Ako dostanem dieťa z manželskej postele do vlastnej izby?

evelyn19
25. apr 2016

Ahojte, potrebovala by som poradit...Mame syna /22 mes./ a v septembri sa nam narodi babo. Dovtedy by som chcela, aby uz maly spaval vo vlastnej izbe a vlastnej posteli...nemozem ho ale dostat ani z nasej manzelskej postele. Ked ho prelozim do jeho postielky, co mame v spalni, tak vrieska a vrieska a nikdy to nevydrzime a vezmeme ho spat k nam...nemate s tym skusenosti? Co mame robit? Nechcem, aby sme spavali vsetci styria v spalni...vdaka za vsetky rady...

monicm
25. apr 2016

@evelyn19 My sme synov presúvali rovno do veľkej postele. Najstaršieho tak, že s nami maľoval, zariaďoval izbu a tak sa tam tešil. Je fakt, že sme museli byť pri ňom, kým zaspí, ale keď spal, tak spal. Skúste vybrať spolu nejakú veľkú posteľ, nech má z toho nejaké "super veľké" výhody.

adrianita1
25. apr 2016

@evelyn19 ahoj, ja mam 34 mesacnu dcerku a v juni sa nam narodi babatko. Dcerka spi s nami v posteli a je to to najuzasnejsie na svete, ked sa ku nej v noci tulim. Nebudem spanie riesit lebo si myslim ze je to pre deti to najlepšie. Bábätko bude v postielke pri posteli. Potom budeme vsetci nakope ... 😊😉. Chcem si to uzit pokial su detičky male a tulit sa v noci k dcerke je uzasne. Mam pocit istoty a ona bezpecia. Rovnako chcem tak predist extremnej ziarlivosti po narodení babatka. 😉👍 takze by som sa tym netrapila a nechala tomu volny priebeh... 😊

smalova
25. apr 2016

A otazka ma malu postielku ci uz normalnu posstel? My ssme to riesili tak ze som si lahla k mallemu do jeho postelle a ked zaspal isla som do svojej. Asi je to pre neho lepsie zaspavat pri vas. A ak nema problem prespat celu noc to ze nieste pri nom zisti az rano ked vstane. My mame poschodovu postel. Starsi je navrchu ten uz sam zaspi alle mladsieho uspavam dole.

monikaparson
25. apr 2016

Uh, tak tu veru neviem, ale už len fakt, že malé si v posteli nechať chcete, ale staršieho nie, mi príde, nooo, nič moc. Ja to vnímam tak, že deti opustia spoločnú posteľ, keď to budú chcieť, ale hej, ide to aj ináč a isto tu dostaneš dosť fundovaných rád ako na to, však nech si tie malé porevú.

mily7
25. apr 2016

@evelyn19 buď budete spávať všetci štyria v spálni alebo presťahujes manžela so starším do detskej izby. Inak zostava iba riadne namotat malého na krasnu posteľ,samostatnu izbu. Keďže ale vrieska už len pri predstave samostatneho spania v postielke vedľa vas,myslím,že ťažko pôjde spat sám. Preto môžte skusit nechat ho spávať v izbe s tatkom a ty s bábätkom. Keďže vás bude viac treba asi ako v každom vzťahu robiť kompromisy😉

anjika3
25. apr 2016

Chcem sa opýtať, či sa nebojíte, že dieťa vás v noci nejako prelezie a spadne z postele. 😨

luckamorka
25. apr 2016

my sme malu tiez chceli oducit od spania s nami, co najskor po zisteni ze cakame druhe babo, aby si to nespajala s mladsim a nezacala ziarlit. zobrali sme ju vybrat velkacsku postel, isty cas bola len v jej izbe v krabici a ona sa s nou hrala, potom pomahala montovat, natierat.. nejaky cas bola ta postel nachystana v jej izbe ale nespavala v nej, a jednej noci som ju tam proste ulozila, plno reci typu hanka je uz velka a sikovna, ma uz svoju vlastnu velku postel kde bude spinkat atd., a bez problemov zaspala cela stastna. ale par mesiacov po narodeni babatka sa postupne tak naucila ze si k nam lahne ked ho ukladam do postielky, aj pri nas zaspi. par krat som ju skusala preniest spiacu do jej izby, ale v noci sa vzdy zobudila a presla k nam. tak to uz neriesim a nechavam ju spat v spalni, len som ju naucila ze musi byt tichucko aby ho nebudila.. ked este niekedy spi u seba tak sa castejsie budi s placom a aj mna unavuje k nej vstavat a utisovat ju, takto si ju len pritulim, podam jej zvysok nedopiteho kakavka a sme vyspatejsi vsetci
@monikaparson v zivote by som ju nenechala revat kvoli svojmu pohodliu, ale predstav si, da sa to aj inak, tak neskac hned to vsetkych co to robia inac nez ty 🙂

@anjika3 to sa teda fakt nebojim, to uz by bola ina paranoja.. a keby aj padlo, dvojrocnemu dietatu uz pad z postele nijako neublizi, pofukame bobo a spime dalej

monikaparson
25. apr 2016

@luckamorka neskáč hneď do všetkých, čo robia ináč ako ty. 😀 Napísala som svoj názor, do nikoho neskáčem, ale hej, asi máš na to ty iný názor.

luckamorka
25. apr 2016

Nazor mam len taky, ze nie kazdy kto dieta oduci od rodicovskej postele ho musi nechat revat, ako to z tvojho prispevku vyplyvalo, tak som zareagovala. Nic osobne proti tebe nemam ani sa nechcem hadat a urazat, len mi vadi ked ma niekto podozrieva ze by som nechala dieta revat, lebo toto teda fakt nie... Peace 🌷

moni244
26. apr 2016

Zvlastna situacia a tie rady, uff, vystahovat muza zo spalne, no pekne, to uz len je napad, rovno velku postel a pomaly zvykat, najprv si ju nechajte vedla svojej postele a spolu zacnite zariadovat detsku izbu, ak to nepojde, tak by som urcite muza zo spalne nevysachovala kvoli detom, ak.mate miesto, z jednej strany postele postel pre starsie dieta a z druhej strany postielku.

horana
26. apr 2016

@evelyn19 Zalezi aka je syn povaha. Ved to skuste a uvidite ako bude reagovat.
Ked citis ze by este mal (chcel 😉 ) byt pri vas, aj v sebemensej spalni sa da vymysliet sposob ako tam byt vsetci 4, teda umiestnit kdekolvek (zboku, spodu....) vasej manzelskej postele jeho postel, tu, co mu potom, neskor date do jeho izby.
Vacsina ludi co poznam a co boli na umiernene riesenia spacej otazky to takto v praxi urobili. Lebo to uz mas jedno, ked mas v posteli babo, cela rodina pokope a jeden vystrceny, len preto ze je "uz velky". Moze byt pocitovane ako vystrcenie. Uz dost je prve dieta, dovtedy jedinacik, bude prezivat jednu z najvacsich skusok svojho zivota, hoc sa to bagatelizuje, psychologmi ale nie, a sice "zosadenie z tronu surodencom". A to toho este segregacia v oblasti spanku.... Ako dobre toto dolezite obdobie pojme, na tom vela zalezi do buducnosti, odrazi sa to na jeho povahe...nie je to vidno hned, casto az za roky...ci bude sebec, ako bude vnumat bezpecnost ako taku...
Okrem toho ten vek este vobec nie je tak, ze by si nezasluzil by este s vami. A hlavne ked uvidis ze ho babo nerusi (napr. nasho nerusilo, ten pocit bezpecia bol pren viac).
A pre rypalky, nie nebude tam s vami do skoly, uz davno pravavno su obe deti v svojej, ale vyzva dosla od syna sameho. Nepamtam si kolko mal, kazdopadne bolo to uplne v pohode.

evelyn19
autor
26. apr 2016

@smalova myslela som do velkej postele. Takze by nam to mohlo vyjst ako u vas ☺

evelyn19
autor
26. apr 2016

@monikaparson no male si tiez nechceme nechat v posteli. Samozrejme ho chceme ucit na svoju postielku ako aj predtym starsieho syna. Starsi zacal s nami spavat v manzelskej posteli od nejakeho roka, predtym spaval vo svojej postielke. U dalsieho dietata by sme chceli tomu predist...uvidime ako to bude v skutocnosti...

evelyn19
autor
26. apr 2016

@anjika3 myslite teraz, ked spi s nami v manzelskej posteli? Zatial sa to nestalo...spi v strede

evelyn19
autor
26. apr 2016

Dakujem vsetkym, ktori si nasli cas, precitali si nas problem a snazili sa pomoct ☺