Aké plavky pre 14 mesačné dieťa?

monika0612
20. máj 2014

Ahoj. V lete sa chystáme k moru, aké plavky beriete pre svoje deti.
Iba spodný diel, alebo aby bolo celé telo zakrité a chránené pred slnkom.
Uvažujem či jej kúpiť neoprén.

luy
20. máj 2014

Stačí používať opalovací krém,telo musí dostat trochu vit.D,pobyt na slnku je ok ak dodržuješ obedňajšie extremne teplá a dieťatko spinká na izbe,neoprén nie je nič moc,dieťa je vo vlhku - jedine ,že ho ihned dáš dole,byť v mokrých plavkách tak môže dostat mykozu,plavky musia byť stále suché.Moja je stále len v gaťkách,hlavne preto ,aby s jej piesok nedostal do intím. miest.

prasiatko30
20. máj 2014

Pre deti je hlavne dodrziavat hodiny na chodenie na plaz - nechodit cez najvacsie horucavy do tej 12-13 a potom aj po 18h staci ti spodny diel a vela kremu, ked sa namoci tak
Znovu ponatierat, snazit sa ho drzat pod slnecnikom a klobuk na hlavu. Ja si neviem predstavit v takom teple mat dieta navlecene v neoprene

katy1979
20. máj 2014

Nasi mali len plavky nekupovali sme ani tie celotelove ani neopren. Riesili sme to trickami. Ked uz tak by som kupila akurat tricko s uv filtrom a ciapku.

lucinocka
20. máj 2014

@monika0612 my zijeme pri mori, minuly rok sa kupala hola a tohto roku som jej kupila z tesca plavocky, dolny diel...hlavne kvoli tomu, ze jej kamienky liezli do pisulky, keby sme mali chlapca, tak by som to asi este neriesila, i ked ktovie v dnesom svete sami uchyl...

monika0612
autor
20. máj 2014

Ďakujem za Vaše nàzory.

ivushka19
20. máj 2014

@monika0612 My sme kupili cele plavky, vrch mal kratky rukav a kratasky k tomu s UV filtrom a bolo to super. To bolo na kupanie a blaznenie vo vode. Ked sme vyliezli, plavky isli dole a dali sme slipky s trickom, aby neostal v mokrom a zase aby nebehal holy kvoli piesku..... Nemali sme problemy.... a hlavne vela kremovat 🙂 Krasnu dovolenku 🙂

briseovna01
25. máj 2014

dobrý večer, nechcem zakladať novú diskusiu tak skúsim sem, tiež ideme s našim malým prvý krát k moru v lete, bude mat 18 mesiacov a neviem sa rozhodnúť aké plavky kúpiť. Zvažujem tiež ten neoprén, prípadne dvojkombináciu že vrch a spodok s UV, rodina ma odhovára že je to zbytočná investícia, že do vody stačí aj plienka a tričko. Na brehu potom jasné prezliect do suchého. Je pravda, že možno malý do mora ani nevojde, že sa bude bát. Berieme mu aj malý nafukovací bazénik na breh, možno sa bude kúpať v ňom, ale uvažujem že ani tam ho nenechám nahého, bojím sa aby sa nespálil. Ak napíšete viac skúseností, že ako to bolo u vás, budem rada🙂.

lumarque
14. júl 2014

@briseovna01 my sme sa akurat vratili z dovolenky. Mala mala take cele uv plavky aj syn. On uz ma tretiu velkost tych plavociek. Ja si to velmi pochvalujem, lebo nemusim striehnut, aby boli stale na tieni aj ked je povedzme uz 11 hodin a slnko je silne. Alebo ked sme sa len tak clapkali v plytkej vode po kolena, tak vrchny diel bol chraneny, pretoze tie kremy sa vo vode casom zmyvaju. Ale mali sme dvoje plaviek na striedacku, ze na brehu sme potom stale prezliekli do suchych.