Ako nakupovať cez eBay?

hagarka
18. máj 2012

Baby, prosím poradíte ako nakupovať z eBay, aké máte skúsenosti.......alebo nejaké odporúčania, čo sa oplatí?.......obj z www.eBay.de, alebo z www.eBay.com? Díky

katebj
18. máj 2012

Ahoj, cez ebay nakupujem stale, ale cez www.ebay.co.uk. Ak hladas urcitu vec, tak si vzdy pozri, ci je ta vec Nova, alebo pouzivana, precitaj si presne popis tej veci, a velmi dolezita vec je odkial je ta vec ( z chini nekupujem ani podobne krajiny, lebo neviem co dostanem ), potom si pozri predavajuceho, kolko ma hodnoteni a kolko percent, to je dolezite. Ak ma zle hodnotenia, tak sa tomu neda verit. Co by si este chcela vediet? pytaj sa 🙂

janka46
19. máj 2012

katebj a ako to funguje s aukciami? nasla som si tam kočík, moc, moc sa mi páči 😵 len mam z toho obavu,a kolko ta vyslo postovné, ak je tovar z UK konkrétne a ako dlho ti to islo, neboli s tým probl.?
Vdaka.

lucik194
21. máj 2012

no este nezabudni pozriet kam vlastne tie veci co chces kupit (buy it now) / vydrazit zasielaju, lebo vela razy na SK veci neposielaju. Pokial je tam Europe / worldwide je to v pohode a v popise budes mat kolko sa plati za postovne... Urcite postovne z UK bude menej ako z nemecka, z nemecka je sialene postovne (neviem ale preco) My sme kociar kupovali v nemecku cez ebay a postovne nas vyslo nejakych 18€ (pred 2 rokmi) .... z Uk neviem kolko by to mohlo byt. Problem nikdy sme nemali na dorucenie, im je jedno kam to poslu, akuratne na slovensku DHL si davala nacas, na nete sme uz mali napisane (prave pri tomto kociku) ze nas nezastihli doma (pritom ten den kedy akoze u nas boli) sme cely den od rana do vecera boli doma.... takze sofer co to mal dorucit sa mu asi nechcelo a nechal to na iny den.... ☹ aj taky su ludia... ale urcite jednu vec odporucam, pokial chces nakupovat cez ebay urcite maj ucet cez paypal (mnohi predajcovia predavaju cez paypal) plus ty mas 100% ochranu penazi.

janka257
21. aug 2012

dievcata a ked porovnate ebay.com a ebay.co.uk ktore je lepsie? A este jedna otazocka - ked nema predavajuci uvedene, ze zasiela na SVK, mozem ho kontaktovat ci by to na SVK zaslal, ci je to tak striktne??? Vdaka

mimikri
21. mar 2013

no ja sa tam chcem prihlásiť a chce to odomna nejaké ID to si tam mám vymisiet nejaké číslo nebo co? som truhlík 😒

simsalabim
21. mar 2013

To user ID je vlastne nick...meno, pod ktorym sa budes prihlasovat. Napr. take iste, ako mas tu, teda mimikri 😉

miminkova
11. apr 2013

A ako to funguje ked to uz chcem objednat,s tym platenim cez ten paypal, to ako funguje ? nerozumiem tomu

michaela182
24. apr 2013

ahojte ja mam otazocku ohladom ebay, objednala som si aj zaplatila, teraz uz len cakam no neviem co sa stane ak nebudem doma ked mi to pride.. nechaju mi nejaky listok ako ked mi pride doporuceny list? predavajuca mi to poslala cez china post.

renene
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lia105
26. jún 2014

ahojte, ako sa prosim Vas draži na ebay?? to tam stale len budem davať tie "bids"?? a potom ako zistim ze moja ponuka vyhrala?? nerozumiem tomu celkom

sashabb
26. jún 2014

@lia105 ty si navolíš sumu akú najvyššiu si ochotná za ňu dať. System prihadzuje za teba sám. Keď vyhráš príde ti mail, resp. podklady k platbe ako keď kupuješ priamo bez aukcie

labelo
12. júl 2014

ja som si dnes objednala náhrdelník a stal 1 euro 🙂 ,može mi niekto vysvetlit ako to može stat jedno euro, ked to ide sem poštou z číny?ako na tom ten predajca zarobí ked mne to predáva za euro aj bez poštovneho?toto neviem pochopit ako to može takto fungovat 😀

micheles
12. mar 2015

musim mat neajku špe. kartu alebo nieco podobne ?

samo_blaho
13. mar 2015

Kartu normálnu + účet na PayPal.

ena74
8. máj 2015

Dievčence, potrebujem poradiť ohľadom nákupu na ebay. Paypal mám, ale chcela som kúpiť viac vecí od jedného predajcu. Pri jednej veci som dala "buy it now", a hned ma to hádzalo na paypal, vôbec, ma to nechcelo vrátiť a ani v košíku som nič zobrazené nemala.
Ako to spraviť, aby som nakupovala za jedno poštovné od jedného predajcu viac položiek?

Ďakujem veľmi pekne.

janett310
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
michalsnierer
8. okt 2019

@katebj Ahoj, vedela by si mi poradit ako to je s danou. Kde a ako ju zaplatit. Objednal som tovar za 110eur a tusim ze clo nebudem platit iba dan. Dakujem pekne