Aké topánky na jeseň a na zimu počas tehotenstva?

cecil36
20. sep 2011

Baby, poraďte. Mám opuchnuté nohy počas celého dňa. Okrem papúč a rozťahaných balerínok neobujem nič. Dnes som obehla všeky predajne obuvi (Deichman, Baťa, Humanic, Reno, Gabor....) a neobula som jedny jediné topanky. Dokonca ani o číslo väčšie. Hrozím sa zimy alebo sychravej jesene. Čo ste nosili vy pri opuchnutych nôžkach? Ďakujem.

katy1979
20. sep 2011

skus panske v tvojej velkosti. popr. v shollci zdravotne potreby. nebudes hviezda vecera sice ale nohy ti nezmrznu.

makmitka33
21. sep 2011

Tak tento problém mám aj ja, už netuším čo na nohy, kúpila som si aj topánky o číslo väčšie a nepomáha, po pol hodinke už nevládzem v nich ani stáť ☹

angua27
21. sep 2011

napadli ma tiež pánske topánky, alebo tenisky na šnurovanie.

cecil36
autor
21. sep 2011

@katy1979 @angua27 no ja mam nohu 36-ku, na dlzku sa mi nezmenila iba vyzera ako medvedia laba, takze v panskom asi moc nepochodim. Co sa tyka tenisiek, nosim viac menej saty, lebo vsetky nohavice ma tlacia na brusku a som potom z toho dost nervna 😠 , nayvse tenisky ak napadne sneh asi tiez nebude idealne riesenie. Este teda skusim ten sholl alebo protetiku a potom uz faaaakt neviem. A to mam este tri mesiace tehu pred sebou 😖

angua27
21. sep 2011

cecil, ja mám jedny tenisky, ktoré sú zateplené, preto ma napadlo, či by tie nepomohli. len ma tak napadlo, že kde kupujú nohy ľudia s nadváhou. nechcem sa nikoho dotknúť, ale ľudia s výraznou nadváhou majú aj široké nohy a niekde topánky kupovať musia. neviem odkiaľ si, ale skús napríklad pozrieť tu: http://nadmerka.sk/?sekcia=35 😉

sante81
21. sep 2011

tak celé leto len v slapkách ktoré boli o číslo vačšie, rodila som v septembri a ked sme boli raz podvečer na prechádzke a bolo napršané, tak som obula len zimné čizmy, bola to hanba na 3 zimy ale nič iné sa doma nenašlo.

henulienka
21. sep 2011

ani G šírka ti nesadla v Gabore???? To musíš mať riadne opuchnuté nohy! No potom jedine hľadať fakt niekde, kde majú ortopedickú obuv- budeš síce vyzerať,aj si riadne zacvakáš, ale v niečom predsa chodiť musíš.

cecil36
autor
21. sep 2011

@angua27 ja som z BA, pozrela som sa na ten nick a bohuzial nic pre mna, ja mam nohu 36, takze nadmerka asi nebude pre mna predajna 😒 Aspon teda co som pozrela podla ich stranky. Co sa tyka tenisiek tak tie sa zas nedaju k satam v ktorych mi je teraz najpohodlnejsie. Skusim este zbehnut do AT a uvidim ci tam nieco nebude....
@sante81 leto je super, starsia dcera sa narodila v lete a to som si odslapkovala 😀 Ja mam niekolko zimnych ciziem, ale nic z toho neobujem.

cecil36
autor
21. sep 2011

@henulienka fakt ani gabor v auparku 😖 , uz aj predavacka bola zo mna zufala. A nozky mam fakt ako medved, straasne opuchnute. Teraz chodim v balerinkach, zatial sa da, ale modlim sa nech neprsi.
@radlinka dakujem za linky, ale ja musim skusat topanky a to asi v tychto internetovych nejde, ci?

radlinka
21. sep 2011

@cecil36 co by neslo, objednas co sa ti pozdava podla velkosti, pripadne o nieco vacsiu a ked sa ti nebude pacit, tak ti ich vymenia, pripadne vratia peniaze. Maju aj info linku a da sa im napisat o tvojom probleme, urcite poradia. Ja som to riesila z makkej koze, ktora sa postupne roztiahne, mala som aj cizmy aj prechodne topanocky, lebo baleriny sa mi vyzuvali vsetky 😅
Treba obmedzit sol na minimum a prijem tekutin, aby sa ti netvorila voda v tele a hlavne polohovat nozky na vankusikoch co najvyssie 😉
Tiez by som zasla ku gynekologovi, aby ti predpisal lieky na odvodnenie ak je to uz take zle. 😕

cecil36
autor
21. sep 2011

@radlinka vsetky vysetrenia mam porobene a vsetko je ok, aj tlak aj bielkoviny aj krv na mocovinu. Aj polohujem, takmer nesolim uz roky lebo dcera ma prpoblem s jednou oblickou. Ked bolo najhorsie zasla som za obvodackou (moj gyndos mal dovolenku) a ta mi predpisala furosemid na odvodnenie. Pre istotu som vsak volala aj gyndovi na mobil a ten zakazal brat tieto lieky, ktore by vraj vobec moj problem neriesili, naopak mohli by poskodit babätku. Tekutiny pit musim- mam tehu cukrovku. A co sa tyka toho objednavania, pokial si nemozem topanky vyskusat, je to pre mna momentalne neaktualne, kedze som si pobehala uz vela obchodov a zatial nic neobula. Ale i tak ti dakujem za radu 🙂

radlinka
21. sep 2011

@cecil36 chapem, tak skus este pockat, ci uz zacina zimna sezona ? 😕 mozno este pride novy tovar, pripadne zajst do ineho mesta. Niekedy sa natrafi na dobry 'kusok' aj v mensom mestecku, nemusi to byt zrovna shopping centrum. Tie klasicke a typicke obuvy mali vzdy trosku odlisne modely, mozno ti do niektorych zapadne nozka. 🙂

cecil36
autor
21. sep 2011

@radlinka no s tou sezonou je to uz teraz take nevyspytatelne, Napriklad vcera v BA bolo ako v novembri, strasna zima a surovy vietor a dnes asi prislo leto 😀 Bola som pozriet aj v PK a okoli, bohuzial mensie obuvi ako keby niekto zrovnal zo zemou a nasadil cinana 😀 Ale ideme k mm rodicom na stredne slovensko tak skusim este pozriet tam 🙂

radlinka
21. sep 2011

@cecil36 no prave, u nas na SK je o to smutnejsie, ze vsade sa rozmohol cinsky obchod a zanikli tie male, klasicke obchodiky. Niektore obuvy boli dost dobre a vyrobca bol slovensky, tak je to skoda hlavne ked clovek potrebuje nieco uplne klasicke ako napr. ty na nosenie do zimy. 😖 Tak drzim palce, snad na strednom slovensku najdete nieco vhodne, co ti sadne ako uliate. 😉

katy1979
21. sep 2011

@cecil36 no moja tak gumaky, crocsy a snehule. a nohavice na traky ked ti lezu normalne na nervy

anjelicek26
21. sep 2011

Nieco v style snehuli s kozusinkou okolo, velmi pohodlnne, priestranne, ja som na nich odkracala celu zimu... nieco na tento styl...

http://www.bootshe.com/images/fox-fur-boot-ladi...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre