Aké topánočky kúpiť na prvé kroky?

xyxy
7. apr 2009

Ahojte.chcem sa opytat.maly uz zacina stat a snazi sa chodit.stacia mu este capacky alebo uz topanocky?este nespravi ani krok len strasne rad stoji.dik

nimi22
7. apr 2009

ahoj, xyxy, myslim ze poriadne topanocky kozene, najlepsie kde je logo ze pre deti, bata ma take napr. pevne az po kotnik to je najlepsie na prve kroky , synteticke materialy mu nedrzia dobre nozicku 😉 a moze chodit aj smatlovo tak.

standu
7. apr 2009

xyxy, my sme na tom podobne. mala sastavia, chodi popri nabytku. povonku nie, sedi v kociku 🙂 takze na doma mame papucky, normalne kupene v obuvi, sl. vyroba myslim firma Rak. su pevne, clenkove, s klenbou. stali asi 200korun. vyrabaju aj normalne topanky na von. neskor ich kupim, ked bude chodit povonku, alebo protetika tiez vyraba velmi pekne kozene topky, sandalky, s klenbou.

http://www.protetika.sk/katalogy/djo.html

bzucinka2
7. apr 2009

my sme mali taketo, daju sa aj priamo u nich objednat a su ovela lacnejsie ako v obchode, aj papucky kupujem od nich 🙂

http://www.rak-obuv.sk/products.php

paula80
7. apr 2009

My sme tiež kupovali prvé papučky Rak, ale bohužiaľ som netrafila veľkosť, tak mám nové doma a žiaľ o pol čísla väčšie mu boli skoro malé nosil ich chvíľu, tak sú na bazári MK.Tak si treba len dať pri kupovaní dobrý pozor, aby si kúpila dobré číslo.A topánočky samozrejme kožené s klenbou vo vnútri.
Dobrá metoda na kúpu topánok a papúč - odmerať nožičku na papieri od palca po najdlhšie miesto na pate a presne zlomiť špajdlu takej veľkosti a vložiť do kupovanej topánočky a pridať k tomu 1 cm a mali by byť správne číslo. 🙂

fifinna
7. apr 2009

xyxy, na prve krôcky po byte su vhodne protismykove ponozky. Uz tu bola taka tema a bolo to v nej napisane. Ja si myslim, ze neni dobre hned na zaciatku tvarovat babätku nozicku s topanockami. Samozrejme vonku je to ine.

nimi22
7. apr 2009

fifinna, mas pravdu aj to este ked hlavne lozi a menej chodi, protismykove su super 😉

bzucinka2
7. apr 2009

mne sa protismykove nekaj neosvedcili, hoci je pravda, ze maly zacal stvornozkovat a chodit po nohach skoro naraz 🙂

zamilovana
21. feb 2011

Ahojte, chcem sa opýtať ked sa kupujú topánočky na prvé kroky, a merám nožičku na veľkosť tak správna veľkosť by mala byť to nameráne číslo plus jeden centimeter?

domeli
24. feb 2011

pridávam sa k otázke, ktorú dala zamilovaná a tiež sa chcem opýtať, kde v BA sa dajú kúpiť topánočky na prvé kroky po byte (príp. aj na vonku) + na čo mám dávať pozor pri ich kúpe, aké "vlastnosti-kvality" by mali také spĺňať.
Ďakujem za tipy.

danka_ba
24. feb 2011

@domeli ahoj, ak mozem poradit: hlavne chod s babetkom, aby mu sadli. Kup radsej vyssie, aby malo pevnu nozicku. Naposledy som citala, ze nemusi mat vystelku dole, tak neviem ... ale musia byt vzdusne - ak sa da kup kozenné 🙂
My sme mali okrem iných aj tieto : http://www.babybazar.sk/Uzasne-jacadi-boticky-i...

Skús pozriet u Batu, ecco, protetika ... urcite nieco najdes 🙂

danka_ba
24. feb 2011

Desatoro výberu detských topánočiek:

1. Dieťa potrebuje predovšetkým novú a kvalitnú obuv. Odborníci (pediatri) neodporúčajú dediť topánky po súrodencoch, kupovať použité topánky prostredníctvom internetu či lacné topánky na trhu.

2. V obchode dieťatku dobre odmerajte nožičky. Topánky vyberajte podľa chodidla, ktoré sa vám zdá trochu väčšie. Lepšie je kupovať topánky predpoludním, keď má dieťa nožičky najširšie.

3. Topánky by mali byť ľahké a ohybné v oblasti prstových kĺbov. Obe tieto kritériá zistíte ešte pred skúšaním. V prvom prípade stačí topánku poťažkať, v druhom skúsiť, či sa dá ohnúť špička topánok k priehlavku. Pred vyskúšaním skontrolujte aj to, či vnútri topánok nie sú nejaké hrany alebo švy, ktoré by mohli dieťa tlačiť.

4. Topánočky by mali byť z kvalitného materiálu (koža, textil, goretex, sympatex), ktorý je priedušný a mäkký – len čo dieťa zdvihne v topánke palček, mali by ste ho v špičke topánky „vidieť“.

5. Topánky musia byť členkové, s pevnou pätou a okrúhlou špičkou, ktorá poskytuje detským prstíkom dostatok miesta.

6. Topánky musia dobre sadnúť na dĺžku – v špičke musí byť 1 až 1,5 cm voľného priestoru pred palčekom alebo najdlhším prstom nohy. Je to rezerva na rast nôh a pohyb prstov.

7. Šírka topánky musí sadnúť na nožičku „na mieru“, to znamená, že musí zodpovedať obvodu nohy v mieste prstových kĺbov. Priveľmi úzka topánka by nožičku deformovala, v priširokej by sa zasa noha pri chôdzi šmýkala.

8. Keď po vyskúšaní topánočky vyzujete, všimnite si, či dieťa nemá otlaky. Ak áno, topánky určite nekúpte.

9. Dnu musia byť topánky rovné, nie tvarované.

10. Najvhodnejším zapínaním sú 2 až 3 suché zipsy s „kladkami“, alebo šnúrky, ktoré však musíme dobre zaviazať.

A ešte…
Zmierte sa s tým, že čím je dieťatko menšie, tým viac párov obuvi za rok spotrebuje. Jeho nožičky rastú závratnou rýchlosťou a pravidelné meranie ich veľkosti – minimálne raz mesačne – je namieste. Za dva-tri mesiace už zrejme budete musieť kupovať nové topánočky. Ale zdravý vývin nohy vášho dieťaťa za to stojí.

zuziq
24. feb 2011

my sme tiez zo zaciatku chodili len na boso ( protiskymove ponozky kedze mame parkety ) Ked mal pevne topanocky, nozicka sa mu v nich kazdu chvilu vytkla, nevedel s nimi vstavat ked sedel. Najlepsie sa mu chodilo bez topanociek. Az ked po case, ked uz nemal problem chodit, zacala som mu davat topanocky. Doma beha v kotnikovych sandalikoch elefant ( neviem ci sa to takto pise) a chodi sa mu v nich paradne. A navyse kedze deticky zvyknu krcit najma zo zaciatku prsty, tazko sa mu odhadovala velkost topanocky, sandalky su na remienka, takze sa da korigovat nart a vidim aj kde ma v predu prsteky 😉 a veru budeme potrebovat nove 😀

danka_ba
24. feb 2011

@zamilovana určite nekupuj o centimeter väčšie - skús si dat ty boty o 2-3 cm väčšie ako sa ti bude chodiť ... na prvé krôčky sa kupuje aktuálna veľkosť - musia dobre sedieť... par milimetrov môže byť 🙂

zamilovana
25. feb 2011

@danka_ba ale ked si pozrieš tie pravidlá o príspevok vyššie bod č. 6 tak tam je že má byť vola za patou aj za prstekmi, tak majú byť o 16 mm vačšie, tak to píšu všade...

zamilovana
25. feb 2011

@danka_ba však to je vlastne tvoj príspevok , tak si protirečíš nie? 😉

danka_ba
25. feb 2011

@zamilovana jansne, je to ine ako som pisala - ten clanok som nasla, preto som ho sem dala. Ale s tým, že by sme mali kupovať topanocky o 1,5 cm väčšie nesúhlasím. Možno v inom článku napíšu opak ...

zamilovana
25. feb 2011

@danka_ba neviem, no pozerala som topánočky od protetiky a rak. sro, a obidve firme mi povedali že mám odmerať nožičku a pripočítať 15 mm tak asi tak urobím... ale dakujem za radu 🙂

danka_ba
25. feb 2011

@zamilovana aha, tak možno ano... Ja som to tak neriešila. Kupovala som topánočky tak, že som malej do nich dala nožičku uplne dopredu a ked som za petikou vopchala prst, boli ok. Ak nie, boli by coskoro male a ked tam bolo viac miesta, tak sa mi zdali moc velke. Prvej dcérke som raz kupila boticky o dosť väčšie - asi tých 1,5 cm a stále zakopávala ... musela som kúpiť o číslo mensie a v tych pekne chodila...

držím palceky nech dobre kúpite 🙂

carculca
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sladkasue
27. apr 2011

potrebujem poradit...

malemu som obkreslila nohu na papier a zmerala: 11,2cm - č. 18
vsade pisu, ze o 1 - 1,5cm sa ma priratat... to akoze 12,2 - teda mam mu kupit č. 19 ?
dobre som to pochopila?

cicimon
27. apr 2011

@sladkasue najlepsie aj tak skusit s babom... lebo my sme mali dvoje 18tky a kazda bola ina... jedna jej je uz mala a druha stale dobra..

bubelko
27. apr 2011

@sladkasue presne ako pise @cicimon topanky je najlepsie v obchode vyskusat. kazda topanka ma totiz iny strih - rovnake cisla mozu byt rozne velke ci siroke. 😉
ale v podstate si to pochopila - k tej obkreslenej forme pridat ten 1 az 1,5cm a teda kupit c.19 😉 a este jedna vec, nohu by si mala obkreslovat, ked stoji - co ale asi este nie je vas pripad. ci uz ano?

sladkasue
27. apr 2011

@bubelko obkreslovala som nohu - ked stal 😎 praveze je to nas pripad, stojime uz od siesteho mesiaca🙂 chodim s nim po byte hore-dole: zatial iba v ponozkach, ale ked ideme von - treba mu uz aj topanocky... stoji na nohach velku cast dna, takze myslim, ze uz prisiel ten cas aj na topanocky, ale hlavne kvoli tomu vonku... behal by, ale este nema rovnovahu - za rucicky ide jedna radost... skusame aj doma s choditkom...

ma niekto skusenosti s obuvou WANDA?

bubelko
27. apr 2011

@sladkasue ok. to sa teda postavil skoro 😉

sladkasue
28. apr 2011

no, takze nakoniec ideme kupovat capacky, resp. topanky s makkou podrazkou 🙂 sa tesim...
http://www.liliputi.sk/index.php?option=com_vir...

sladkasue
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gabkostanka
27. máj 2011

my sme nosili na prve krocky po dome kozene capacky a vonku topanocky od raku
tie kozene boli nieco taketo a nosime ich stale po dome
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=11513226&tab=1

pimpulienka
27. máj 2011

ja som kúpila malinkej predvčerom sandálky Ciciban na prve krôčky a máme objednané liliputi na doma a ešte + aj pediped na von. Doma je zatiaľ v protišmykových ponožkách a dost často jej nechávam aj nôżky bosé 🙂

klaudia85
20. júl 2011

No ja osobne som z týchto príspevkov poriadne zmätená! Teraz už fakt neviem, aké topánočky malej kúpiť. 😖

rolak
20. júl 2011

@klaudia85 cho´d do lekárne alebo do zdravotníckych potrieb, tam ti poradia, ja som tam kúpila prvé topánky pre malú od firmy Rak. mali tam aj taký prístroj na zmeranie nôžky, aj mi vysvetlili,že treba kúpiť trochu väčšie ako je dlžka chodidla, a že treba skúšať topánky tak,aby sa v nich postavila. v obuvách ti nikto poriadne nič nepovie, a teraz to tam majú dosť vybrakované.