Ako naučiť chodiť na nočník?

terrynocka
17. júl 2014

maminy prosím o rady ako ste učili svojich drobcov na nočník, dcérka 18 mesačná nechce o nočníku ani počuť len ho vidí a už plače.A skúšali ste niektorá 7 dňovú
odplienkovaciu metódu?

ivet1371
17. júl 2014

ked nechce tak to nechaj.nasilu to nema zmysel.ked bude chciet tak treba každu pol hodinu skušat a pytat sa či ide.a treba to hrou.ked sa podari tak chvalit,tlieskat všetci čo su doma 🙂 🙂 🙂

ellca123
17. júl 2014

prisadnite si k malej na zem ,
na nocnik dajte aj kazdu pol hodinku,hlavne ked ste pred chvilkou dali caj
velku - zbadate sustredenie a plienku sup dole
na sekundicku zabavte aj hrackou, neodporuca sa velmi,aby dieta vedelo naco je na nocniku

hradnapani
17. júl 2014

@terrynocka ked ho nechce ani vidiet, tak ste na najlepsej ceste jej ho znechutit uplne, resp. caka vas niekolkomesacna umorna cesta. Ked bude pripravena, budete to vediet a pojde to raz-dva. len to chce trpezlivost a neunahlovat sa zbytocne.

eliska1309
18. júl 2014

Ahoj. Môj malý má 8 mesiacov A už mesiac ho dávam na nocnik. Odkedy sa vie sám udržať v sede tak ho naň privykam A nemá s ním žiaden problém. Pekne sa tam vycika A vykaka sem tam ale podstatne je že vie na čo to je A čo má robiť. Keď ma cikat tak mu hovorím urob pšš A keď kakat tak mu spievam potlač bobi 😉 .A ide to 🙂

ikaa76
18. júl 2014

@terrynocka moja malá má tiež 18 mesiacov, skúšali sme to a tiež plače keď tam má sedieť, vie na čo nočník je a nevyciká sa tam. Tak som to prestala siliť každe dieťa na to musí dozrieť a keď to príde začne sa sama pýtať. Nesil to ušetríš nervy sebe aj drobcovi. Každe dieťa sa odučí od plienok, niektoré skôr iné zasa neskôr. 🙂

domak2
18. júl 2014

@eliska1309 aj moja ked mala 8 mesiacov tak pekne hacala a cikala 😉 Teraz ma dva roky a udrzat ju na nocniku je asi ako bojovat s nahnevanou chobotnicou 😀 . Proste tam sediet nebude a koniec debaty, takze opat cakam na tu spravnu chvilu 😅

scaramelka
18. júl 2014

Ahojte. Ja som pri prvom synovi, keďže všade okolo počuť, že dieťa už od 8. mesiacov musí sa učiť na nočník a podobne. Tak som ta začala skúšať so svojim synom aj ja. Nechcel o nočníku ani počuť . Hrali sme sa, spievali, plyšáci chodili na nočník a pod. Tak som to po roku a pol keď začal mať zdravotné problémy vzdala. Keď dovŕšil 2,5 roka začal sám chodiť a pýtať sa na nočník. Doma sa mi nepocikal ani raz aj v noci sa zobudil a začal plakať ak mu trebalo na nočník. Mala som to super. Teraz mám druhého syna ten na nočníku, zachode s redukciou by sedal aj pol hodiny, no vyciká sa väčšinou až keď vstane z nočníka. Viem, že dieťa ak je pripravené na nočník vie sa to naučiť za 2 -3 dní, tak netlačím. Už aj v škôlke pri 2. ročných deťoch pani učiteľky pochopili, že je to individuálne. A tak berú deti do škôlky aj s plienkami a postupne to príde u každého individuálne. Ako pedagóg s viacročnou skúsenosťou viem povedať , že aj v škole je to čím ďalej tým viac o prispôsobovaní sa jednotlivcom a ich schopnostiam. Nie je možné celú triedu naučiť niečo jediným spôsobom a hneď. Každý sme jedinečný a to je na tom super.

melalex
18. júl 2014

@eliska1309 aj moja mala chodila na nočnik od polroka do roka a cikala a kakala tam každý den niekolkokrát denne a ked mala rok začala z neho utekat...naučila sa až ked mala 2 roky a 1 mesiac....druhu som do ničoho nenutila...ked mala 18 mesiacov pýtala sa sama na nočník asi mesiac,potom ochorela a odvtedy sa prestala pýtat...teraz mame 2 roky a 2 mesiace a cika zasadne len na koberec,na ihrisko len do travy ani do nočnika nie

eliska1309
18. júl 2014

Sestrin malý (teraz už 17 ročný chlap) tiež ani za svet nechcel byť na nočníku ale na záchod s redukciou šiel v pohode ale to neviem koľko mal mesiacov ja som mala len 8 rokov.

monikac
18. júl 2014

18 mesiacov je este malinka a mas dostatok casu, tak ked nechce na nocniku, tak ju nenut lebo jej to este viac znechutis...ona sa sama zacne pytat uvidis. Nechaj ten nocnik niekde kde ho bude vidiet, ale nenut ju ked nechce, alebo si skusala zachod? moja mala zacala najprv na zachod pred 2 mesiacmi to mala 2 a pol roka, kupili sme jej princeznickovu malu misu a tam posedela s I Padom bez problemov, na nocnik nechcela v zaciatkoch vobec....Behom tyzdna po nehorazne vela nehod a premocenich veci, sama isla cikat a sadla si uz aj na nocnik, ktory sme nechali v kuchyni v kute a sama sa vycikala,ale kakanie nam neslo, s tym sme sa trapili vyse mesiaca 😔 to nam klamala aj do oci, ze nekaka ked uz vlastne tlacila do gatiek... 😅 , ale zevraj s kakanim sa toto niekedy stava. Ale uz sme to dobojavli a mala uz chodi sama aj bez toho aby nam to prisla povedat 😉 Prajem vela stastia 🙂

lenka278
10. aug 2014

ahoj, moj maly mal presne 3 r. a az vtedy odlozil plienku aj to sposobom ze sme stale za nim chodili a pytali sa ho ci nejde cikat. ale hlavne musel on chciet sam. a musim povedat vtedy sme boli u mojich rodicov a tych zboznuje najme deda a od toho si da povedat viac....tak mozno aj tym to bolo...predtym zacal chodit ked mal 2 rocky sa pytal..hlavne rano a vecer...cez den moc nie..ale tak zalezalo na nom, nutit sme ho nechceli....potom asi mesiac chodil k mojim rodicom na vikendy sam...a od tedy ako keby dostal odpor tak skoncil...az ako som pisala presne na svoje 3 narodeninky....teraz ma 3 r a 3 mesiace a aj cez noc zvlada bez plienky..od septembra do skolky tak uvidime ako bude zvladat zmenu,...ale tak podla mna nemala by si dieta nutit, ja som zo zaciatku isla na to tak ze mali zboznuje cars auta, kupila som nalepky a nalepila s malym na nocnik...teda ja som len asistovala...skus nejak nato ist hrou alebo ju nechaj tak...prostye nechaj nocnik niekde v izbe, pripadne mali chodil zo zvedavosti so mnou na WC...aby videl ze chodime vsetci. mal obdobie ze vedel presne kedy sa mu chce ale ani za svet nepovedal radsej sa pocikal a smial sa na tom...takze kazde dieta je ine...podla mna by si ju mala nechat....neukazovat jej serblik, zober ju ak ju to bude zaujimat s tebou na WC, ja som malemu pritom rozpavala a ked som sa vycikala len tak bez emocii som sa ho spytala ci ide aj on...ked povedal nie tak sme spolu splachli a to sa mu zapacilo tak som mu povedala ze ked zacne chodit tak bude splachovat sam...tak vyskusaj nieco taketo podobne nanu..nenapadne aby si zvikla...mi sme mali obdobie vzdoru ked vedel presne kedy sa mu chce ale radsej do slipov...a usiel a schoval sa...ale cikat sa vypital ale kakat ani za svet len do plienky....tak prajem vela sily...a nervou...a zabudla som mali mi po novom ani neviem kedy zmizne a najdrm ho sediet na WC velkom alebo ako sa utiera..ale pride len bez slipov a kratasov a ze mami cikal som...akurat nam nechce cikat postojacky ako chalan ale seda na WC ako baba...takze teraz sa trapime s tym...ale podla mna v skolke ked zbada ostatnych chlapov ze cikaju postojacky tak zacne aj on...

wikk
16. aug 2014

ahoj..moja malá má tiez 18 mesiacov a teraz už ked citi že jej treba kakat tak chyti si plienku a nesie už nočník, no ked ju tam posadím chvilku sedi aj potlaci a potom vstane a ukaze ze nic tam nie je a do piatich minut sa pokaka do plienky. ked sme na zahrade tak ju nechavam bez plienky a síce cika hoci kde ale aspon vie ze treba čupnut a cikat no zatial ked si všimne že ciká tak az zatym si čupne... aj mne utekala vela krat s nocnika kym bola mensia ale
nechala som to tak a snad sa coskoro naučí na nočník bo už pomali aj druhu dceru budem učiť na nočník 🙂