Aké veci ste najviac ocenili v starostlivosti o bábo?

susik77
17. mar 2008

Ahojte, neviem, ci je tu podobna tema, napadlo ma zalozit, dufam, ze to nie je moc obsirne.
Ja som napr. najviac ocenila kozmetiku Weleda-je uplne uzasna. Potom prve dva mesiace, ked sme mali koliky uzasne pomohol gymnasticky mic-krasne ju to ukludnilo. A od 3.mesiaca babyvak-pekne nam v nom zaspavala 🙂 .
Este nam prve styri mesiace pomahali kvapky Sab simplex - nielen proti kolikam, ale aj na ukludnenie, stacilo kvapnut na dudlik 2 kvapky a mala bola v pohodicke

mata79
17. mar 2008

V prvom rade chcem podakovat cloveku, ktory vymyslel jednorazove plienky. Dakujeeeeeeeeeeeeem.

Velmi casto som vyuzivala ocistenu celu mrkvicku. Maly nechcel cumlik, tak akonahle sa naucil drzat nieco v rucicke, podala som mu mrkvicku a on si ju cuckal. Tu pouzivame doteraz a je to najlepcie cucatko a hryzatko a nieco na zabavenie zaroven.

Vela kozmetiky nepouzivame, ale modra indulona je poruke a na vsetko.

A dakujem za to, ze mozem kojit. Ze som to nevzdala. Mame to poruke, vyborne to tisi plac a "hoji" rany.

dominica
17. mar 2008

ja ďakujem za vymyslenie odsávačky, ktorú som zo začiatku využila, hoci neskôr to išlo len ručne, ale pomohla veľmi veľa.
Na koliky nezabralo nič ☹ , bolo to hrozné, ale zas dudlík je neskutočné upokojovadlo 😀
Momentálne mi veľmi pomáha dávkovač mlieka nachystaný na nočné papanie, urýchľuje prípravu.

martinaema
17. mar 2008

ja ďakujem za tatove obrovské ručiská, ktoré malú učičíkali, ked som si už nevedela rady v prvých troch mesiacoch a tiež sa pridávam k babyvaku 😉

bystricanka
17. mar 2008

mne z kozmetiky v poslednom čase najviac pomáha nechtíková indulona.Na suchú pleť ako stvorená.

na koliky...jednoznačne Sab. A občas si ho dám aj ja, keď mi je blbo 😝

bystricanka
17. mar 2008

a ešte ďakujem človeku, čo vymyslel kočík. 😀

lucaska
17. mar 2008

ja dakuuuujem za dychaci pristroj nanny, mozem byt kludna a pokojna.............
nam na koliku pomohli kvapky Infacol,stacilo dat par kvapiek vecer a pohodicka................

a kozmetika najviac nam vyhovuje a-derma.

alami
17. mar 2008

ano - nanny je super, naozaj stráži náš poklad 🙂
a rada používam fľašku s lyžičkou na kašičky - super vec!
a autosedačka - tú máme stále poruke, v aute i doma - aby sme sa videli
a 3 "zubné kefky" z DM - 2 z toho sú na masírovanie ďasienok - obžúva a je spokojný

ingrid78
17. mar 2008

Alami, pribliz tu flasku s lyzickou, neviem co myslis? Diky 🙂

melory
17. mar 2008

ja som ocenila babyvak. rodila som na jar a vyuzila som ho na 100%

elise
17. mar 2008

ocenujem že malého stále kojím 😉
ocenujem spací vak-aspon sa mi n noci nevykope spod perinky a aj ocenujem vlhčené obrúsky, samozrejme autosedačku a svietiaci dudlík ked ho v tme hľadám 😉 a aj hotové príkrmy a safari keksíky ale hlavne kukuričné nesolené šulčeky 😉

elise
17. mar 2008

ocenujem ešte kozmetiku sebamed a krémik na riťku sudokrém-ten sa osvedčil aj u mňa ked som sa popálila ale hlavne odsávačku na sopláky cez vysávač ide to rýchlo a bez stresu a plaču 😉

denik
17. mar 2008

pekná téma 🙂 hm.. za čo by som poďakovala ja? mamičkine mliečko, plienky jednorazovky, kozmetika Sebamed na 100%, za dudku, za motylika-ponozku (najmilovanejsiu hracku) a za babkinu pomoc 😵 za tú dakujem najviac 🙂

letuskah
17. mar 2008

ja som najviac ocenila spaci vak, nemusim sa trapit ci sa v noci odkopal alebo nie, infadolan, ktory pouzivam aj ja a to ze mozem kojit, jedlo mam stale so sebou a pre maleho je to to najlespie, som rada ze som to na zaciatku nevzdala 🙂

lusil2005
17. mar 2008

ja dakujem krasne za rybilku ktora nespravila mojmu krpcovi ani jednu zapareninku, OBROVSKE dakujem patri babysatke, ktora nas nosi, prikryva, hojda, aj nas podstiela, tiez som velmi rada ze som mohla a mozem kojit, za veci ako ohradka, hojdacie auticko a v poslednej dobe choditko samosrejme tiez lebo malej poskytuju novy pohlad na svet a mame o nieco viac casu na domacnost 😅 ale v prvom rade dakujem za tak uzasne a skvele dieta ako je moja Natalka. ani vo sne som si nemohla zelat lepsie...

zuz11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alami
17. mar 2008

ingrid78 - je to detská flaška ale miesto cumlíka má lyžičku. stlačením flašky(je to mäkší plast) kašička vyteká na lyžičku. Myslím, že by to bolo dobré aj na mliečko popri kojení, aby si dieťa nezvyklo na cumel.

bihan
18. mar 2008

U mňa to bola v prvom rade odsávačka - neviem si to bez nej predstaviť a používam ju stále, babyvak a šatka na nosenie, naklikávacia autosedačka, Fisherprice dečko-hračka s hlavou psíka - s ňou sa dokáže hrať hodiny, bodíčka 😀 (neviem, ako to robili pred 20 rokmi bez nich), sieťka proti komárom - pre mňa znamená pokojnejší spánok ako keby sme mali nanny 😉
Ale úplne najviac oceňujem moje dieťa, ktoré mi pomáhalo pri pôrode, netrpelo kolikami, zapareninami a prespí celú noc 😀 A skoro som zabudla na manžela, ktorý zvláda kompletnú starostlivosť o malú - bez neho by ma už dávno trafil šľak, lebo rodičov mám hrozne ďaleko.

radoslava
18. mar 2008

ja ocenujem odsávačku na vysavač používame ju od 3 tt a je to super mala si dá krásne vytiahnut soplíky a neplače pri tom. Vdaka za to ze vymysleli prebalovaci pult ked si spomeniem na chuda svagrinu ako malu prebalovala na posteli a strasne sa pri tom krcila a bolel ju chrbát.
Ale najviac ocenujem svojho super manzelíka a nasu didku ktora utíši kazdú boliestku a je to najvačsia "láska" našej lásky Sabinky.

susik77
autor
18. mar 2008

baby, priodavam sa so sudocremom-ten jediny nam pomohol...a spaci vak-uplne super vec, bez neho mi mala uz ani nezaspi 😎

zuzkafuny
18. mar 2008

Ja som vďačná za rybaciu masť na zadoček dieťatka... akokoľvek zapálená, natriete, za pár hodín má bábo ritušku ružovučkú... nám to zaberalo veľmi rýchlo a používame doteraz... 🙂

katrin
18. mar 2008

ja som vďačná za jednorázové plienky, ohrievačku detskej stravy, polohovateľné lehátka, polohovateľné detské stoličky a vôbec, všetky výmysly modernej doby, pretože si neviem predstaviť, ako to robili povedzme naše staré mamy, , keď neboli práčky, sušičky, jednorázovky, 😔

hlavne, som rada, že existuje aj odsávačka na soplíky na vysávač

burina111
18. mar 2008

ja si to už neviem predstaviť bez vymožeností modernej doby ako jednorázové plienky, vlhčené obrúsky, krémik na zapareniny od NIVEA, kočíka, klokanky, autosedačiek, chodáčika, umelého mliečka, proti kolikám liečik ESPUMISAN S pre deti, tých troch kefiek na masírovanie dasienok, čo tu už bolo spomenuté...no a hlavne chvalabohu, že vymysleli mikrovlnku....no čo by som robila v noci, keby som musela stáť pri peci a hriať vodu a čakať kým sa uvarí....malý by asi zošalek, keď musí mať všetko okamžite..no a ešte som zabudla termofľašku...

denisocka
18. mar 2008

prebalovacia podložka 😀

zucha
18. mar 2008

no v tomto obdobi ocenujem aj podbradniky, ktore su z jednej strany gumove. Mala slinata az hroza. 😀 co sa tyka kozmetiky, pouzivam len Oilatum, roztok do kupela a auz popri tom nepotrebujem nic. Ziadne kremy ani olejceky. Je to uplne super 😵

nevesta
18. mar 2008

Ja odcenujem vsetky vymozenosti modernej doby. Veci na podporu kojenia (iba vdaka nim sme vydrzali aspon 3 mesiace). Baby satku, nanny, odsavacku soplikov, jednorazove plienky, vlhcene obrusky, dudliky, podbradniky, leehatko, kocik, autosedacku atd, atd...

trixi
18. mar 2008

Tak hlavne by som udelila cenu tomu, kto vymyslel elastan. Kedze po porode mi ostalo cca 10 kg na viac, vdaka tomu, ze nohavice, a oblecenie obsahuju elastan, sa mozem citit aj s kilami naviac pohodlne. A este som rada, ze existuje internet a Modry konik, kde som nasla par dobrych rad od skusenejsich mamiciek. Samozrejme ocenujem vsetko co nam ulahcuje starostlivost o nase zlaticka. Ako ste tu uz pisali: odsavacka, jednorazove plienky, kvalitna kozmetika, uzasne hracky, stolicky, lehatka, nositka, autosedacku a aj moznost vyberu kvalitneho kocika. A tiez kurzy plavania pre babatka - super vec.

gangulienka
18. mar 2008

ja este, okrem vsetkych modernych veci ktore nam uzasne zlahcuju zivot a sprijemnuju materstvo, ocenujem aj Vineu, vdaka ktorej si dokazem udrzat vzdy plne prsia mliecka a to je pre malu momentalne zmysel zivota (cela sa trasie nedockavostou ked vidi ao si vyhrnam tricko 😀 )

cicushka
18. mar 2008

tak sa pridavam:
1. modra indulona - krem na vsetko
2. sterilizator do Mikrovlnky - super rychle

lusil2005
18. mar 2008

este som zabudla na dve velmi dolezite veci:

DAKUJEM za temu "kazde dieta sa vie naucit spat" - neuveritelne nam pomohla, ako aj vsetky ochotne mamicky v nej ktore preposielaju mailom spominanu knizku odusu...

DAKUJEM za to ze existuje modry konik 🙂 ktory nam vsetkym super radi, pomaha prekonavat krizy, podelit sa o radosti a tiez sem - tam sa trosku "vyventilovat" 😝

susik77
autor
18. mar 2008

lusil: ta tema o spani aj nam pomohla, postupne sme si vytvorili metodu bez placu, takze uplne super 😉