Aké plienky na dovolenke? Látkové alebo jednorázové?

lumarque
4. júl 2011

Ahojte, mam 13m syna a periem pl tak raz za tri dni.Chceli by sme ist na dovolenku k moru len neviem co s tymi nestastnymi plienkami ( kombinacia maly kufor auta a moja lenivost) . Neviem, ci tam bude pracka a ci by babylucy a pod pl. nesmrdeli, ak by som ich preprala len v rukach? Alebo ho necham vonku behat v tricku a slipkoch( to by sa urcite pralo lepsie)? Budem brat aj nejake "pampersky", ale dosť sa v nich zaparuje, tak by som to chcela nejako rozumne prestriedat. Oplati sa mi plienky - pampersky tahat zo Slovenska, alebo su ceny v zahranici skoro rovnake?
Vy ste to ako robili?
Dakujem

kaja73
4. júl 2011

@lumarque ja som minuly rok trepala latkovky a ako dosli,tak aj isli domov-vobec sa mi nechcelo ich tam prat ,susit. Kedže sme jednorazovky nebrali,tak sme ich tam nakoniec kupovali.Maly bol aj tak vačšinu dna nahy a to mal len 6m a potom druhy krat 8m-vtedy som už latkovky ani nebrala.Možno keby sme boli all inkl... a nič ine by som na robote nemala,tak by som aj prala,ale na private bolo co robit aj bez plienok-a prisla som si predsa aj trochu oddychnut. 😉

skuste1983
4. júl 2011

Tiež si myslím, že na dovči treba oddychovať a nie prať plienky. My sme na priváte síce práčku mali, ale bola znefunkčnená domácimi. Cez deň ho nechaj pekne s holou ritkou (ako natieklo, tak aj vytečie...). Keď sa omočí vo vode, nebudeš ho predsa hneď zasa prebaľovať. A na spanie stačí pol balíka plienok. Zistila som, že keď môjmu tieklo ,,niečo,, po nôžkach, skôr sa ,,uvedomil,, a teraz, keď má 23m už povie idem toto, idem... Ale plienky ešte nosíme. Väčšinou povie neskoro. ☹ . Prajeme príjemnú dovolenku.

droby
4. júl 2011

ahoj, my sme boli teraz na dovolenke, sice nie pri mori, ale na chate kde tepola voda netecie, trepala som latkovky odhodlana ho balit do bavlnky a vela vetrat, naholo vonku na slniecku.... no po prvom prani som to vzdala, otrocina - oprane boli sup sup ale stokrat preplachat (tvrda voda) a ani neschli lebo nevyslo pocasie, nastastie som pre istotu mala balik jednorazoviek - pamnpersky ani za svet z tych bol hned vyhadzany, jedine jednorazovky v ktorych je uplne ok su paradoxne lacnejsie, lidlove toujours. takze aj dealsia dovolenk uz jedine takto, alebo tam kde je pracka

migely
3. feb 2014

no tak my sme boli v Novembri v Egypte a mali sme jednorázovky komu by sa to chcelo trepať na hotel prebaliť šup do koša