Aké šaty na prvé sväté prijímanie?

lucka273
9. mar 2014

ahojte možno sa budete čudovať no o rok ideme na 1.sv.prijmanie a už teraz rozmýšľam o kúpe šatov pre dcérku ....no mám otázky na ktoré neviem odpoved....
1.Akú veľkosť vybrať ked teraz nosíme 128 o rok to môže byť 140?
2.musia byť šaty čisto biele? alebo môžu mať napr .mašľu červenú alebo zlatú? alebo smotanové?
3.musia byť dlhé alebo môžu byť krátke ?
4.a asi by mali mať zakryté ramena však? nemôžu byť napr .bez ramienok ?a čo ak kúpim bolerko ...
5.A oplatí sa mi kúpiť nové ? či radšej použité ?
6.aké sú ceny cca za požičanie a aké za nové
7.oplatia sa kúpiť cez net alebo v kamennom obchode....
dakujem vám za vaše názory a skúsenosti 🙂
ja uvažujem o kúpe a potom ich bud predám alebo nechať dcérkam ....len tak na hranie alebo na karneval ....

danik1505
9. mar 2014

v prvom rade si treba zistit, ci tam, kde idete dat dcerku na sv. prijimanie nemaju uz schvalene rovnosaty... v precackanych satach by vyzeralla medzi ostatnymi detmi divne a vytrcala by z radu, co vobec nie je pekne- z vlastnej skusenosti... a jasan, z e saty biele, nefarebne, zakryte plecia 😉

evelynm
9. mar 2014

Saty by urcite mali byt biele, topanocky tiez. Informuj sa, ci budu mat deti rovnosaty a ak ano, nemusis kupovat ziadne saty. Je to velmi pekne, ked su deticky v tych rovnosatach 🙂 . Nevidim dovod to prehanat so satami, prijimanie ma byt o niecom inom, nie o prehliadke siat 🙂 . Jasne, su v tom tie dievcatka peknucke, ale treba si zachovat mieru 🙂 . Pisem z vlastnej skusenosti, mam dceru, absolvovali sme to - pozicali sme pekne saty z pozicovne, lebo rovnosaty vtedy nemali. urobila som jej jemnucky uces z dlhych rozpustenych vlaskov, ziadne cackanie a bola krasna. Ked mal prijimanie syn, mali rovnosaty a boli velmi pekni 🙂 , hoci maminy dievcatiek sa hnevali, ze sa nemozu dievcatka vycancat. Tak im dali tie saty pod rovnosatu...
Rok dopredu sa mi vidi zbytocne to riesit, o rok moze mat dievcatko inu velkost, ako teraz predpokladas, v tomto veku deticky dost rastu.

janinah
9. mar 2014

sv.prijímanie nie je o šatách,rok dopredu sa s tým ozaj netreba trápiť 😉 moje dcéry mali z požičovne,biele,dlhé,čo najjednoduchšie,vlásky si učesali samé ..vyčačkené 8-9r. dievčatá ako malé nevesty sa mne nepáčili....mysli na počasie,môže byť chlado resp. dážď a mysli na to,že ak z požičovne,tak tam treba nabehnúť hneď ako budete vedieť dátum,lebo šatky sa rozchztajú,rezervujú dosť rýchlo...

andy09
9. mar 2014

My máme sv. príjímanie teraz v máji. Asi pred mesiacom rodičov volali do kostola p. dekan nám všetko povedal čo a ako bude, čo majú mať na sebe a všetko okolo toho , povedali dátum tak sme hned išli do požičovne šaty zajednať, lebo potom už nie je šanca. Požičovné nás stálo 70 €. 20€ sme dali zálohu a zbytok ked prídeme pre šaty. Šaty biele, pliecka zakryté, naša bude mať bolerko, ak by náhodou aj chladnejšie bolo. Naši budú mať na šatách ešte aj tak také habity alebo ako sa to volá a potom sa to dáva dole.

lubina
9. mar 2014

ahoj, no prave teraz sme riesili tuto temu, pretoze my mame prijimanie uz teraz v maji. U nas v meste v jednom kostole uz maju oblecenie, take plaste kde to detom poziciavaju, ale v kostole kam ide nasa dcerka, tak tam sa musia obliest deti doma.Takze biele saty si musime zaobstarat my rodicia. Ja som akurat vpiatok bola v pozicovni siat a saty pozicala. Kedze ich bude mat iba raz oblecene zdalo sa mi to ako vhodne riesenie, napriek tomu, ze mame este aj druhe dievcatko, ved neviem aku bude mat velkost, ked pojde na prijimanie ona. POzicanie siat ma vyslo ma 40 euro, aj s bolerkom a tastickou. Saty sme vybrali v dlzke do polovice lytok. Nechcela som pre nu saty po zem, aby nahodou nespadla, ak by si ich pristupila ... Co som pozerala podobne saty, ze by som kupila cez internet, tak vychadzaju na takych 130 - 150 euro, co sa mi zda teda dost, ked si pomyslim, ze ich bude mat iba raz. A zasa v nejakom cinskom obchode by som to nikdy nekupovala...

jul17
9. mar 2014

no ja ti radim este nekupuj mas cas. pred 20 rokmi moja mama nam dala sit krasne biele saty a kedze je medzi nami rok tak to myslela ze jednou ranou to bude mat. no ved aj mala pravdu ved nie? a dva tyzdne pred udalostou to dala do cistiarne a ukradli to z auta. tak vtedy to bolo nieco si najst saty nie ako teraz. inac aj moja krstna dcera ide teraz na sv. prijimanie a zacali hladat saty este v januari a nic nenasli lebo im povedali ze najnovsi trend bude az od marca. takze z tohot vyplyva ze kazdy rok je nieco nove naco by si to jej kupovala teraz ked o rok to uz bude stare.

0silvia0
9. mar 2014

ja si tiež myslím, že máš ešte čas. Kľudne to začni riešiť takto o rok. Ja som dcére kúpila šaty tu na MK za 30 euro a účel veru splnili 🙂 U nás deti chodia ešte týždeň po 1. sv. prijímaní každý deň na omšu oblečené v šatách, ktoré mali na 1. sv. prijímaní. A keďže všetky dievčatá mali šaty z požičovne, celý týždeň chodili bežne oblečené. Takže tu som videla ako výhodu mať vlastné šaty, dcéra si to ešte s jednou spolužiačkou užila, keď chodili celý týždeň v bielych šatách. Výhodou je v tomto prípade ak deti majú rúcha, môžu celý nasledujúci týždeň chodiť do kostola v rúchach, je to krásne, slávnostne vyzerajúce a jednotné (syn mal na 1. sv. prijímaní rúcho).

karinka
28. sep 2016

Ahojte mamicky, vidim ze uz dlho nikto nepisal, ale pridam sa k teme.
Prave dnes ideme skusat satky z pozicovne a necham na dcerku aby si vybrala, ktore sa jej budu pacit.
Prijimanie mame az v maji 2017 ale podla toho co pocuvam ako to potom ide na dracku a vsetci rychlo zhanaju, mozeme mat satky uz od oktobra radsej doma, kedze salon vypredavaju,budu to ceny ako za pozicanie cize okolo 40 eur.Tiez som za, ze nic extra, ziadne velikanske sukne , ktore nadvihuju to ruchlo, ale jemne, jednoduche no zaroven pekne a slavnostne aby boli.