Aké prezúvky pre 15 mesačné dieťa?

zeytin
13. dec 2011

Hľadala som tu podobnú tému ale nenašla som... Chcela by som sa poradiť, aké prezuvky, resp. papuče mám dať svojej 15 mesačnej dcérke. Pekne chodí už od 1 roku, chôdzu má už stabilnú. Topánky kupujem zdravotné (protetika a pod.), ale neviem aké majú byť prezuvky na doma. V detskom obchode mi ponúkli nejaké poľské, ale nemali zvýšený nart, resp. iba veľmi málo, členok mali spevnený. A zasa nechce sa mi aj za prezuvky vyhadzovať 25e. Máte skúsenosť s nejakou konkrétnou značkou. V protetike mi povedali, že nemajú papučky, dala mi také topánočky ako letné sandálky. Tak poraďte prosím.

katarinajurikova
13. dec 2011

Ahoj my mame uz druhe od Batu klasicke menžestrove papucky,na boku so sponou.Velmi dobre sa mu v nich chodi.Stali tusim 7,50e. 😉

martincca
13. dec 2011

najlepšie prezuvky sú podľa mňa klasika - RaK, slovenská výroba a cenovo dstupné, dostupné sú v sieti obch. Reno. A keď sa môžem opýtať, dcérka má niečo s nôžkami že musíte nosiť zdravotnú obuv?

zuzanockamt
13. dec 2011

@zeytin ja davam na doma bud kozene capacky alebo chodi len v ponozkach alebo bosy ... pre detsku nohu a rozvoj chodze je to najlepsie

annalena
13. dec 2011

Na doma a vzdy ked sa da capacky alebo protismykove ponozky. Na chalupe, skolke a vsade kde su studene podlahy papucky RaK 😉

zuzikkaa
14. dec 2011

@zeytin tiez nosime tie menzestrove sandalkove papucky s otvorenou spicou aby sa nozicka menej potila 😉
su lahucke,maju aj mierne tvarovane chodidlo...u nas maju znacku RaK ale viem ze ich vyraba viacero firiem

http://www.babybazar.sk/fotky_popup.php?id=4340...

zeytin
autor
14. dec 2011

@martincca Zdravotnou obuvou som myslela topanocky z Protetiky... Odporucilo mi ich viac ludi - vratane ortopeda,, ze su cenovo dostupne a velmi dobre pre vyvoj detskych noziciek. Ale nie, s nozickami nic nemame, vsetko je ok 😉
Pytam sa, lebo svagrinkin syn ma 1,5 roka a aj na doma mu kupuju zdravotne kozenne sandalky, vraj aby sa mu spravne vyvijala noha. Tak som chcela pocut viac nazorov.

kukucka1979
14. dec 2011

my chodime doma iba v ponoztickach s protismykovym spodkom. a na navstevu si nosime papucky z tesca.

lucik85
14. dec 2011

ja som najviac spokojna s uz vyssie spominanymi mencestrovymi papuckami od Batu ..vobec sa mu v tom nepoti nozicka . tiez som maleho nechavala iba v ponozkach pripadne v kozenych capackach ale znama ortopedicka mi povedala ze je to nevhodne pre dieta po tvrdom povrchu(podlaha) chodit bez papuciek

zeytin
autor
15. dec 2011

@ikke dik... hladala som podobnu temu 😉

lumimi
15. dec 2011

my nosíme sandálky na doma, podlamna dobre nozku vetraju,

terilenci
15. dec 2011

pridavam sa k sandalkom. dcerka dostala drahe sandale od svagrinej ked sme isli na svadbu (geox), lebo v tom case ked sme boli, bolo uz po sandalovej sezone a teraz mi je luto, ze sa tak drahe sandale nevyuziju. takze kym jej z nich pdrastie nozka, vynosime ich namiesto papuciek. inak ale tiez bezne nosime tie od batu. ale snurovacie ak mozem poradit su lepsie ako iba tie nazuvacie. su pevnejsie a ak su nahodou o kustilincek vacsie, tak sa nevyzuvaju ako tie nasuchovacie. 😉