Aké plienky používate? Ktoré sa oplatia?

alinka76
17. júl 2007

Ahojte,
rada by som si začala chystať výbavičku pre bábätko a neviem, aké plienky teraz letia. Pred 7 rokmi som si kupovala hlavne baby love, alebo Huggies, ale viem ze teraz sú kvalitné aj v hypermarketoch. Aké máte s nimi skúsenosti? ktoré sa oplatia a nie sú z nich alergie? Díky za každú odpoveď.

zzuz
25. jan 2008

Ahojte mamicky,

ozivujem zase tuto temu.. 🙂 Neporadite, ze ake plienky pouzivate na noc? Je v tom nejaky rozdiel? Ja som uz pre babatko nakupila fialove tesco plienky (beriem ich aj do porodnice).. Treba na noc nejake ine?

susik77
25. jan 2008

zzuz: oni su super aj na noc 😉 lepsie ako pampersky.inak, v porodke sme mali huggies newborn a tiez super 😉

ajuskamimi
25. jan 2008

zzuz fialove su super, ale do porodnice si asi radsej kup pampers newborn, su od 2-5 kg. Tie fialove tesco su vacsie a pre miminko ti stacia tie male od pampers, velmi dobre sedia na malej ritke 😉

zzuz
25. jan 2008

🙂 dakujem.. a kolko budem podla vas potrebovat tych mini-pampersiek? 🙂 iba do porodnice? Ci mam kupit radsej vacsie balenie - prip. niekolko baleni? dietatko cakam prve, tak si rada necham poradit... 😅

elise
25. jan 2008

ha kupujem huggys newborn a bola som veľmi spokojná aj v pôrodnici aj doma. dostala som balíček pampers newborn ale boli také neforemné a veľké tak od vtedy používam ibba huggys.

elise
25. jan 2008

na začiatku som chcela napísať ja- je tam chyba ospravdlňujem sa 😉

ajuskamimi
25. jan 2008

zzuz ja som na zaciatok kupila 1 balik pampers newborn, ktore som brala do porodnice. Bola som tam 7 dni, kedze som mala sekciu a domov som si doniesla este pol balika. Viac som nekupovala, lebo som nevedela, ci mi ich maly znesie a ci mu budu sediet, kedze bol vacsie mimino. Ale sadli mu super, tak ked sme dosli domov, kupila som este jeden balik a potom som uz pouzivala tie vacsie z Tesca, pripadne my sme este velmi spokojni aj s CIEN z Lidlu. Tie dokonca maju uprostred zlty pasik, ktory sa po pocikani zmeni na modry a tak netreba miminko rozbalovat a skumat, ci je plienka mokra alebo nie 😉

zzuz
25. jan 2008

Jej, tak to znie s tym pasikom super. Lidl mame hned vedla, tak neskor urcite vyskusam aj tie. Dakujem za vseky rady.. 🙂

lefika
25. jan 2008

my uz mame plienky len na noc. nedavno som pokusne kupila helen harper, velke balenie a som total nastvana 😠 zatial vsetky pretiekli. rano sa mi dieta zobudi, total precikane pyzamko spredu aj zozadu 😠 😠 😠 minuli sme ich 5 a teraz neviem co zo zvyskom 😖

burina111
25. jan 2008

my fialové tesco plienky. su super, malý je v nich viac suchý ako v pamperskách...

dannynka
25. jan 2008

fialove tesco plienky su u nas cislo 1 🙂 😉

simula
25. jan 2008

my tiez fialove tesco ,a teraz su v akcii 2+1 zadara

olinka6226
25. jan 2008

my mame teraz latkove. ale predtym sme mali huggies premium - tie boli super, fialove tesco tiez vyborne, babylove, pampers active a sleep&play - tie druhe nic moc, a naposledy ked som po ceste k nasim na vikend zabudla tasku s plienkami tak som po ceste kupila to male balenie v lidli a tiez boli fajn.

susik77
25. jan 2008

elise: a teraz kupujes tie huggies obyc., alebo premium?my sme kupili raz balicek huggies classic a nic moc ☹
ze vraj tie premium su lepsie...

otrivinkajanka
25. jan 2008

ahojte ja pouzivam plienky z lidlu tie s tym pasikom co zmodra ked je dieta docikane fakt su dobre

dominica
25. jan 2008

zzuz, podľa mňa je úplne zbytočné kupovať nejaké iné, ak už máš tie Tesco, zober do pôrodnice tie. Ja som kúpila na začiatku Pampers newborn, kúpili sme ich hlavne pre to, že malý sa narodil s váhou 1,85 kg a oni sú od 2 do 5 kg, ale bola som veľmi sklamaná, lebo medzi nimi a najmenšími tescovými je rozdiel asi jeden cm na výšku a myslím, že to za tie prachy nestojí. Tiež mi každý radil na začiatok pampers, ale nemá to zmysel, tesco sú oveľa lepšie a lacnejšie. A hlavne ako jedny z mála vydržia celú noc 😉

wladka
25. jan 2008

susik, ja som mala tie superflex huggies.. su super, ale dost drahee 🙄 .. pouzivala som ich na striedacku s pamperskami, zalezalo od akcii 😀

od 8mes sme na fialovych tesco..som s nimi spokojna..

ked sa narodila, pampersky newborn 😉

dannynka
25. jan 2008

otrivinkajanka-a to su ktore? 😲 😲 😲

dannynka
25. jan 2008

teda kde sa nachadza ten pasik?o tom som veru nevedela 😲 😲 😲 😲

dahlia23
25. jan 2008

my máme bavlnené Babylucy a okrem toho Alana - ekologické jednorázovky z DMky, sú fakt super a podľa mňa aj za super cenu

majulcek
25. jan 2008

ahojte my sme pouzivali pampers s tymi sme boli spokojni ale kvoli cene sme presli na bella happy,su od nich hrubsie ale v pohode ich mala znasa...skusali sme aj huggies ale tie mala precurala

etuska
25. jan 2008

My sme mali najprv Pampers a potom cca 3 roky obycajne Tesco a sme s nimi veeelmi spokojni.Pri 2-hom babu si vsak urcite kupime bavlnene Baby Lucy alebo podobne.Mrknite na www.nosime.sk 🙂

kili
25. jan 2008

my tiež látkujeme 🙂 , ale používam väčšinou obyčajné štvorcové plienky, a na noc a prechádzky bambusové. Sú síce drahšie, ale stoja za to. Ako vrchné nohavičky máme pul ImseVimse a vlnené BabyIdea s motýlikom a drakom 😵

bzuco
28. apr 2008

máme problém ☹
malý sa mi posledný týždeň každú noc preciká a už neviem, čo robiť 😖
doteraz sme na noc mali huggiesky zelené a nebol problém....ale začal ich precikávať, precikal aj pampers, babylove, lidl....túto noc som ho musela o polnoci prezliekať, čo bol celý mokrý a ráno o 6,00 mal zasa mokrý chrbátik....už som skúsila aj väčšie číslovanie, ale nepomohlo......ktoré plienky máme používať, ak nechcem, aby sa malý zobudil ráno celý mokrý 😒
cez deň s precikaním problém nie je...len v noci

angua27
28. apr 2008

bzuco, ja nedám dopustiť na fialové Tesco. nepíšeš, či si ich už vyskúšala. mne sa podobne ako Tebe malý precikával, keď sme na noc používali zelené Pampers - dostali sme ich, tak som míňala. nakoniec sme ich nechali iba na deň.
no a možno malý v noci viacej ciká a nezostáva Ti nič iné, iba pri nočnom papaní aj prebaliť. ja som prestala v noci prebaľovať, keď mal malý cca. 5 mesiacov. videla som, že tie nočné plienky sú skoro prázdne. teraz sa ráno budí s ťažkou plienkou, ale Tesco to zatiaľ vždy vydrží.
a ešte jeden poznatok. pozor na polohu pipíka. ak Maťkovi pri prebaľovaní nedám pipíka rovno, tak vždy sa preciká na ten bok, kam mu miery. 😉

no a ešte moje skúsenosti s plienkami. do pôrodky som brala balík Pampers New Born, boli sme tam 6 dní a minuli nakoniec 2 balíky. používala som ich asi do konca prvého mesiaca malého. stále kadil a cikal a tá sieťka bola dobrá, že tam nebol priamy kontakt s pokožkou. potom sme prešli na Tesco fialové a odvtedy spokojnosť. vyskúšali sme aj Pampers zelené, sleep & play a DM-babylove. Pampers som veľmi nespokojná - ľahko sa precikajú aj prekakajú a vždy sa mi ten zadoček zdá ako keby mokrý, proste slabo sajú. no a keď nemám doma Tesco, tak vybehnem do DM a kúpim tie babylove - sú v pohode. 😉

bzuco
28. apr 2008

angua....pipíka dávam rovno, na to si dávam pozor
tesco som neskúšala, ale počula som veľa chvál, tak asi pôjdeme kúpiť, do zajtra na ne majú akciu

julca80
28. apr 2008

uplne suhlasim s angua27, tiez som pouzivala zelene Huggies, ale od vtedy, ked ich mala uz precikavala tak som presla na fialove Tesco a su super. Najprv som si nevedela vynachvalit Huggiesky ale Tesco plienky sa skoro s nimi vyrovnovaju, a k tomu maju este do plusu, ze dobre absorbuju.
.....takze mozem len doporucit..... 😉 😉 😉

zuzkafuny
28. apr 2008

Ja som používala vždy HAPPY a teraz mu už ani na noc nestačia... u nás nie je Tesco ☹ takže počujem na ne len chvály, ale nemám osobnú skúsenosť... ale chcem to ešte stihnúť, kým malý používa plienky 😉 🙂

bellasandra
28. apr 2008

Neviem, či som sem uz písala... nechce sa mi kukat 😀 ale ja pouzívam Tesco fialové a niekedy aj huggies tie zelené...s Mackom Pu co su,,,,tie su tiez fajn. 😉

nathalie111
28. apr 2008

ja pouzivam Pampers..od narodenia a som s nimi spokojna...nikdy nemala vyparenu ritku ani nic podobne... 😉