Aké oblečenie dávať novorodencovi do perinky?

28. jan 2020

Dobrý vecer,chcem sa opytat,,,,po príchode z nemocky budem mat na doma klasickú perinku ktoré sa používali kedysi,,,,,ale zaujima má co mám malému obliect alebo co budete obliekat v týchto mesiacoch do perinky kym sa ešte vytápa???

n_adka
28. jan 2020

Stačí overal.

sunny8
28. jan 2020

Body s dlhým rukávom a pančušky ..

lenka2710
28. jan 2020

Ja som dávala body alebo košieľku a teplaciky alebo dupačky, aj overal je super

lenka2710
28. jan 2020

Ja čakám v lete babo a mam rovnaký problém, tiež chcem používať perinku ale ak budú 30 alebo viac tak tiež neviem

nikaeli
28. jan 2020

nas je januarovy, zajtra bude mat dva roky.. v perinke maval len overal alebo bodynko a leginky, no akonahle ho mal ocko na rukach, boli spoteni obaja 😀 takze sme ho perinkovali velmi malo, lebo bol taky spoteny, ze som ho musela prezliekat.. stale je to velmi "teplokrvne" dieta, kym mama ma na sebe hrube teplaky, dvojite ponozky a tricko s dlhym rukavom (23st v byte), on by mohol kludne behat v kratkom tricku s bosymi nozkami..

uvidis, ako bude babatku, zariadis sa podla toho - aj ako mate teplo doma a pod..

(ked som mala malu dceru, byvali sme v dome s nasimi, kurili cca na 20st a jej som davala aj svetrik a ciapocku)

lenuska9999
28. jan 2020

Ja som za body a dupačky. Myslím si, že aj bábätku je v tom pohodlnejšie ako v nejakých nohaviciach s gumou

bobula46
28. jan 2020

@lenka2710 môj sa narodil v júni, nemal ani 3 kg (tvrdili že bude mať cez 4kg), nosil body a tepláky s ponožkami. Na večer hoci bolo teplo, som si požičiavala od sesternice ešte páperovú perinku lebo bol zimomravec 😀 cez deň, keď bolo veľmi teplo, tak mal perinku iba pod sebou. Ale najlepšie sa mi s ním tak manipulovalo.

34katka34
28. jan 2020

@lenka2710 my máme júlového synčeka a čakáme tretie bábätko na prelome júna/júla. Cez deň boli také horúčavy, že synček spinkal len v body s krátkym rukávom a holými nozkami prekrytý plienkou v hniezde.

z1984
28. jan 2020

Mna by zaujimali ci ste davali aj čapičku ked sa narodili detičky februar/marec ?

selest
28. jan 2020

@z1984 nie dietatko sa chladi aj cez hlavicku mohlo by sa prehriat. Ak nemate doma v byte 5 stupnov tak ciapku netreba.
Do perinky som v zime obliekala overal ale tu vypln z perinky som vybrala, lebo malemu bolo horuco. Kurili sme tak na 20 stupnov.

n_adka
28. jan 2020

@lenka2710 sú take lahunke ulitky, pozri si značku swaddleme . My to používame už teraz lebo v perinke sa aj teraz potila.

hettinka
29. jan 2020

Košieľku/body a nožičky som len balila do plienky. Ale deti sa v tom aj tak šialene potili, tak som to veľmi rýchlo zrušila a prešli sme na dupacky a tenkú rychlozavinovacku. Klasickú perinku sme využili len na krst a pri februárovom synovi asi mesiac keď sme šli von.

lenka2710
29. jan 2020

@n_adka ďakujem, už som na niečo také natrafila, keď som hľadala na nete

lenka2710
29. jan 2020

@34katka34 ja tiež čakám babo na koniec júna, dcérka bola októbrová, takže to som perinku využívala, ale tiež mala len body a nôžky som len obalila plienkou, bola veľmi malička, takže aj to malinke oblečko jej bolo veľké 😂

lenadka
29. jan 2020

Do perinky som obliekala body a dupačky, čiapočku som dala len po okupani tak na hodinku. Aj zimné aj letné deti boli takto v perinke, nepotili sa ani v lete. V dome s kamennými múrmi je aj v lete chladno. Niekde v bytovke by som síce dieťa dala do perinky na prenesenie, nezavinute a určite by v podstate na nej iba ležalo nezakryte.

bagre
29. jan 2020

@lenka2710 buď obleč len vrch a ponožky, alebo overal ale daj ľahšiu formu perinky. Syna som keď bol hic balila do perinky bez výplne. V tej dobe ešte chcel byť zabalený a nechcelo sa mi kvôli mesiacu kupovať extra zavinovačku...

lenka2710
29. jan 2020

@bagre aj tak sa dá 😉 síce som niekde videla aj výplň vhodnú na leto ale aj tak neviem, aj tie ulitky som pozerala