédla bezdotykový teploměr Thermofocus a vypadá dost slušně a spolehlivě.Má celou svoji web stránku a je tam zevrubný popis všeho a docela mě nadchnul,ale ta cena je taky dost slušná !!! Ještě to musím probrat s manželem- já bych do něj šla.
Malá právě byla nemocná a já už jsem si řekla dost s měřením v zadečku,hlavně v noci,když spinká, a chtěla jsem koupit nějaký ten čelový či ušní teploměr,ale dost mě od něj odrazovaly ty netové diskuse,kdy si hodně lidí stěžuje,že měří nespolehlivě. Nato jak jsou drahé, tak je to docela síla. Tenhle je sice ještě o dost dražší, ale podle všech těch referencí a certifikátů snad bude alespoň opravdu spolehlivý .

erikasadek
6. sep 2008

nevaj a kup 😉
este jedno , tie usne a tu bezne pouzivaju v nemocniciach, tak ak by boli naozaj take nespolahlive tak by ich nepouzivali, nie?

caira
7. sep 2008

my mame od Brauna Thermoscan a jsem s nim moc spokojena, nemusi se strkat nijak hluboko do ouska, jen prilozit a hotovo. Velka spokojenost 🙂

kopcik
11. sep 2008

já mám taky ten do ouška od brauna a nemůžu si to vynachválit. vezme to minimálně času a hlavně se mimi nijak nevzteká, protože o tom skoro ani neví. výhodné např. když dítě spí a potřebujete překontrolovat, jestli teplota klesla/stoupla

bramburka
13. nov 2008

holky koukala jsem na ten Braun a mají značky 3020, 4020, 4520... všechno ušní teploměry, vy co jste spokojené, který máte?

miriams1
28. nov 2008

My sme kúpili digitálnu rýchlobežku je presná a meria do 10s.
Cumlíkový je o ničom lebo dieťa musí byť pokojné pravidelne dýchať a trva to 5 minúť. Pri čelových a ušných je zase potrebné aby bolo dieťa v klude niesmie sa pohnúť inak to nemeria presne. Ten čelový si viem ešte ako tak predstaviť na meranie v noci ked babo spí a nehýbe sa.
Ale mám skúsenosť že ked som zhánala digitálnu rýchlobežku tak na mna pozerali ako vyorané myši že čo chcem. Všade mi ponúkali len klasickú rýchlobežku, alebo digitálny teplomer. Skôr sa to dá zohnať v zdravotníckych potrebách. Ja som kupovala od Microlife v jednom obchode v BA v prievoze. Microlife má tiež v ponuke aj tie čelové, úšné a cumlíkové, ale jasné že je to ovela dhšie tak okolo 1000,-. Ale bola som milo prekvapená ked som sa spýtala že čo mi odporučia tak sa nesnažili predať mi najdrahšie čo majú, ale rovno mi povedali že najpresnejšia je táto dig. rychlobežka. Tak som si ch tak trochu preskúšala. Inak majú to tam aj o niečo lacnejšie lebo nie sú priamo v centre, resp. tak na očiach kde sa pohybuje vela ludí. Ked bude niekto chcieť pošlem info

dobromila
29. nov 2008

mne sa protivi meranie teploty v zadocku. Takze nasmu malemu sme merali pekne pod pazuskou digitalnym teplomerom - kym bol mensi a nemetal sa - do cca 9 mesiacov to slo. Odvtedy je to obrovsky problem, pretoze nevydrzi byt pri merani v klude tu nevyhnutnu minutu, co nas digital potrebuje. Takze sa obzerame po usnom teplomere.
Najlacnejsi som nasla tu: http://shop.dieta.sk/index.php?page=6&itm=31394

Mate ho niekto?

tribitka
1. dec 2008

my sme malej nakúpili teplomery do uška, cumlíkový, rýchlobežku, digitálny..... aj tak sa mi najviac osvedčil klasický teplomer do zadočku....

zuz11
5. dec 2008

dalli • 2d • Dnes o 11:52
Ahojte, chcem kúpiť ušný infra teplomer. Aké máte skúsenosti? Ktorý by ste mi odporúčali ? 🙂

marianeta • 1d • Dnes o 12:05
Dali ja som pred par dnami kupila od Top-com do ucha ale da sa nim merat aj na celo.
Zatial ziadny problem.Ukazuje aj cas a teplotu v miestnosti a pamat ma na poslednych 20 merani.
Bol v akcii v Nay za 999,-
Dufam ze ma nesklame 😅

liliput • Dnes o 12:07
dali, my mame tiež ten TOP-COM ako marianeta....a je super....hlavne na to čelo....je to rýchlo a bez bolesti.. 😀
len odporučujem...

denisab32
5. dec 2008

Pre mňa sú tieto telpomeriky len orientačné, hlavne v noci, keĎ dieťatko spinká, ale určite najpresnejšie sa teplota zmeria klasickým, rýchlobežka...

bramburka
11. dec 2008

Pred Top Com bych chtela varovat, reklamovali jsme ho, meril podivne, byl pouze ušní, a meril opravdu +- 2 stupne, ted uvazuji nad Barun nebo Tefal? Co myslite ten Tefal?

quika
11. dec 2008

my mame usny infra teplomer zn. Microlife, neviem presne aky typ, meria od 0 do 100C, takze sa da pouzit na vsetko mozne - len namierim na hladinu vody, jedlo a pod., za sekundu mam vysledok a nemusim si spinit ruky, pouzivam ho aj na vyletoch ked potrebujem namiesat z termosky vodu spravnej teploty a nemam moznost si dostatocne vycistit ruky. meranie je super rychle, maly si ani nevsimne ze ho ma v usku a uz viem kolko ma teplotu, v noci ho absolutne nemusim budit, len prilozim a je to 😎 obcas sa meta a je to tazsie, ale tu sekundu na meranie trafim urcite lahsie ako minuty s klasickym teplomerom. ma ale jednu velku nevyhodu - ak ho namierite zle, moze ukazat dost divne udaje, aj o 2C mimo, takze treba vzdy merat viackrat aby ste sa uistili ze je to spravne. zozaciatku som si nebola ista, ale uz viem ako na to. a nema nasadky na ten sosak, staci ho po kazdom pouziti oplachnut a netreba zhanat nove nasadky. ja som velmi rada ze ho mame.

bramburka
11. dec 2008

no prave, ze hodne lidi rika, ze je neresny v mereni, ja mela ten Top Com, ten teda daval sileny udaje, poslala jsem ho na reklamaci a po mesici mi vratili penize, tak nevim, jestli je to v tom, ze jsem to neumela, spis byl divnej, no jo, ale ted musim neco vymyslet, protoze momentalne neni zpusob, jak ji tu teplotu zmerut.

quika
11. dec 2008

bramburka, ja som to sledovala a zle to ukazuje iba ked nie je pred nim dostatocne dlhy volny priestor, musi tam byt tak asi 1cm. ked ho namieris do uska spravne, smerom do stredu hlavy, tak by to malo byt ok, ale moze sa stat ze tam ma napr. nejaku spinku, preto treba radsej kontrolne meranie. inac sme to pouzili aj pri zavarani, ked sa teplota kontrolovala aj beznym ortutovym teplomerom, a ukazovali rovnake hodnoty (uplne presne). samozrejme ak ukazuje stale blbosti tak to je skor vadny kus, dobre ze ste ho vyreklamovali.

bramburka
11. dec 2008

hm, ja tedy nevim, no musime nejaky koupit, to je jasny, braun uz se neprodava, na to jsem nasla nejlepsi recenze, ted se mi libi ten Tefal, tak nevim.

martina78
15. dec 2008

ahoj, my mame microlife, dostala som ho v lekarni, ked som odchadzala na matersku. Je super, ale podla mna pre vacsie babo. Ked bol Jakub malicky, pouzivala som rychlobezku, to je podla mna naj, existuje aj digitalna. Tenro microlife sa takymto malinkym babetkam moc do uska nezmesti a potom meria tak dost zvlastne 😖 . Teraz ma maly 2 roky a pouzivame tuz len teplomer do ucha. Uz je to v poho, natiahnem trosku usko a v pohode sa don zmesti.

maxkatka
26. dec 2008

Ahoj, tak já se přidám do diskuze. Sice nemám ušní teploměr, ale čelní teploměr Beurer FT 60

http://www.zdravionline.cz/p/Digitalni-teplomer...

a jsem z něj trošku v rozpacích...

Když si měřím teplotu na hlavě - pro které je určen, tak mám teplotu o 1,5 stupně nižší než při měřením klasickým digitálním teploměrem v podpaží ( http://www.zdravotnicke-potreby.net/detail.php?... ) ... ale když tento teploměr na čelo přiložím do podpaží, tak mi naměří to samé co ten klasický digitální... takže to asi nebude teploměrem jako takovým... (rozmezí +- 0,3 stupně mě nerozhází, že... ) ale dělám asi chybu někde jinde... akorát nevím kde... taky k němu nemám pořádný český manuál... prodejce mi dodal cosi, co se tvářilo jako "manuál", ale byl to k ničemu. Výhradní dovozce mi jej sice zaslal mailem, ale já ho smazala... chjo...

🙄

martina78
27. dec 2008

No ja neviem, ale celovy teplomer sa mi zda dost orientacny. Babetku by som ho asi nedala, jednoznacne sa priklanam k digitalnej rychlobezke. A neskor k usnemu alebo k digitalnemu pod pazusku.

skrecok
27. dec 2008

Ahojte, my mame novy teplomer od Topcomu a sme velmi spokojni. Mozno mame stastie, ze nemame problemy. Vzdy ukazuje aj po konrolnom merani ok. Predtym sme mali digitalny od Hartmanu a meral divne napr. 35,5°C a pritom sme aj viackrat merali. 😖

zlatat
18. máj 2009

quika, takže si spokojná s tým Microlife? Máš tento? http://www.medi-shop.sk/product/teplomer-infra-...
Je naozaj presný? Teda keď sa spráne priloží . Porovnávala si ho aj s rýchlobežkou? Udáva rovnaké hodnot, alebo je teplota v ušku má ako v riťke?

Rozhodujem sa totiž medzi týmto a Braunom : http://www.pixmania.sk/sk/sk/1406399/art/braun/...

Trochu a odrádza pri Braune to, že treba zakždým dávať nové kryty, ale zase som počula naň samé chvály.

Doma mám čelový Microlife a meria si ako chce. Keď má malý horúčku, tak mu nameria okolo 36,3 a keď nemá teplotu tak nameria aj 38 😠

uankab
18. máj 2009

zlatat, my sme kupili ten braun akurat minuly tyzden, tak teraz meriame pravidelne teplotu a testujeme 🙂 .. my mame verziu IRT 4520, ktora ma ten koniec zahrievaci, cize ked ho das do uska tak ho neochladi a mal by teplotu merat najpresnejsie... citali sme nan recenzie a vsetci si ho veelmi chvalili vratane pediatrov... mne sa hlavne paci to, ze babu odmera teplotu za 1sek., no uvidime ako sa bude malickej pacit...
tie kryty sa vraj daju pouzit viackrat, len ich treba vzdy utriet (napr. staci ak mas babo chore a vymenis ho len raz za den), no a jasne ak ho pouzivaju viaceri ludia tak by sa mali menit, aby sa nahodou nepreniesla infekcia a tak.. kedze funguje na optike, ten spic sa nemoze znecistit (ak sa nahodou, tak ho treba vycistil liehom)...

zabkatt
Odpoveď bola odstránená
Zobraz